Arkadaşlar. 100 lira aidat çok değil mi? Apartman aidatı ne kadar sizde?

Ya kapıcı sadece çöp topluyo bide merkezi. sistem kalorifer yakmayla uğraşıyo kömür parası ayrı zaten ama bir aylık yakıt masrafı yüz lira olan pek çok aile varken biz sadece kalorifer yaktırmaya 100 lira veriyoruz sizce bu çok değilmi. ev samsunda İstanbul felan da değil haa.. apartmanda bide asansör var aylık 100 lira aidat istiyp üstelik yaz ayları kalorifer yakma yok o aylarda da istiyor siz de ne kadar aidat?

Güncellemeler:
Sizce ne yapılabilir bunu resmi bişey itirazı var mı
Bide yönetici var o ne yapıyo bilmem

0|0
921

En İyi Erkek Görüşü

• Çok fazla.. Senin için 1 TL olmalı..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• yuh ulan, İstanbul'da yaşarken 1 sene önce 40 tl aidat veriyordum şimdi bursanın göbeğinde nezih bir rezidansta yaşıyorum 35 tl ödüyorum? 100 tl'ye napıyormuş o yönetici bir sorsana? makbuz yoksa aidat bile verme bence, ödemeyin topluca bakalım napabilicek?

0|0
    0|0
  • Daire sayısı nedir acaba? Apartman karar defteri hukuğa uygunsa yapacak bir şeyin yok. Sızlanacağına arada sen de yaşadığın binayla ilgilen. Toplantılara katıl.

0|0
    0|0
  • Çüşş ne 100 tl si be 20 tl en fazla.

0|0
    0|0
  • 100 lira mı :D

1|0
    0|0
  • Bizim 250

0|0
    0|0
  • ne yiycek bu kalerifercinin ailesi pok mu yiycek sigortası da var

0|0
    0|0
  • Kaç daire var

0|0
    0|0
  • benimki sitte, 1+1 ufacik ev. 220 tl oduyorum

0|0
    0|0
  • Yerine göre değişiyor bina iyiyse çokta fazla değil geçen sene bende 100 veriyordum bu senede 80 mesela

0|0
    0|0
  • 30 tl veriyorum. apartman toplantisinda bu durumu dile getirin

0|0
    0|0
  • bizde de oyle. verme sende. en fazla copunu almaz

0|0
    1|0
  • Az bile

0|0
    0|0
  • Hiçbir fikrim yok

0|0
    0|0
  • çok.

0|0
    0|0
  • yönetici yeni araba almak istiyor. :D

0|0
    0|0
  • normal bence

0|0
    0|0
    • Neden ki 20 lira diyen varsence neden normal

• yani bir cok arkadasim sitedr falan oturuo yani site icindeyse normal onlarda 100 verio ama apartmansa cokk kesin kendine yol. yapio

• biz aidat vermiyoz

0|0
    0|0
  • Bizde bu sene 70 liraya yükseldi. Kapıcılar kira, su, elektrik, kalorifer parası ödemiyo herşeyleri bedava. 2 blokta toplam 44 dairenin çöp toplaması, bina temizliği ve kaloriferinin yakılması ile uğraşıyo bir tanesi. Sigortası ve maaşı bu paradan yatıyo. Ayrıca arta kalan para site yönetimine kalır ve sitenin bozulan bişeyi olduğunda ya da sorunda onu kullanırlar. Ayrıca büyük bir arıza durumunda ev sahiplerinden para isterler. Yani bir sorun için miktarı fazla olan bir para istenirse evin sahibini bul onu siz ödemeyeceksiniz. Ha cebe indirme olayına gelirsek o apartman aidatından alınmaz. Onu yapan uyanıklar kömür parasından kazanırlar genelde. Millete mesela daire başı bu sene 700 dolar kömür parası var derler ama anlaştıkları şirkete kendi kömürlerini bedavaya getirmiş hatta ekstradan cebe epey para indirmiş olabilirler. Bunu engellemek için de site yönetimi kurulup güvenilen bir kişi denetçi yapılmalı.

0|0
    0|0
    • Ne yabi ben kapıcının elektirk su faturası nı mı ödüyorum

• Bizde öyle sizinkini bilmem.

• ne karşılıgında para alıyor anlamadım ya da anlatamadın. kalerifer yakmak için. asansor için temizliği için ayda her daire yüz lira veriyor öylemi ? buna apartmanın ışıklarıda dahil ?

0|0
    0|0
    • Evet sadace kalarifer yakma k için komur aparası ayrı veriryoruz apartman ışık asansör ve temizlik bide. çop topluyo

• 2 apartman var ler daiire car 16 +16 32, daire adamın maaşı 3200 bence ylnetici de vae

• Yuh. . kiracımsn sen orada?

• 2 evim var birinde 15 tl birinde 20 tl , yönetici döner sermaye yapıyor galiba sizin 😂😂😂

0|0
    0|0
    • Ama kalprifer yakma var bizde

• Bizde kalorifer merkezi değil , doğal gaz var , kapıcıda yok yöneticiden aldığı paraların hesabını sorun yaptığı harcamaların faturasını isteyin

Kızlar Ne Diyor 9

• Fazla tabi ki kiradan hariç veriyorsun falan ben de öyleyim öğrenciyim bir de of yalan dünya 😂😂😂😂

0|0
    0|0
  • Bence 100 lira merkezi sistem için az bile. Çünkü kalorifer masrafı kisin en az 200 lira gelir ve bu apartmanın temizlik, asansör bakimi, elektrik ve kapıcı masrafı vs goz önünde bulundurursak devedekulak kalıyor. Ayrıca biz 280 lira civarı veriyorduk merkezi sistemde iken

0|0
    0|0
    • Ha ama yaz ayında da 100 lira vermek saçmalık bak ona itiraz edebilirsiniz

• Sizin 280, lira deidiğiniz merkezi sistem mi demin 100, lira az bile niye dedin sen kömür parası içinde mi zannediyor dun az bile derken

• Aynen ben öyle sanıyodum çünkü kisin bizim 280di ama yazın biraz daha az oluyor ama bizim havuz masrafı falan da var. Ama merkezi sistemlerin hepsi pahalı olur. Dediğim gibi diller falan yazın

• Bence normal :)

0|0
    0|0
  • Ankaradayım sadece çöp alıyor bende 100 lira veriyorum asansörlü apartman dairesine

0|0
    0|0
    • Ben atarim parada istemem insanlik öldümü ya bir çöpe 100 tl 😱😱bi corba yapsan yeter bana 🙈😘😂

• @ttcrystal yapacak bişey yok apartman aidatı yani sonuçta

• Bizimkisi 230 ve bencede çok ama eğer sitede oturuyorsaniz malesef bu fiyatlari site yonetimi belirliyor sanirim

0|0
    0|0
  • 20 lira mi ne

0|0
    0|0
  • Fazla bencede bizimde 50

0|0
    0|0
  • 200 tl benim yakacak dahil (merkezi sistem) ve kapıcılık hizmeti

0|0
    0|0
  • Allah bılır ama muhtemelen yonetıcı cebıne atıyodur ankarada bızım yonetıcı oyle yapıyodu apartmanın haftada bı kere merdıvenlerını sıldırıyodu gerısını cebe atıyodu

0|0
    0|0
Yükleniyor...