Sizce kadına verilen değer konusunda Atatürk mü daha iyidir, ERDOĞAN mı?

Atatürk: Türk kadını yerde sürünmeye değil omuzlarda taşınmaya layıktır.
RTE,(davos fatihi, asrın lideri): Doğurmayan kadın yarım kadındır.

Düşünce özgürlüğümüz var... Sizce kadına verilen değer konusunda Atatürk mü daha iyidir, ERDOĞAN mı?

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• "kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! ben muhterem hanımlarımızın avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım."

"milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir."

1|1
    0|0
    • 1ay

"Doğurmayan kadın yarımdır."

Bir yanda 3 kelimeyle bir cümle kuranlar diğer yanda atatürk... neyse sanırım Atatürk cumhuriyetinin yarattıklarının en güzel örneği sensin bu arada

En İyi Erkek Görüşü

• Bu çocuk sahibi olmak isteyipte sahip olamayan kadın için çok büyük hakarettir. İş sadece doğurmakta değil, yetiştirmekte.
    Bana göre Türk kadını gibisi yok, iyisiyle kötüsüyle :D
    Bu bir şeyi yaptırana kadar tekrar tekrar söylemeli çok gıcık 🤓
    Bir de buna benzer bir sürü özellikleri var. Ama şuda bir gerçek ki iyi yönleri bütün kötülükleri kapatıyorlar :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Atatürk , tayipi adam yerine bile koymuyorum ee oyle olunca omu kadına, değer vercek.

0|1
    0|0
  • Atatürk.

0|0
    0|0
  • ikisini karsilastirmak sacmalik bence

0|0
    0|0
  • Ataturkle erdoğan in kiyaslanabildigi gunleride mi gorecektik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Atatürk olmasaydı kadınların yerel yönetimlerde yancılık yapma hakkı bile yoktu

1|0
    0|0
  • Elbette ATATÜRK.

0|0
    0|0
  • Mustafa Kemal Atatürk.

1|0
    0|0
  • Atatürk alır ağa

0|0
    0|0
  • Kiyaslamaninda bir onuru olur..