Allahın varlığına inanıyor musunuz? Hayır ve/ya Evet, Neden?

Allahın varlığına inanıyor musunuz? Hayır ve/ya Evet, Neden?

Haydi biraz da dolu şeyler konuşalım, kızlarsoruyor'da az da olsun bilgi konuşsa iyi olur diye düşünüyorum onca NASILIM, CİNSELLİK vs kategorisi içerisinde. :)

0|0
4|15

En İyi Kız Görüşü

• bir bilgisayar aldiginda sen onu kurmadan kendi kendine calisir duruma nasil gelemiyorsa kainattaki bu duzenide bir idare eden yaratici muhakkak var

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Allah, yani Al-İlah (Ay tanrısı) Sümer mitolojisinden bir karakterdir.
    İslam'ın simgesi neden hilal şimdi daha iyi anlayabilirsiniz.
    https://pbs.twimg.com/media/Bk-OCpVCUAAz3jy.jpg

0|2
    0|0
    • 1ay

İnsan doğal olarak bir başlangıç ve bir son olduğunu düşünebilir ama bu bizim evrenimizde geçerlidir bu evrenin dışında bambaşka bir yer var orada zaman yok mekan yok başlangıç ve son aynı anda yaşanıyor bir gün paralel evrenler kanıtlanırsa bu konuyu daha iyi anlıcaz

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 14

• Nasıl bir resim gördüğünüz zaman o resmi yapan bir ressam olduğunu kabul edersek kâinattaki resimlere de bakacak olursak kâinattaki varlıkları da bir yaratanın olduğunu kabul etmemiz gerekir. Kâinattaki varlıklara (resimlere) bir bakalım: Dünyamız güneşin etrafında dönmektedir. Eğer dünyamız güneşe biraz daha yakın dönseydi yanacaktı. Biraz daha uzak dönseydi donacaktı. Allah'a hamd olsun.

0|1
    0|0
  • Elhamdülillah evet. O kadar düşünmeye gerek yok aslında baksan şu dogaya hayata bir yaratıcının var oldugunu anlayabilirsin. Düşünsen bir spermden anne karnında çocuk meydana geliyo. Aslında yine bakarsak Allahın yasakladıgı şeyler insan ogluna zarar verdigi için yasakdır ama emrettigi şeyler aslında hem Allaha borcumuz hemde insanogluna yararlı şeylerdir bunlsrs bakarakda Allahın var oldugunu kanıtlayabiliriz mesela. Allah bize içki içme sigara içme zina yapma diyo bunlar hem parayla hemde insan oglu için zararlı şeylerdir ama Allah bize namaz kıl oruc tut dua et diyo namaz kılmak parayla mı dua etmek parayla mı Allah kullarını o kadar çok seviyo ki ama insanoglu çiğ süt emmiş gözüne perde inmiş göremiyo

0|0
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • İnanıyorum çünkü diğer inanışlarda aklıma yatmayan ve bazı çelişkili konular var.

0|0
    0|0
  • elhamdülillah inanıyorum

0|1
    0|0
  • evett

0|0
    0|0
  • Hayır. Rehberim bilimdir. Batıl inançlarım yok.

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • hayir

0|0
    0|0
  • inanıyorum mantıgım var oldugunu söylüyor

0|0
    0|0
  • evet ınanıyorum cunku kaınat a bakılınca yaratılışa bakınca ınsan hayran kalıyor

0|0
    0|0
  • Allah var mı bilmiyorum dinlere inanmıyorum.

0|1
    0|0
  • inanıyorum

0|0
    0|0
  • Vardır çünkü ben varım beni yaratan o yokuş nasıl olabilirdim ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...