İmanım tehlikede yardımcı olur musunuz?

Lütfen inançsız ateist, deist, agnostik vb. hepiniz gelin. Yardımcı olun ne olur. Birisi benim imanımı elimden almaya çalışıyor. Müslüman olmak üzereyim yardım edin bana. Bana diyor ki: Bir köy muhtarsız olmaz. Bir iğne ustasız olmaz, sahipsiz olamaz. 'Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede muntazam (düzenli) şu memleket hâkimsiz olur?' Cevaplarınızı bekliyorum.

Güncellemeler:
1ay Benim. simdi tovbe etmem gerekir mi? Supheye dustugumden dolayi. Ateist alimler yardim edin hadi.
1ay Ulan ateizler niye gelmediniz. Acuk eglenecektik burda ya. Digerleri de hakkinizi helal edin. Kufur etmeyin icinizden.

0|0
5|9

En İyi Kız Görüşü

• Tabiki müslüman ol seni kurtaracak olan Allah sn ona inanıp itaat edersen seni hiçbirzaman yarıyolda bırakmaz bu inanmayanlarda elbetteki cehennemin en dibinde olacakları kuranı kerimde yazıyor kuran kerimin türkçesini oku kardeşim en doğru yol bu tabikide...

0|0
    0|0
    • 1ay

Völüspa'da da elinde kılıçla şanlı şerefli ölmeyenlerin Valhalla'ya gidemeyeceği yazıyor, çıkıp nasıl ona inanmıyorsak, Kuran'da ne yazdığını da kaale almıyoruz.

• 1ay

@Ragnar_Lodbrok önce düzgün konuş ben kitabı çok iyi biliyorum cok şükür uyguluyorumda Allah korusun senin gibi cahil degilim sen hic bisey bilmiyosun bir defa yanlıs hepsi.

• 1ay

@Ragnar_Lodbrok lutfen hakaret etmeyin ve konuyu kapatin. Bir ydre varacagi yok

En İyi Erkek Görüşü

• 'Hahahahasiktir' de geç.

Herşeyin bir yapanı varsa nasıl oluyor da o çok övündükleri Allah peydah oluyor? 'Ama o Allah' diye kıvırırlar bunu, kendi argümanlarını işlerine gelmeyince bırakacak kadar tutarsızdırlar.

Bu tür düşünce biçimi fellacy denen gruba dahil, şeklen mantıklı görnüyor ama aslında saçmalıktan başka birşey değil.

1|0
    0|1
    • 1ay

Ayrıca trollüğünü mikiyim. İman ile inançsızlığın ne alakası var?

• 1ay

soru soruyoruz şurda cevap ver işte yardımcı ol. din kardeşi değil miyiz

Kızlar Ne Diyor 4

• İmanını elinden almıyor. İman duygusu aşılıyor. :P

0|0
    0|0
  • Senin doğruların neler dinleri araştırdıktan sonra biseyi seçmişsindir eğer bir kaygı yaşıyosan hala onu kabullenememişsindir diyorsanki bu benim doğrum söylenenleri düşünmezsin

0|0
    0|0
    • 1ay

şüpheye düştüm. sıkıştırıyor beni sorularıyla. yardıma ihtiyacım var

• 1ay

Siz bizimle dalgamı gectiniz yani

• 1ay

Valla anlarsiniz sandim aslinda bir kisi de anladi. Dalga gecme degil. Ama tepkilerinizi gormek istedim. Amacim dalga olsaydi aciklamazdim zaten.
      Esas amacim ateistlerle makaraydi ama onlar gelmedi fazla. Oyle iste

• bir kere iman demek bir şeye inanmak demek madem tanrıya falan inanmıyosun neden imanım gidiyo diyosun

0|0
    0|0
    • 1ay

inanmayanların da bişeylere inanmış olmuyor mu?

• 1ay

inançsızlığa inanmışım olamaz mı yani

• 1ay

kişiden kişiye değişir tabi ama dediğin şey bana ciddi mantıksız geldi

• Ne biçim bir troll soru bu böyle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben müslümanım. Ama İslam dininde kimseyi zorla müslüman yapmak yoktur.
    Onlar her kimse günaha giriyorlar. Birde zaten inanç özgürlüğü denen var onlar ne karışıyor ben dava açardım.

0|0
    0|0
    • 1ay

ama iyiliğimi düşünüyormuş cehennemde yanmamı istemiyormuş

• 1ay

Sen istemiyorsan. Bunu müslüman olamazsın. Gönüllülük lazım. Kimse kimsenin dinine karışamaz. Gelipte biri bana Hristiyan ol dese Ateist ol dese onun ağzını burnunu kırardım.

• la olanlık yapma bizi de cıkarcan dinden şakası olmaz la bu işin gırgırını baska konular üzerinden yap

0|0
    0|0
  • müslüman ol kurtul bence. allah seni affetsin. allahı inkar edebilirsin bu dünyada. peki ölümü inkar edebilir misin? mutlaka o toprağın altına gireceğiz. ölümü yaşamayan sadece ALLAH'tır. baki olan O'dur

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama müslüman olursam ibadet falan yapmam lazım

• 1ay

tüm dinlerde ibadet var. sadece islamda değil. Allah sana göz vermiş, kulak vermiş, sağlık vermiş. bunların karşılığı olarak günde 1 saat namaz kılsan çok değil. ya dünyaya kör olarak gelseydin

• Insanlara bakarak degil kitabina bakarak musluman ol musluman insanlar kusursuz degil

0|0
    0|0
    • 1ay

anlamadım açık olur musun?

• 1ay

Bazi muslumanlar islama tam uymaz carpitir mesela imam dersin ama karilarla gezer o insanlara bakarak muslumanliktan soguma

• memleket nire hemşerim... barla mı?

0|0
    0|0
    • 1ay

Hahaha einstein abi zekimissin ha

• doğru söylüyor diyen kişi

0|0
    0|0
  • iman elden alınmaz verilir. işte asıl imtihanda burda bu kadar güzellik iyi niyeti öğütleyen dinide artık inanmıosanız o sizin mesuliyetiniz

0|0
    0|0
  • Tanrı insanı yarattı ve sonra da oldu.. sana yaşadığını kanitlasin bakayim

0|0
    0|0
    • 1ay

devamlı olarak kontrol ediyormuş. öyle diyor

• 1ay

Tanrı nin ölmediğini kanıtlaması lazım köyün muhtarı da olur iğnenin ustasi da olur demek ki tanri da ölümüş

Yükleniyor...