Bulgaristan göcmenleri türkmü?

Bulgaristan göcmenleri türkmü ? Ben türk biliyodum ama bazileri slav irkindan geliyorlar diyolar? Bilen varmi?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bulgarlarin kokeni slav degil ki ogurlardan gelir idilin yukarsindaki cuvaslarda ayni boydandir... tabi kenzliklerle slavlasmistir...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Slav ırkları olanlar farklı türk olanlar farklı. Slav ırkından olanlar daha çok mübadele ile değilde savaş zamanlarında sığınmak amacıyla Türkiye veya Osmanlı ya gelmişlerdir. Türk olanlar zaten mübadele zamanında ve Özal zamanında Anavatan larına geri döndürülmek amacıyla Türkiye ye getirildi. Aslında sıkıntı telaffuzda. Türk olan Bulgaristan göçmenleri "Bulgaristan Muhaciri" olarak telaffuz edilmesi gerek.

0|0
    0|0
  • tabiki. Osmanlı balkanlara açıldığında oraları Anadoludan götürdüğü Türklerle kalkındırdı. Aslında onlar zaten anavtanlarına geri döndüler.

0|0
    0|0
  • Osmanlı oraları fetih ettikten sonra batı Trakya nın Türkleştirilmesi amacı ile Konya Karatay ve kahraman dolaylarındaki Türkleri oraya göçe göndermiştir

0|0
    0|0
  • Türk diye bir ırk yok zaten.

0|0
    0|0
  • Türk anadoludan göç ettirilmiş Osmanlı zamanında

0|0
    0|0
  • oyle

0|0
    0|0
  • Bulgar diye bir ırk yok ki zaten, orda yaşayanların hepsi Türk, inanmayan kavimler göçü sonrasına bakabilir

0|0
    0|0
  • Olur mu turk

0|0
    0|0
  • Kızılderililer içinde Türk derler

0|0
    0|0
  • Osmanlı zamanında feth ettiği topraklara kendi insanlarını yerleştirmiş, yani onlar da Türk.

0|0
    0|0
  • bulgar turku diye gecer

0|0
    0|0
  • zaten onlar türk oldukları için geldiler buraya.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Osmanlı hepsini türk yapti haberleri yok 😂

0|0
    0|0
  • Bulgarların soyu Türk'tür.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• benim. evet Türküz

0|1
    0|0
  • türk hissediyosa türktür

0|1
    0|0
  • Benim babam tarafı Yugoslavya anne tarafı Bulgaristan ama anneannem bulgar aile değişik yabancı türk karışık oluyoruz galiba

0|0
    0|0
  • hayir bulgar

0|0
    1|1
Yükleniyor...