NAT GEO'nun Türkiye'deki kız ve erkeklerin eşit eğitim hakkı için başlattığı "Kızlara Ses Ver" kampanyasına destek oldun mu?

NAT GEO, Benim Adım Malala belgeselinden ilham alarak, UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliğiyle “Kızlara Ses Ver” kampanyasıyla kız ve erkek çocuklarının eşit eğitim hakkı için harekete geçti.

Türkiye, cinsiyete bağlı kalkınma endeksinde 148 ülke arasında 118. sırada sonlarda. Küresel cinsiyet eşitsizliği endeksindeyse 142 ülke arasında 125. sırada yer alıyor. Pakistan'da kız çocuklarının engellenmesine başlatılan bu karşı büyük bir çaba gösteren ve konuyla ilgili bir belgeseli çekilen Malala Yousafzai'den esinlenilerek başlatılan bu kampanyaya 10TL bağış yapmak 3005'e SES VER yazıp mesaj gönderebilirsin.
Peki sen Türkiye'deki kız ve erkeklerin eşit eğitim hakkı için başlatılmış "Kızlara Ses Ver" kampanyasına destek oldun mu, olacak mısın?

4|2
29|48

En İyi Kız Görüşü

• Kurucumuzun eğitime verdiği önem dünyaya yayılmışken, şu yıllarda kızlarımızı okula göndermeyen zihniyetin çürümesini ümit ediyorum.

Araştırdım az önce, yaptığım bağışımı.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• c. başkanı ben kadın erkek eşitligine inanmıyorum dedi. ve unicef devreye girdi en sonunda, geç bile kalınmış bir hareket

4|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 28

• Çok güzel bir kampanya başlatılmış sonuna kadar destekliyorum

0|0
    0|0
  • Kapı kapı dolaşmayı, bu projeye yeğlerim.
    Kimseye güvenim kalmadı artık.

0|0
    0|0
  • Proje kapsamında neler yapılacak? Bakabileceğimiz bir link var mı?

0|0
    0|0
  • Herseye tamam ama bizim kulturumuze ait olmayan bu tip resimlerle kampanya yapilmasin. Biz boyle degiliz

0|0
    0|0
  • İlk kez duydum daha detaylı arastirmaliyim

0|0
    0|0
  • Kitabini okudum :-) güzel
    Olurum.

0|0
    0|0
  • Bu kızın hikayesi çok güzel.

0|0
    0|0
  • Olurum. Sonuna kadar.✋ yaptığımız bağışlar gerçekten yerine ulaşacak mı peki?

1|0
    0|0
  • Desteklerim desteklemesine de ülkemizde tüm çocuklar mağdur ediliyor artık, kız erkek ayrımı yapmadan hepsi tacize veya tecavüze uğruyor. Buna bir çozum bulunmuyor.

0|0
    0|0
  • bakalım bunda neyi gerçekte amaçlıyorlar !

0|0
    0|0
  • Duyulmayan bir kampanya

0|1
    0|0
  • Nat Geo'dan baska destek verecek kalmamis mi?

0|0
    0|0
  • olurumda benim eğitim hakkım bitmiş durumda okumak istememe rağmen beni okuldan yolladılar napalım?

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Paki whore!!

0|0
    0|0
  • Karma eğitime karşı olanların ülkesinde miymiş bu kampanya?

0|0
    0|0
  • Eminimki bu kuruluşta fetönün himmet para kuruluşu amaçları Türkleri sömürmek.

0|0
    1|0
  • Güzelmiş

0|0
    0|0
  • Tam olarak olmadım

0|0
    0|0
  • güzel kampanya

0|0
    0|0
  • Olurum

0|0
    0|0
  • Hayır duymadım bile

0|0
    0|0
  • iyi olmuş

0|0
    0|0
  • Tabikide öyle olmalı.
    Bu işin kızı erkeği yok.

0|0
    0|0
  • Laik ve demokratik su ulkemin geldigi duruma bak

0|0
    0|0
  • Olmayacam

0|0
    0|0
  • kadında eğitim alınca daha bilinçli erkek evlat yetiştirecek. Doğru istemezler eğitimi.

2|1
    0|0
  • olurum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Nat Geo ya ne oluyor? Onlara ne? Saçma bir proje ve bu tip şeylere asla destek olmayacağım. Sığ düşüncelere sahip insana ne yaparsan yap sonuc değişmez. Ayrıca kız erkek eşitsizliği artık istisnalara dönmeye başladı. Gereksiz bir kampanya

0|0
    0|0
  • national geographic dünmyanın her yerinde amerikan çıkarlarına hizmet eden bir kuruluş olarak türk kızlarına mı yardım edecekmiş.. :D sesli güldüm.. ilahi gizli üye.. yani gizli olarak bunu yayınlaman bile bir soru işareti bende :D

1|0
    1|0
  • Türkiye'de gereken fırsat eşitliğinin olduğunu düşünüyorum. Ailesi geri kafalı olanlara kampanyada başlatsan amacına ulaşmaz.

0|0
    0|0
  • Ne kampanyası daha geçen gün çomarlar karma eğitime son diye ağlanıyodu bu ülkeden umudun var mı hala :D

2|1
    0|1
  • olmadım. olmayacağım ailemdende kimse olamaz.
    NEDEN?
    Çünkü şuanda kız ve erke eşit şekilde eğitim alıyor zaten kızları okuldan atmadılar. Erkekleride okuldan atmadılar.
    Elin oğlu senin ülken iöin kampanya yapacak sen sazan gibi düşeceksin. Yapabiliyorsan sen yap dışardan prapaganda yaptırtma , medyada devletini itibarsızlaştırılmasına müsade etme...
    Türkiyede Hiçbir kızı okulun kapısından çevirmediler kız dıyede kazandığı ya da okumak ıstediği bolumden geri brakmadılar... Birşey derken Allaah rızası için önce bir gözlemleyin sonra yapın.
    TÜRKİYE'de böyle bir kampanyaya ihtiyaç yoktur..

0|1
    3|2
  • Türkiyeyi aşağılamışlar bariz belli bizi pakistanla aynı seviyeye koymuşlar

0|0
    0|0
  • Boyle bir şeyin benim ülkemin insanlarinin ve benim meselemin oldugu soylesem ve bu meseleye baskalarini mudahale etmek için söz hakkı tanirsak başımıza daha nasil büyük sorunların gele bilecegini belirtmek isterim bu mesele bizlerin meselesi başkalarının degil !!!

0|0
    0|0
  • Algı operasyonu resmen, türkiyede sanki kızları okutmuyorlar.. Yazık bu kampanyaya atılan her mesaj bizi dünyaya cahil gösterecektir.

1|1
    3|1
    • 1ay

Bubyil okunayan kiz cocugu sayisina bak isterim tabi ki de okutulmuyor.

• 1ay

Saçmalamayın bunun yerine 40tane köy okulu projesi var bizzat öğretmenlerin hazırladığı kaç tanesini duydunuz kıytırık UNICEF'e para basıp birilerini zengin ediyorsunuz.. Zengin ederkende ülkemizi kötülüyorsunuz vatan hainliğidir bu.

• Ya sacmalamayın yahu ülkenin doğusunda köylerinde olan birşey ki artık o bile yok nerdeyse eğitim hakkı ülkede eşit.

0|0
    2|0
  • Eskiden yobazların zamanındaydı eşitsizlik. Artık kalktı o

0|0
    1|1
  • Olmayacağım

0|2
    0|0
  • Bu ülkede kadınlarla erkekler aynı eşitlikte diyen yalan söyler şirke girer... Dinciler, milliyetçiler hepsi aynı düşüncedeler...

0|0
    0|0
  • Olmadım ama bunişe yarar mı emin değilim

0|0
    0|0
  • Abi ben kör müyüm yoksa abartıyor musunuz?
    Daha fazla Kız yurdu var
    Üniversitelerin kampüsü içinde de kız yurdu var.
    Nerede eşitsizlik biri açıklasın.

0|0
    3|1
  • başörtü veya şal takmış ama başı açık bu nasıl bir kafa yapısı ayrıca türkiyede kızlarda üniversitede okuyorlar öyle kızların üniversiteye alınmama gibi bir durumu yok

0|0
    0|0
  • demek ki neymiş sevgili seçmenim? Bunlar harekete geçtiyse eğitimimiz gerçekten çok kötü, durup bir sorgulamak gerekmez mi şimdi?

0|0
    0|0
  • Olmadım, olmam.. Yanlış işler bunlar.

0|0
    1|0
  • gerçekten dinimiz bu ilkeye çok geniş yer vermiştir. yüce kuran var iken unisef diye kurulan yahudi sistemine neden uyalım ki

0|0
    0|0
  • Eşit eğitim hakkı zaten var. Eşit iş imkanları da var. Polis, asker hatta savcı ve hakim de olabiliyorlar.

0|1
    3|0
  • Ülkemizde kızlar ve erkekler eşit zaten emin olun erkeklerden daha fazla imkanlara sahipler iş konusundada bir kız bir erkekten daha üstün geliyor ülke bu durumda emin olun

0|2
    1|0
  • Hayır olmadım

0|0
    0|0
  • Duyanda kızlara ekmek su vermiyoruz zanneder. Erkeklerden fazla haklara sahipler nerdeyse be 😄

1|0
    2|1
  • Türkiyede kadınlar bizden neredeyse üstün daha ne istiyorlar anlamadım ki.

0|0
    2|1
  • Türkiye'de eşitsizlik mi varmış bu konudada

0|0
    0|0
  • böyle TÜRK olmaz bu başkar bir ırk beni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Haha UNICEFIN BU İŞİNİ BİZ YAPIYORUZ TERCÜMANLIĞINI 😂

1|0
    0|0
  • neden hep başı örtülüler var :)