Dövme yapanlar?

Arkadaslar cok rastaladigim bir durum var ve hakkinda bircok sey duydum , namaz kilanlar dövme yapabilirmi? Nasil karsilanir? Gercekten bir kac kez gördum ama merak ediyorum. Namaz kiliyorsan dövme yaptirabililrmisin?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• dövme abdeste mani değidir ama kebair haramların içindedir çünkü insanın fıtratında olmayan birşeyi oraya eklemek yani allahın yaratılış itibari ile vermediğini oraya tamamlamak diyelim allaha sen bunu eksik yaptın demenin başka bir deme şekilidir bunun terside aynı şeydir kafamıza göre bir organımızı uzvumuzu kesip atamayacağımıza göre orayada birşeyi ekleyemeyiz zaruret olur o başka yaşam için kalbe takılan stend ya da kangren olan yeri kesip atmak kanserli dokuyu almak bunların dışında kalır aynı şey hayvanlar ve canlılar içinde geçerlidir hayvanları burmak yani kısırlaştırmakta haramdır bu ister kimyasal ister tıbbi müdahale şekli ile olsun sonuç değişmez kulakları ve kuyruklarını kesmekde aynı hükmü kapsar kafamıza göre bir şey yok yani herşeyin bir cevabı var islamda

1|0
    0|0
    • 1ay

Arkadaslar tartismaniza gerek yok ikiniziede cok tesekkur ederim

• 1ay

sıkıntı yok bazen değişik görüşlerden rahmet çıkar gelir ben sürekli sana bildirim gitmesinden dolayı kapatmak istedim buda kul hakkı hakkını helal et

En İyi Kız Görüşü

• bence yapılmamalıdır. tam olarak dini açıdan nasıldır bilmem ama, olmasi hoş değil bence. Allah ne güzel kaplamış zaten vücudumuzu, ne gerek var onun üzerinde değişiklik yapmaya..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Peruk takana ve taktırana, vücuduna dövme yapana ve yaptırana Allah lânet etsin!’ buyurdu.”

Buhari, Müslim, Neseî

1|0
    0|0
  • Yaptırılır dovme günah değil ki bir sorun olsun (mekruhtur (

1|0
    0|0
  • bir çok rivayet var bu konuda

1|0
    0|0
  • Yaptırabilirsin.

0|0
    0|0
  • Dini açıdan uygun değil ama namaz falan kılınır.

0|0
    0|0
  • dövme yapılan yerin deri altına su gitmiyor haliyle abdest kabul olmuyor bir hocadan duydum bende iyi değil yani

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Dövme su geçirdiğine göre abdesti engellemez ve namazı da etkilemez :)

1|0
    0|0
    • 1ay

herşey abdest ve namazdan ibaret değil islam inanan kişinin herşeyine karışır wc ye hangi ayakla gireceğinden başlar mezarda sağ yanı üzere başı kıbleye gelerek oyuk kısıma yatırılmaya kadar ve daha neler neler islam bir hayat tarzı bir yaşam şeklidir müslümanlar islama uyarlar islamı kendilerine uyduran mekke müşrikleri gibi davranmazlar allah uyanmayı nasip etsin

• 1ay

yoo aksine cok dikkatle okudum ikinizden de Allah razi olsun gercketen kafami cok karisdiran bir soruydu bu Iyi aksamlar :)

• 1ay

Allah senden de razı olsun, yardımcı olabilmeme sevindim :) sana da iyi akşamlar 🌸

Yükleniyor...