Sizce zorunlu askerlik kaldırılmalımı?

askerlik gerçekten bir çok kişi için ayak bağı sizce kaldırılması gerekmiyormu?

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Kaldırmak olmaz fakat 6 aya düşmeli üniversite lise mezuniyet gozetilmemeli vatandaşa eşit gözle bakılmalı herkesin ortak vatanı çünkü yapmak isteneyende 6 ay kamuda maaş almadan veya cüzzi bir ücretle çalıştırılmalı kadınlarda 6bay süreyle kamuda aynı sekilde zorunlu hizmet görmeli vatan hepimizin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• askere gitmeden önce ben de öyle diyordum ama orayı gördükten sonra düşüncem herkesin oraya belli bir süre olması lazım. ama eğitim ve hizmet verme şekli ve hizmet süresi gözden geçirilmeli. kısaltılabilir mesela

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet niye sadece fakir ailelerin çocukları ölsün onların suçu ne

0|1
    0|0
  • Kaldırılmamalı bence.

0|0
    0|0
  • kesinlikle kaldırılmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ulkenin ortasinda roket sesleriyle uyanmakmi istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Devletin vatandaşa hic bir sey vermedigi bir ortamda zorunlu her türlü göreve karşıyım.

0|0
    0|0
  • Kaldirilmali

0|0
    0|0
  • hayır kaldırılmamalı ama süresi kısalmalı..

0|0
    0|0
  • askerlik tümden kaldırılmalı, anti militarst düşünüyorum. askersiz polissiz zabıtasız bir dünya istiyorum

0|0
    0|0
  • Kaldırılmalı bence

0|0
    0|0
  • Evet kaldırılmalı.

0|0
    0|0
  • bedelli gelmeli

0|0
    0|0
  • kısaltılmalı :)

0|0
    0|0
  • Hocam sende kaldıracak birşey olmadığı için kaldırılmasını isteyebilirsin ama kusura bakma zorunlu askerlik tamamen kaldırılmamalı.

0|0
    0|0
    • 1ay

İyi git sende oyle ise elinde havlu ile tuvaletin önünde bekle albayın tuvaletini temizle sonrada gel burda vatani görevimi komando olarak yaptm diye anlat

Yükleniyor...