Kapat

Stresle mücadele yöntemleriniz nelerdir?

Hepimiz hayatımızda stresle bir sebepten hasır nesir oluyoruz. Siz ne ya da neler yaparak stresle baş etmeye çalışıyorsunuz?

Güncellemeler:
Goruşler güzel fikirlerle dolu. İşe yarayacagina eminim

0|1
50|67

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç sevmediğim şeydir stres. Neredeyse öldürüyordu beni. En son 6 yıllık firmamı bırakıp bar açtım sırf stres hayatımda olmasın diye :D ama maalesef eskisi kadar olmasa da oluyor.. Şimdi de Türkiye'yi bırakıp yurt dışına yerleşmeyi düşünüyorum :)
    Anlayacağın en sevmediğim şey stres

1|1
    0|0
    • Nereye gidersen kendini götürürsün derlerya onun gibi olmuş

• Gelmesin ya istemiyorum.. Huzuru bulacağım diye illa Tibet'e mi gideyim :D

En İyi Kız Görüşü

• -Spor
    -Stres yaptığım şeyin, birçok insanın dertlerinin yanında sadece gülünebilecek bir durum olduğunun farkına varıp bunu düşünmek
    -Bir şeyler yemek (Özellikle tatlı:)
    -Duş
    -Plan yapmak/Ajanda tutmak
    -Yazmak
    -Şarkı söylemek
    -Saçmalamak (Deli gibi gülmek de buna dahil, tabii evde yaparım bunu, dışarıda da yapabilirsin ama benim tercihim değil.)
    -Odamı düzenleyip temizlemek
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 66

• Her gün mutlaka dinlenmek için kendime zaman ayırırım.
    Denetim altında tutabileceğim ve yapabileceğim sorumluluklarımı bilirim.
    Stres nedenlerimi azaltmaya çalışırım.
    Gerçekçi hedefler ve beklentiler ayarlarım Her şeyi tek seferde % 100 başarılı gerçekleştiremeyebiliriz
    Yeterince dinlenin. Uygun bir diyet ve egzersizle dinlenme olmadan stresle mücadele edemezsiniz.

0|0
    0|0
  • Düşünmeyince hiç birşeyin stresi kalmıyor takmıcaksın bu devirde 😊 Olan olmuş, kalan sağlar bizimdir..!

1|0
    0|0
  • Hayatı bir okul gibi düşünün ve arada bir tenefüse çıkın. :)

1|0
    0|0
  • Sigara viski

1|0
    0|0
  • Bıraz sıgara bıraz yürüyüş

2|0
    0|0
  • İşe yarayan hiç bişey yok maalesef. Yaşam şeklimizin değişmesi kanaatindeyim. Şu sıralar yanıma bir kaç alet edevat alıp ıssız bir ormana yerleşmeyi düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • sitresle mücadele çok değişkenlik gösterir bazı sorunlarda sitresin kaynağını kurutmanız, olmuyorsa yapmaktan zevk aldığın şeyleri listele onları yapmaya çalış, yapmayı ertelediğin şeyleri yapmaya çalışmak kısaca kendini meşgul etmek kafanı başka şeylere yormakta fayda var.

1|0
    0|0
  • Yalniz kalmayı tercih ederim. Mümkünse sahile inerim, dışarı çıkamıyorsam veya çıkmak istemiyorsam odamda ışıkları kapatır perdeleri sonuna kadar açar hafif bir müzik açar dışarıyı izlerim. Genelde iyi gelir. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • Ağırlık kaldırıp yüksek sesle müziği açarım

1|0
    0|0
  • At bir Prozac.

1|0
    0|0
  • tınlamayacaksınız

1|0
    0|0
  • Bileklerini jiletle kes biraz bekle ve bir beyaz ışık göreceksin ve huzura kavuşacaksın.. kesin çözüm

1|0
    0|0
  • spor benım anti stresim

2|0
    0|0
  • Sakinleştirici müzikler dinliyorum

1|0
    0|0
  • kitap okumak arabayla hız yapmak vbvb :)

1|0
    0|0
  • Sürekli çalışmak

1|0
    0|0
  • Demli çay içiyorum.. daha çok stres yapıyor.. çivi çiviyi sökermiş :)

1|0
    0|0
  • müzik

1|0
    0|0
  • kendını luna parka atmak lazım dızcoverıye bın bışeyın kalmaz

1|0
    0|0
  • @miineral stresle bas etmenin yolu sevdiklerinle eglenceli vakit gecirmekten gecer ;)

1|1
    0|0
  • İyimser olucagım şeyler düşünürüm derin nefes alırım kafamı dagıtcak şeylerle ugraşırım

1|0
    0|0
  • Vitrin gezmek alisveriste..

1|0
    0|0
  • SiktirEt!

Mutlu olmak için en doğal ilaç bu...

1|0
    0|0
  • en sevdiğim sarkiyi acarim oturur düşünürüm bana kazandıracak ya da kaybettirecek neyi var diye bir canim var onuda geri verecem zaten bana kalan be salla gitsin

1|0
    0|0
  • Tesbih çekerim direk.. Faydası var

1|0
    0|0
  • stresle mücadelenin tek yöntemi günde iki doz bomanti eşliğinde behzat ç ;)

1|0
    0|0
  • Şarkılar bir de top tepiyoz arada (:

1|0
    0|0
  • çözüm yok sade avutuyoruz kendimizi

1|0
    0|0
  • müzik
    spor
    alış veriş
    arada bir ağlamak

1|0
    0|0
  • Hayatta hiçbirşeyin benden daha değerli olmadığını düşünüyorum...

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    36
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 49

• kış ayındaysam kesinlikle soğuk havayı hissederek öncelikle bir kendime geliyorum herkesten uzak kalıyorum. kulaklığımı alıp uzun bir yuruyus yapiyorum. yaz aylarındaysa gezerek kisa tatiller yaparak bu durumu cabucak atlatiyorum. sorunlari gozumde buyutmek yerine cozumluyorum ayni zamanda. stres yapmak yerine olumlu ve olumsuz yonlerini bulup olumsuz yonlerinin ustunu ciziyorum olumlu olanlarla yetinmeyi ogreniyorum yeterli oluyor

1|0
    0|0
  • Hiçbir zaman en kötüsünü yaşadığıma inanmam en dipteyim dediğim zaman bile daha kötülerini yaşadım o yüzden stres altındayken sadece daha iyisi için uğraşmayı denerim beni kurtaracak yine benim.

1|0
    0|0
  • ben elbette geçer diyerek kendimi sakinleştiriyorum ve her şeyin düzelebileceğini düşünüyorum Allah kimseye kaldıramayacagı yük vermez illa ki geçer :)

1|0
    0|0
  • Strese hangi sorunun sebep olduğuna göre farklı tepkiler veriririm genelde. Ağladığım, uyuduğum ya da terler içinde kalana kadar hızlı hızlı yürüdüğüm olmuştur böyle zamanlarda

1|0
    0|0
  • Kendi değerimi hatırlayarak.. Ben öldükten sonra ne kimseye faydam var ne de kimsenin bana faydası. Çok fazla stres yapıp, kendimi tüketecek kadar ömrüm yok!

1|0
    0|0
  • uyurum ağlarım ya da yalnız kalırım bir süre

1|0
    0|0
  • İnsanlar en çok neyi düşünürse onu stres yaparmış.
    Şarkı dinlerim ve başka işlere odaklanırım

1|0
    0|0
  • Kendi içime kapanmak

1|0
    0|0
  • spor ve resim

1|0
    0|0
  • Kendimi sokağa atıyorum ve yürüyebildiğim kadar yürüyorum sonra eve geliş duş alma ve kapanış... :) bu en etkilisi, her zaman yapamıyorum ama.( bu olmazsa balkona çıkar derin derin nefes alırım, iyi geliyor

1|0
    0|0
  • hiç bişi yapmayarak aslına bakarsan içimde fırtınalar kopsada sırıtıp geçiyorum ve birşeylerin uzamasına izin vermemeye çalışıyorum uzadıkça daha çok stres oluyorum

1|0
    0|0
  • Ben gezerek, arkadaslarimla eglenerek , alisveris yaparak ama bazende tam tersi yaljiz basima kalip evde film-dizi nescafe kafa dinliyorum

1|0
    0|0
  • Nil Karaibrahimgil in gençliğine sevgilerle videosunu izliyorum bazende dua ediyorum iyi geliyor

1|0
    0|0
  • Dogaya cikmak. Ozellikle topragin ve agacin olabildigi yerde aninda duzelir ve rahatlarim.

1|0
    0|0
  • Tatlı ve yemek, işe yaramazsa 12 saatlik temiz bir uyku her şeyi siler

1|0
    0|0
  • Muzik dinlerim resim yaparim

1|0
    0|0
  • Kağıt yırtmak

1|0
    0|0
  • Strese girdiğim zaman annemi hatırlarım ve rahatlarım. Annemin yanımda olması bile benim kendimi huzurlu hissetmeme yetiyor.

1|0
    0|0
  • Üstüne gidip bitiriyorum

1|0
    0|0
  • Yeşilliklerin olduğu bir yere gidiyorum ve yuvarlanıyorum

1|0
    0|0
  • Müzik dinlemem veya yasadigim durumu bir kağida yazmam beni daha iyi hissettiriyor. :)

1|0
    0|0
  • baş edemyrm banada soleyn

1|0
    0|0
  • Dua okuyorum

1|0
    0|0
  • Derin bir nefes alıp beş saniye kadar bekleyip hemen sesli yad mırıldanarak bir şarkı söylüyorum

1|0
    0|0
    • Meslek ne senin? Stres ile alakalı diye mi sordum

• Yok evdeyim su aralar. Zaman zaman stresle karşılaşıyoruz. Bazen zorlaniyorum

• Derin bir nefes ve içinden say beşe kadar hemen neşe verecek birşey bul, müzik dinle bol bol, bazen kulaklık tak aynısını soyle

• stresle mücadele etmiyorum stresle aşk yaşıyorum 😂😂

2|0
    0|0
  • uyuyorum.

1|0
    0|0
  • Çikolata ve yeşil çay 🍫☕️ stress bitti

1|0
    0|0
  • Yemek yemek malesef

1|0
    0|0