İnsan ortamda niye ingilizce sohbet eder? (Hepsi Türk) ?

Arkadaşlar geçen gun böyle bir hadiseye şahit oldum. Bir arkadaş grubu bir yerde oturmuş sohbet ediyor ama Türk oldukları halde ingilizce sohbet ediyorlar. Arada türkce cümleler kuruyorlar. Ingilizceleri akıci bu arada. Yani neden türkçe değilde ingilizce konuşurlar anlamadım. Bu arada bu kişiler istanbulun sosyetik kişileri. Sosyete içinde böyle bir trendmi var acaba? bana çok garip geldi

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Haha valla mi ya. Komigime gitti. Kendilerini öyle sosyetik zannediolardir belki 😂😂 ya da türkceyi unutmuslardir. Ama belkide ingiltereden gelen türk asilli ögrencilerdi ya.. ben almanyadaki arkadaslarimla cogu zaman almanca konusup arada sirada türkce konusuruz mesela

0|1
    0|0
    • 1ay

Hayır turkçeleri düzgun ve öğrenciye benzemiyolardi

• 1ay

Türkçe öğrenmişlerse hepsi türkçe konuşsun o zaman :))

• 1ay

Sorsaydin keske bende merak ettim simdi nedenini 😃

En İyi Erkek Görüşü

• Dil geliştirmek içindir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yurt disinda yasayan takim boyledir yari yabanci yari turkce bir sohbet olur
    Yahut yabanci dili canli tutmak isteyen bir gruptur ve onun icin konusuyorlardir..
    Yani kotu ve yanlis degil bu

0|1
    0|0
  • Pratik yapıyorlardır unutmamak için bende yaparım gayet güzel bir şey

0|0
    0|0
  • cağnım ülkemin cağnım ego severleri işte kardeşim

0|0
    0|0
  • konuşabilirler, sosyete onlar canım

0|0
    0|0
  • Gösteriş işte

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Çevrenin çoğunluğu tarafından anlaşılmamak istemişlerse olabilir ya da aralarında öyle bir karar almışlardır dillerini ilerletmek için yoksa saçma bir durum ingilizce konuşarak insan hava da atamaz ki bir japonca falan olsa neyse diyecen :D

0|0
    0|0
  • belki ingilizceyi geliştirmek içindir

0|1
    0|0
  • Trend değildir o pekiştirmek içindir. Ben de bazı arkadaşlarımla yapıyorum. Faydalı bişey aslında

0|1
    0|0
  • ingilizceyi geliştirmek için

0|1
    0|0
  • 2 sebebi var aralarinda konustuklarini sagdaki soldaki insanlar anlamasin diye ayip olabilir bunlar 2. ciside hava atmak icin:)

0|0
    0|0
  • içlerinden biri yabancıysa neden olmasın

0|0
    0|0
  • Belki aralarında bilmeyen vardır. Hepsi türk değildir.

0|0
    0|0
  • Havalı görünmek için yaparlar.

0|0
    0|0
  • belki uzun zamandır avrupada yasıyordurlar

0|0
    0|0
  • biraz salakca geldi amma

0|0
    0|0
Yükleniyor...