Irmak bebek... çocuk tecavüzleri ve kadına şiddetin sapkınlığın son yıllarda artmasının sebebi nedir? çözüm nedir?

son yıllarda çocuk tecavüzleri oldukça arttı ve erkek çocuklara bile istismar olmaya başladı.. bunların sebepleri nelerdir.. idam demeden önce yani cezadan önce sebebini iyi tespit etmek lazım.. bence bunun tek sebebi devletin izlediği politikalardır. kadınları toplumda yok sayması , tacızcılerı serbest kılması kadın cınayetlerının kapatılması toplumu kadından soyutladı ve toplum ahlaki değerlerini yitirdi.

Güncellemeler:
1ay Irmak bebek... çocuk tecavüzleri ve kadına şiddetin sapkınlığın son yıllarda artmasının sebebi nedir? toplum neden sessiz?

1|0
12|5

En İyi Kız Görüşü

• cumhurbaskanimiz ulkeye para girsin 2 3 daha nasil baskan olabilirim cabasinda oynadigi icin bunlari goremiyo

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Neden arttı istersen şöyle bir düşünelim. Onlar çocuk ve küçük hiç birşeye gücü yetmez daha çapuk pes ederler. Boyu ufak olduğu için daha çabuk deliller yok edilir. Daha çabuk kuyuya gömülürler. Poşette daha kolay taşınır şüphe çekmezler. Texavüze uğrarken tepki veremezler verseler bile güçsüz etkisiz kalırlar. İşte bu yüzden çocuk istismarları arttı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bu sabah haberlerde 16 yaşındaki bir kızın cinsel istismara uğratıldığı kişinin iyi halden tahliye etmesi sonucu intihar ettiğini okudum.. ve çok daha fazlası yaşanıyor ne yazıkki. Cinsel istismarı yapan bir suçlunun nasıl olurda iyi halden tahliye edilmesi ni tartışmıcam sadece bu VE bunjn gibi suç işleyen herkese (çok doğru bulmadığım ama böyle haberleri okuyunca uygulanmasını cânu gönülden istediğim ) şeriat uygulamalı var.
    Hadımlaştırıcsksın ya da kesip boynuna kolye niyetine taktıracaksınız bakalım o zamanda yapmaya cesaret ediceklermi.
    Hatta bir meydan olucak oraya onları tenasül organlarından asıp ibreti aleme göstereceksin
    🤗 Biraz fazla oldu galiba ama yok az bile 😇

1|0
    0|0
  • Katılıyorum. Yargı sisteminin işlemeyişi zaten bir numaralı sebeptir. Eğer bir cinayet, tecavüz, ses getiren bir haber olduysa tutuklama veriyolar yoksa salıyolar. Cinayet olsada bir iki sene verip iyi halden çıkarıyolar. Bunun dışnda ülkemizde cinsel eğitim sıfır noktasında. Hala daha kadının giyimine ", gülüşüne , çocuk sayısına karışılırken asıl problemi es geçiyolar. Cinsellik ayıp yasak günah diye anlatıldığı için, yasakta her zaman cezbettiği için bunlar artıyor ve tabi karşılığında caydırıcı bir ceza olmadığı içinde rahatça yapıyo insanlar. Ve ülke olarak bas bas müslümanlığı temsil ediyoruz deselerde müslümanlığı yaşamak nerdeyse asgari düzeyde. Bu toplumda hiç bu kadar cinayet, ensest ilişki, tecavüz, şiddet bu kadar yoğun olmamıştı. Devlet büyükleri toplumu ayrıştırmaya, kavga üslübuna, meydan okuma tarzı gereksiz çıkışlara devam ettiği sürece, ve müslümanlık diyerek kdının gülüşünü giynişini eleştirdiği, erkeklere buna karışma hakkı verdiği sürece bu toplum düzelmez.

0|0
    0|0
    • 1ay

içimi okudun resmen... devlet bu tecavuzlerın tacızlerın hepsıne ortaktır... diğer ortağı da susan halktır

• 1ay

lgbt yi kaldıramayan bu toplum bunu kaldırdı...

• 1ay

Çünkü halkımız kendisinde başkalarının hayatına çok güzel karışma hakkı bulurken, bir gün başımıza gelebilir düşüncesini es geçip bu vakaları unutuyolar. Başlarına gelincede akılları başlarına geliyo.

• Artmadı sadece medyada yayınlanıyor

0|1
    0|0
  • kesinlikle paylaşmış olduğun görüşüne katılıyorum söyleyecek başka söz bulamıyorum her seferinde canlar yanıyor😞

0|1
    0|0
    • 1ay

1 haftadır uyku uyumuyorum yani anlam veremıyorum anlam aramıyorum aslında ne bileyım o adamı öldürsem nefretım dınmez aslında çare de adamı öldürmek değil insanlar gelir geçer aslolan yayılmış bu düşünceyi öldürmek... idam falan o yuzden geçici.. insan değilki bunu yapan bir düşünce... naletolası bir düşünce 3 yaşındaki bir bebekten tahrik olan düşünce !!!

• 1ay

sahi başkanlık sorunu var önümüzde onu çözmemiz gerekiyor birde musulda ki çöplüğü temizleyelim amerika için sonra bakarız bu meselelere nolacak ki

• 1ay

dimi kesinlikle en önemli konumuz😒

• erkil ve baskıcı yapı. Din insanlara bir çok şeyin günah olduğunu söyler duyguları bastırmaya iter, aynı şekilde toplumda ayıp, günah diyerek kişinin kendini bastırmasına sebep olur. Bastırılan duygular bir yerde patlak verir. Erkil düzende erkek çocukları kız çocuklarından daha serbest büyür. Penisini o kadar kutsallaştırırlar ki tecavüzü tacizi kendine hak bilir. İdam belki caydırcı olabilir ama yine insanın kendini bastırmasına yönelik olacak toplum yapısının komple değişmesi gerekiyor.

0|1
    0|0
  • Çok acı :/

0|0
    0|0
  • Herkesin bilip dile getirmediği sebeplerden işte.

0|1
    0|0
  • Idam şeriaat sart

0|1
    1|0
    • 1ay

şeriat da kadının ve kız çocuklarının yerinin hiç olmadığı aşikardır bu daha kötü sonuçlar doğurur ama

• 1ay

Iste Şu an senin kendinle celistigin nokta :)

Her neyse iyi hunler

• 1ay

ya he he

• @gerekyisme düşünceme ortak oldun☺️ Seninle aynı fikirdeyim 👍🏻

0|0
    0|0
  • anlam veremiyorum

0|0
    0|0
  • İdam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Türkiye'de her zaman ensest vakaları, çocuk tecavüzleri ve kadına şiddet vardı. Sadece bilgi ve haber alma kapsamında ülkemiz çok yol aldı. Bırakın Türkiye'yi, dünyada olan bir olayı bile hemen haber alıyor insanlar. Sosyal medya denilen şey, son 15 yılda büyüdü ve patladı. Bunun da etkisiyle, sanki böyle vakalar büyümüş gibi lanse ediliyor. Aslında, sadece farkındalık seviyemiz yükseldi diyebilirim.

0|1
    0|0
    • 1ay

evet bu farklı bir bakış açısı olmakla birlikte çok da doğru bir tespit. demekki burdan şunu da çıkarmak gerekir eskiden beridir farkında olmadığımız kimbilir daha ne çok olaylar yaşandı

• 1ay

Aynen öyle. Mesela, ben büyüklerimle böyle olayları konuştuğum zaman, önce tabiki, pek sevecen yaklaşmıyorlar. Ondan sonra, öğreniyorum ki, eskilerde bile mahallelerde, köylerde, semtlerde ne olaylara şahit olmuşlar. Ama, elbette o olay o bölgenin sınırları içinde kalıyordu. Ve yahut, o kişi oradan taşınarak, bu olayların yayılmasına son veriyordu ve bir süre sonra insanlar unutuyordu. Ama şimdi öyle değil. Gerçi gene bilmediğimiz olaylar mevcut; fakat en azından eskiye oranla daha çabuk bilgi sahibi oluyoruz.

• sapkınlığın cinsiyeti yok

0|1
    0|0
  • Devletin vakfında 45 erkek çocuğu tacize uğramış (ensar vakfı) yozlaşmış bir ülkede yaşıyoruz her şeye hazırlıklı olun bence.

1|0
    0|0
  • Egitimsizlik aile terbiyesi devlete suc atmak sacma
    Sirf seviyorum diye erkege taviz veren cok kadin var once kadinlar birlik olup tokat dahi atsa erkege taviz vermemeli sapik erkeklerle basbasa kalmamali devlette adim atmali cezalari yukseltmeli

0|0
    0|0
    • 1ay

Ek olarak bu sitede bile 12 13 yasindaki kizlara yuruyen uyeler var yaslari dogruysa genelde 25 30 ustu

Yükleniyor...