Türk asıllı olduğunu inkar etmesi doğru mu değil mi sizce ve neden?

Geçenlerde bu sitenin İngilizce versiyonunda bir kız şöyle diyordu. Annem ve babam Türkiye doğumlu olabililer fakat ben Türk değil İsveçliyim. Türklük ile hiçbir ilgim yok. Ben komple İsveçliyim.
Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Nasıl üzülduk perisan olduk adeta. Turk halkida ona öluyordu

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• oluyor o yetişme tarzı ve düşünce yapısı ile alakalı. benim kuzenin çocukları da öyle mesela.

biri ben almanım türk değilim diyor kardeşi ben türküm almanları hiç sevmem diyor. yani belli bir seçilimi yok bunun :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence yanlış. İnsan nerden geldiğini nereli olduğunu bilmeli

0|1
    0|0
  • İsveçte doğup büyümüşse zor kendini Türk hiss etsin. Yani verilen kültür terbiyesi farklı

0|0
    0|0
    • 1ay

Ama insan inkar etmemeli bence aslını :)

• 1ay

Tabi. Ona anlatkak istedeğim de buydu zaten. Ama kendisi diyor ki benim Türklük ile bir ilgim yok. Türkiye sadece annemin ve babamın doğum yeri. Ben İsveçliyim ve bu nedenle sarışın mavi gözlü olmam gerekir.

• 1ay

Hayır ya. Yanlış düşünüyor. Sadece beyni Türk değil. Gerisi Türk. Hemde her rengin kendi güzelliği var. Neysek oyuz. İsyan yerine kabullenmek ve sevmek lazım

• Hollandada dogdum ve yasiyorum bende tipik Turk degilim ama yinede Turkum o kiz sanirim madem tipik Turk degilim niye kendime Turk diyeyim demis olabilir. ya da asimilasyon.

0|0
    0|0
    • 1ay

Tipik Türkten kasıt nedir?

• 1ay

Sorun degil bugun konusasim yok zaten sonra atarsin merakli gizli cocuk

• 1ay

Ok :)

• Herkes hissettiği gibi olabilir. Bir yabancı Türk gibi hissediyorum diyince sorun yok Türk diyince hemen herkes kötülemiş olabilir bence öyle hissediyor demekki :)

0|0
    0|1
    • 1ay

Bence bir yabancı da Türküm dese de aslını inkar etmemeli :)

• 1ay

Olabilir senin görüşün ama kimseyi yargılamak bize düşmez bence.

• Saçmalık

0|0
    0|0
  • Umurumda degil kezo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Türk olan biri zaten gururla Türk'üm der. O yüzden değilmiş.

0|1
    0|0
  • Kendini Türk olarak gören Türktür. Kendini bu şereften yoksun sayan kişi kanında Türk kanı karışmışsada Türk değildir. Fazla uğraşmaya değmez.

0|1
    0|0
  • Ergenin tekidir

0|2
    0|0
  • Türkiye doğumlu demek Türk demek değildir zaten. Türklüğün ne olduğunu bilmen gerekiyor önce. Türklüğün Türkiye'de doğmak ile de bir alakası yok.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu kız zaten İsveçte doğmuş. Türkiyede değil. Ama aslen Türk olduğunu neden inkarmediyor onu anlamadım.

• bence yanlış .

0|0
    0|0
Yükleniyor...