Aranızda çölyak hastası var mı?

Çölyak hastalığı sebebiyle glutenin bulunduğu yiyecekleri yiyemiyorum. Benim bu hastalıkla tanışalı 2 haftam oldu. Ankarada yaşıyorum ve gerçekten sanki yiyeceğim hiçbir şey kalmamış gibi. Dışarıdan vs hiç yememem gerekiyormuş. Bu konuda bilgili olanlar benimle bilgilerini paylaşabilir mi? Markete gidiyorum neredeyse hiçbir şey alamıyor gibiyim. İçindekiler kısmına bakıyorum hepsinde bu gluten var. Sadece Carrefour da özel bir bölüm var glutensiz gıdaların olmadığı. Bir kare çikolata 18 tl idi orada da. =( Bu gluten diyeti sonunda gene eskisi gibi yemeğe devam edebilecek miyim acaba?

Güncellemeler:
1ay Bilgileriniz için sağ olun arkadaşlar. Bir şekilde kendimi buna alıştırmam gerekiyor. Keşke bilgili olunsa da beslenebileceğim çeşit sayısı, yerler artsa ama böyle idare edeceğiz artık.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• hayır eskisi gibi yiyemeyeceksin artık, yabancı ülkelerde çok fazla farkındalık var, glutensiz lokantalar vs biraz araştırma yapmalısın çölyak hakkında, ömür boyu lazım olacak bilgiler sonuçta

Ankara'da isen burayı bir ziyaret etmeyi düşünebilirsin, sonuçta yeni tanıştığın bir durum çok faydası olur sana
    http://www.colyakankara.org.tr/

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tanıdığım birinde vardı bu hastalık. malesef artık eskisi gibi yiyemeyeceksin ekmeğiniz bile özel ve çok pahalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• ankarada yaşaman çok iyi bir konuda bende ankaradayım bir arkadaşımda daha var baya alıştı sistemi çözersin yakında işallah

1|0
    0|0
  • pronot lar ne kadar fiyatları?

1|0
    0|0
    • 1ay

bizim fabrikada pronot üretiliyor ama fiyatları nasıldır hiç bilgim yok herşeyi özel yiceklerine dikkat etmezsen hastalıgın yerinde sayar

• 1ay

2-4 tl arasında değişiyor ama onlar kek ve bisküvi sadece. Ekmek , makarna, erişte, çikolata gibi şeyler yok onda.

• 1ay

bizim fabrika kraker fabrikası maalesef bunlar var :/ gecmiş olsun ama başka yerde glutensiz yok mu bişey zaten bu hastalığın tedavisi yok diye biliyorum

• çölyakı bilmiyorum da benimde bir yemeği aynı gün içerisinde tekrar yiyememe hastalığım var oda çok kötü

0|0
    0|0
  • benim arkadaşımda var. migrostada glutensiz etinin biskuvileri var ayrıca glutensiz un alıp hamur isi yaptirabilirsin o oyle yapıyordu

0|0
    0|0
  • bunun için diyet yapabilirsin

0|0
    0|0
  • :/ zor hastalık. malesef hayır

0|0
    0|0
  • me yazıkki hayır. hatta kullandığım kaşık ve tabak dahi gulutenli yiyeceklere temas etmemeli.

0|0
    0|0
  • bende de gut var hiç sorma

0|0
    0|0
    • 1ay

Üzücü ikimiz içinde. Sebze ve meyve ile idare edeceğiz artık yapacak bir şey yok.

Kızlar Ne Diyor 2

• Glutenli gıdalar sağlıklı olmuyo ki keşke bizde yemesek :/

0|0
    0|0
  • Hastaligin ne gibi etkileri var merak. ettim

0|0
    0|0
    • 1ay

Kansızlık , büyüme ve gelişmede aksaklık, iştahsızlık, yorgunluk, kusma , mide şikayetleri ve zaten bağırsakta vücudun gereksinimi olan maddelerin emilimini yapan villuslarda olan bir hastalık olduğu için bütün vücudu etkiliyor. Allah korusun kanser bile yapabilir.

• 1ay

Ay gecmis olsun canım . Bol bol meyve yemeni oneririm

Yükleniyor...