Artık mutlu olamayacak mıyım?

Okuduktan sonra ''sanki annen-baban öldü, kolun bacağın koptu.'' diyebilirsiniz. Belki de kendinize göre haklısınız. Ama ben artık bıktım, hayat enerjim kalmadı.
Her zaman içime kapanık, sessiz bir kız oldum. Hani şu akrabalar arasındaki uslu çocuk. Belki akrabalarıma ve çevremdeki büyüklerime göre bu iyi bir şeydi. Ama ben hayatımın her alanında arka planda kaldım.
En önemlisi o imrendiğim arkadaşlıkları hiç yaşayamadım. İçimde ukdedir. Toplum arasında, dediğim gibi, hep sessizdim. İnsanlar birbiriyle iletişim kurup, dışarda gezerken ben evde paylaştıkları fotoğraflara bakıp ağladım hep. Söyleyeceklerimi içimden söyledim. Onların sözlerine hep içimden espri yaptım. Hep yalnızdım. Oturup kimseyle bir kahve içip sohbet ettiğimi hatırlamıyorum.
Bunu buraya niye yazıyorum? Belki yazdıklarınız bana birkaç saatlik de olsa mutluluk ve özgüven verir diye. Lütfen dalga geçecekler içinden geçsin, daha fazla üzülmek istemem.
Şimdi aranızda dışarı çık, sosyalleş, onların arasına gir diyenler olacak. Teşekkür ederim beni düşünüp bunları yazdığınız için. Ama ben de farkındayım bu denilenlerin. İnternette tonlarca yazı okudum ama nafile. Nasıl yapacağım? Sürekli yorgun ve bitkin hissetmekten, boş gözlerle duvara bakıp umut etmekten bıktım. Gerçi içimdeki o umut yavaşça tükeniyor. Allah'a çok yalvardım, namaz kıldım, ağlayarak dua ettim. O da bana yardım etmedi. Belki böyle düşünmekle hata ediyorum. Ama yardım etmiyor işte. Bana yol göstermiyor.
Anonim olmanın verdiği rahatlıkla yazdım. Umarım bana yardımcı olabilecek birileri vardır.

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• biliyorum ben yasadım halada yaşyorum belki birazcık dahi olsa kendimi rahatlata bildim insallah sende duzelirsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• pskiyatriye git. depresyon gibi bisi sanki senin ki cokk umutsuzssuz bak mutlu olmadigin icin umutsuz oldugun icin bisiler yapamiyorsun kurslara falan git arkadas cevre falan boyle ediniyor o zaman gelir arkasi bilgisayar olur ingilizcr olur. mutlaka senin gibi insanlr vardir yavas yavas acilirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Umarım olursun, aslında senin elinde bira daha girişken aktif ve pozitif olmaya çalış

1|0
    0|0
  • peki neden biraz aktif olmayi denemiyorsun

1|0
    0|0
    • 1ay

inan bana denedim. güvenim yok. devamı gelmiyor

• 1ay

teşekkür ederim :)

• 1ay

rica ederim ama oyledir ki eminim bunakendini neden kotu hissediyorsub peki. var mi bir nedeni. cekinmenin kendine guvenin olmamasinin bir nedeni

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...