Canimi cok yakan birine hergün beddua ediyorum, dogru mu yapiyorum?

Dedigim gibi beddua kötü biliyorum ama ufacik bir düsüncem yok geri gelir beni bulur diye cünkü sonuna kadar hakliyim ve o hak ediyor.
Peki beddua dogru mu icim anca öyle hafifliyor?
Baska öneriniz var mi?

0|0
12|18

En İyi Erkek Görüşü

• Beddua hiçbir zaman doğru değildir. Ne kadar haklı olsan da. Onun yerine Allah ıslah etsin deyip, Allah'a havale etmek daha doğru.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen beddua etmesen de eğer bir cezası varsa çekecek zaten. Sen sadece Rabbine havale et. Allah'ım canım çok yandı, nasıl biliyorsan öyle yap. Dediğin zaman emin ol o yürek yangını ile ettiğin duayı rabbin boş çevirmiyor. Ve ona yle bir ceza veriyor ki. Duyduğunda sen bile dersin benim böyle bir beddua etmek aklıma gelmedi diye. Rabbim onunda yüreğinin yandığı yeri senden iyi biliyor. Bu nedenle Allah'a havale et.

1|0
    0|0
    • 1ay

Peki bu bana huzur verir mi huzuru nasil bulcam ben? Gercekten allahim hesabini sorar mi bu üzgün kirik halimle havale etsem. Hayatimi mahvetti piskolojim bozuldu artik

• 1ay

Emin ol hesabı sorulacaktır. Senin huzur bulman için kafandan onu atman gerek. Şöyle düşün o senin hayatını hala mahvetmeye devam ediyor. Sen onu düşündükçe o seninle birlikte ne zaman sen onu iyi ya da kötü düşünmeyi bırakacaksın o zaman hayatın yoluna girecek. O seni düşünmezken neden sen onu düşünüp kendine acı çektirmeye devam ediyorsun. belli ki değmeyecek biri aklından özgür bırak onu.

Erkekler Ne Diyor 17

• Haklida olsan beddua edilmez. Allaha haval et. Allah gerekeni yapar.

1|0
    0|0
  • doğru değil

1|0
    0|0
  • döner dolaşır sahibine.

1|0
    0|0
  • Bence doğru yapmıyorsun

1|0
    0|0
  • Dogru değil

1|0
    0|0
  • beddua etmek yerine neden allahtan çözüm istemiyorsun? dua edebilirsin ayrıca fikrimi sorarsan çözüm yolları ara herşeyin kesin bir çözümü vardır bulamıyorsan aklı selim birisiyle istişare et

1|0
    0|0
    • 1ay

Dualar ediyorum ediyorum ama aklima geliyor olanlar nasil ezildigim neler cektigim o kötü günler isin icinden cikamiyorum

• 1ay

aynı şeyleri bende yaşadım düşündükce kendimi yordum ve sağlık sorunlarım başladı sitresten dolayı bıraktım artık takmıyorum kafama ve çözüm yolları ürettim işe yarıyo gerçekten sitres iyi bişey değil istersen mesaj at özelden sıkıntılarını yardımcı olacağıma eminim

• bu bensem eğer hakediyorumdur..

1|0
    0|0
    • 1ay

şimdi gerçekten ben sanmasalar bari :)

• 1ay

Tesekkür ederim. Kendimi düsüncelerimi oyalamaya calisiyorum

• 1ay

oyalamana gerek yok. acını yaşaki sürekli acı çekme.. ;)

• Yanlis

1|0
    0|0
  • doner seni bulur etme

1|0
    0|0
  • Hak etsede beddua yerine Allaha havale et yeter.

1|0
    0|0
  • Unutma donüp durur sahibini bulur Allah a havale et

1|0
    0|0
  • Allaha havale etmen yeterlidir

1|0
    0|0
  • Beddua sahibini bulur

1|0
    0|0
  • tövbe et kimse icin değmez beddua almamak içinde etmemek hoşgörülü olmak daha büyük bir erdemdir

1|0
    0|0
  • Yanlış yapıyorsun. Kurtuldun diye şükretmelisin.

1|0
    0|0
    • 1ay

o konu da haklisin ama yaptiklari aklima geliyor geliyor ve beni huzursuz ediyor

• 1ay

Huzursuzlugum yanina kar kaldi diye ve ben birsey yapamadim diye elim kolum bagli kaldim diye

• 1ay

İşte kar kalmamıştır yanına kalmaz da o yüzden huzursuz olma.

• Yanlıs yapiyosun allaha havale edeceksin

1|0
    0|0
    • 1ay

Allaha havale de etmistim ama adam hayatini yasiyor

• 1ay

O yüzden allaha havale et

• 1ay

Tamam

• bir gün bir yerde ondan çıkar bence beddua ile olacak şey değil :D

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bence doğru yapmiyorsun Allaha birak havale et adalet yerini bulur 😊

1|0
    0|0
  • bedduaya sormuşlar nereye gidiyorsun diye geldiğim yere demiş 🤔🤔🤔

1|0
    0|0
  • Allaha haval et

1|0
    0|0
  • Bende bir allah belani versin demis bulundum ama hakketi ya bosver nasilsa allah goruyo

1|0
    0|0
  • Et kız et bulur benim ki buldu haklıysan beddua sana donmez

1|0
    0|1
  • sana döner kızz

1|0
    0|0
  • Kendine zarar verme psikolojik.

1|0
    0|0
  • Yanlış yapiyosun. Ben hiç etmedim sadece allahım sen goruyosun dedim hep, basına gelmeyen kalmıyo hiçbi ilişkisi yurumuyo durmadan arabada sıkıntı çıkıyo vs :) yani sen edip de günaha girme boşa

0|0
    0|0
  • Yüreğin yanmış belli arkadaşım, benimde ailem yüreğimi yaktı öyle böyle dğl hemde,2 yıl sabrettim beddua etmedim Allah'a havale ettim, hala Allah'a havale ediyorum ama bazen insanım sabrım kalmıyor bende beddua ediyorum, kimse yaşattığını yaşamadan ölmesin, kimsenin ahı kimsede kalmaz üzülme

1|0
    0|0
  • Beddua doğru değil hiç bir şey kazandırmaz Allah bildiği gibi yapsın Allah'ım sana havale ediyorum de yeterli

1|0
    0|0
  • Yapma ya

1|0
    0|0
Yükleniyor...