Hiç işaret dili öğrenmeyi düşündünüz mü?

Küçükken işitme engelli bir arkadaşım vardı. Birbirimizin dudaklarını okuyarak iletişim kurardık. Daha sonra yollarımız ayrıldı. Bu güne kadar da hiç aklıma böyle bir şey gelmemişti. Fakat bu gün işitme engelliler okuluyla birlikte bir geziye çıktık ve ne kadar gerekli olduğunu anladım.

Onlar için hayat o kadar zor ki... Hiç değilse biz bir nebze olsa onlara yardımcı olabilsek... Şükrümüzü bu şekilde eda edebilsek.

Hiç işaret dili öğrenmeyi düşündünüz mü?

0|0
19|9

En İyi Erkek Görüşü

• Otobüste işitme engelli iki kişi o kadar hararetli tartışıyorlardı ki, birbirlerini parçalayacaklardı nerdeyse..

Fakat, ikisinden de çıt ses çıkmıyor..
    Öylesine hararete rağmen kimseyi rahatsız etmiyorlar..

Çok merak etmiştim acaba neyi tartışıyorlardı?

Güzel bir tarafı da şu ki ne konuşursan konuş, kimse senin ne dediğini anlamıyordu muhattabından başka.. Şifreli konuşmanın başka versiyonu.. ;)

#Vesselam

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim de bir arkadasim vardi biz anlasiyorduk ama nasil hatirlamiyorum :)) Dusunmedim hic, bilmek iyi olurdu tabi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gerçekten öğrenilmesi gereken bir şey
    Ama bizim insanımız instagrama ne kadar çok fotoğraf ekleme peşinde devam etsin.

1|0
    0|0
  • çocukken metroyu kullandığım dönemlerde emniyet durağında işaret diliyle anlaşan engellileri tebessümle izlerdim. fatihte okulu var sanırım. insanlara bu özelliğin verilmesi de nimettir. fırsatım olsa isterdim. bu da bir dildir nihayetinde.

1|0
    0|0
  • Çok güzel ve duyarlı bir meseleye değinmişsin minik. Tebrik ve takdir ettim. O arkadaşıni bulup tekrar iletişim kurmaya çalış. O kadar çok mutlu olacak ki...

1|0
    0|0
  • dusundumde her kursta farklı ogretılıyomus ole dedıler ne kadar dogru bılemem

1|0
    0|0
  • Düşündüm, sadece düşünmekle kaldım ama. :)

1|0
    0|0
  • evet :) çok kelimeyide biliyorum :) komşum var çünkü :)

1|0
    0|0
  • Düşünmedim zaten gerek yok ! Ama yapanlara saygı duyarım emeklerine sağlık.

0|0
    1|0
  • öğrennilse iyi olur ama bundan önce mesela ingilizce öğrenmek daha iyi olur bence buna kadar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• ogrenmek isterdim

1|0
    0|0
  • Seneye öğrenmeyi düşünüyorum

1|0
    0|0
  • İşaret dili biliyorum.. Bugün bu sorudan ne çok gördüm ya

1|0
    0|0
  • evet hatta yeni açılan bir kurs var ona. gidicem mesleğim. icinde gerekli olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Evet istedim

1|1
    0|0
  • düşündüm

1|0
    0|0
  • Bende kursa gidiyorum gayette eğlenceli vakit geçiriyorum herkese tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Evet öğrenmek istiyorum 😂

0|0
    0|0
  • Evet istemiştim, ama okuldan, sınavdan dolayı hiç vaktim olmadı. 😐

1|0
    0|0
  • Düşündüm

1|0
    0|0
  • yarın kursuna başvuruyorum çok mutluyum 😁😊