Kapalı olup açılan kız?

Arkadaşlar ben bundan 3 sene önce bir çocukluk hevesiyle kapandım ama biliyosunuz Yen'i zamane kapalılarındanım ve bu durum hoşuma gitmiyo hakkıyla kapandığıma inanmıyorum. Ve içimde hep kaldı saçımı yapayım istediğimi giyeyim çünkü daha çocuk sayılırdım kapanırken. Şimdi açılmak istiyorum ama önyargılardan korkuyorum sizce ne yapmalıyım böyle hiç mutlu değilim 😔

0|1
14|28

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumu boşver. Sen ne yaparsan yap Allah için yap. Kapanmak istemiyorsan kapanma ama sana önerim kapalı kalman içinden gelmiyorsada bişey diyemem. Benimde kızjardeşlerim açıktı zamanında kapansanız iyi olur dedim kapanmadılar iki üçyıl sonra kendi istekleriyle kapandılar yani içinden gelmiyorsa yapacak bir şey yok.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hicbir mesajı konuşmayı dikkate alma bende boyle bir hataya düştüm gecen sene kapaliydim bu sene açığım bu hic kolay birşey değil tabi ben kendi isteğimle kapandim ama bir zaman sonra herşeyden eksik kaliyordum arkadaslarimdan derslerden beden dersi ve ya dans dersi vardı ben hep geri kalıyordum kapalı olduğum için öğretmenlerin tepkisinde kaldım is bulamicaksin vs. Beni hep caydırmaya çalıştılar neyse yine yılmadan bir sene boyunca devam ettim ama bazen tak ediyordu kiyafetlerim dalların birbirine uymuyordu acilmanin ne kadar günah olduğunu bilsemde insan içinden istemeyince zaten daha fazla günah oluyo inan bana aileme danistim annem filan zaten itiraz etmedi kendi isteğimle kapandim çünkü her neyse bir düğün vardı düğüne açık gittim herkesin tepkisi orda kaldı bütün akrabalar gördüğü için fazla baskıda kalmadim kısaca diyeceğim su kapalı olmak istemeyip hala devam edersen zorla her gün o salı nefretle takarsin ve daha çok günah olur.. İyice düşün kararını ver kardeşim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• acılma.. ve dogru durust kapan.
    durumun farkindaysan cennet icin birseyler yap cehennem icin cabalama
    bu dunya gecici,
    ozenti kurbani olma.. ölüm denen birseyi unutma.

1|0
    0|0
  • nefsine uyma o hep kalbe galebe çalar allahın emri olduğunu unutma hakkını veremiyorum kısmıda şeytan oyunu aldanma sakın

0|0
    0|0
  • =D açılamazsın bir kere kapandın mı açılamazsın mutsuz olmana aşırı sevindim umarım daha da mutsuz olursun buraya sevgilim kapanmamı istiyor diye yazdıkları zaman burda biz kötü yorum yaptığımız zaman çıldırıyorsunuz deliriyorsunuz ohh umarım daha beter olursun mutlu oldum ^_^

0|1
    2|0
  • Bence hazır kapalıyken kendini biraz toparlamaya çalış bu konuda. Eğer açılırsan ileride çok zorlanırsın.

1|0
    0|0
  • Madem oyle acil gitsin

1|0
    0|0
  • Mutlu degilsen acilmalisin milleti bosver sen nasil iyi hissedeceksen oyle yap

1|0
    0|0
  • Açıl o zaman. Onemli mutlu olman.
    Nasilki acikken kapanan sorun edilmiyirsa. tam tersi de edilmez.

1|0
    0|0
  • Allah için kapanmadıysan, kapalı olmanın da bir anlamı yok zaten..

Gönül isterki Allah emrettiği için kapan..
    Hatta tesettüre riayet et..

Hakkında hayırlısı olsun..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • allahtan korkmuyosun da kulundan mı çekiniyorsun? özgürsun kardeşim ister carsaf giy ister mini etekle gez sana kimsenin bisey demeye hakki yok ki kapaniyosan allah icin kapan etrafindaki insanlar icin degil aciliyorsan da aynisini yap genahini vebalini kabulleniyorsan aç senin hayatin sonuçta

0|0
    0|0
  • Hani ne güzel kapanmışken kapalı kalsan daha iyi ama istemiyorsan takmanın bir anlamı yok. Herkes istediği şekilde özgür, hür bir biçimde yaşamalı sen açılmak istiyorsan açıl milletin ne dediğine de bakma. Illa ki tepki alacaksın bizim millet öyle bir millet saygı göstermezler insanların yasam tarzlarına kim nasil istiyorsa öyle yasar hesabını da sadece Rabbime verir baskasina hesap vermek zorunda degilsin tabi bide ailene hesap vermek zorundasın.

0|0
    0|0
  • Mutlu değilsen açıl takma kimseyi

1|0
    0|0
  • zamanın tesettürlüleri müslümandan çok süslümana benziyorlar. sosyal medyada dövmeli hızmalı sözde moda kıyafetleriyle insanlar dolu. keza artık her yerdeler. tesettür adı üstünde örtünmektir. mahremini gizlemektir. ama bazıları öyle bir giyinip kuşanıyorlar öyle parfüm sıkıp öyle makyaj yapıyorlar ki ister istemez dönüp bir daha bakıyorsun. gerçek islam bu değil :D

0|0
    0|0
  • Kimsenin seni yargılamaya hakkı yok, özgür iraden ile açılabilirsin. Bunun ne günahı ne yanlışı olur.

0|0
    0|0
  • Allahtan korkmayan kulundan niye korkuyor kulundan korkuyorsan zaten Allah için kapanıyorsun Allah içinde kapanmıyorsan kapanmanın ne lüzumu var?

0|0
    0|0
  • bilinçsiz kapanmaya oldum olası karşı oldum..

0|0
    0|0
  • açık kal o zaman kimse seni zorlamıyor kapalı kal diye öldürmeyecekler de sorun yok açıl saçıl ne güzel işte

0|0
    0|0
  • Onu bunu görüp özenmeseniz olmaz mk

0|0
    1|0
    • 1ay

Ne kadar saçma bir düşünce küfür ettiğin için zaten bir numara geride kaldin Allah senin gibi düşüncede olanlara akil fikir versin (amin)

• 1ay

@Lovvy bir sktr gt benim canımı sıkma sana giren çıkan nedir de benim görüşüme yorum yapıyorsun

• valla aç gitsin. rahat rahat yaşa. yazık günah yani.

0|0
    0|0
  • zorlama kendini icinden geldigi gibi davran

0|0
    0|0
  • sandık gibi yanı?

0|0
    0|0
  • açıl bence. neden açılıyosun allahtan kork falan derlerse inanmıyorumki dersin.

0|0
    0|0
  • Valla gönlünün istediğini yap kimsenin ne diyeceğini de düşünme pek.

0|0
    0|0
  • Bence istemeyerek kapandıysan açıl ama yaşın kaç toplum tArafından ayıplanma

0|0
    0|0
    • 1ay

21 yaşındayım

• 1ay

Annemle konuştum bu konuyu pek sıcak bakmadı ama beni asla zorlamıyor da dediğim gibi başka önyargılardan korkuyorum ailem bunu asla sorun yapmaz

• 1ay

Başkasının ne dediğini asla umursama canım çünkü unutma senin hakkında konuşan önce kendine bakmalı ben temizmiyim diye yani kimsenin ne dediği umrunda olmamalı insanlar kendilerine bakmadan karşısındakine yorum yapmayı ne kadar çok seviyor sen onlara aldırma eğer ailen sorun etmiyorsa bence mutlu olmalısın kimseyi düşünerek mutluluğunu bozmamalısın o ne der bu ne der bırak ne derse desin sen kendini mutlu et unutma dünyaya bir kere geliyorsun tadını çıkar yaşamanın 😊

• süslüman olucanı açıl daha az günaha girersin

0|0
    0|0
  • bizim bir akraba da. Aynı senin gibiydidi once saçına şapka gibi şeyler taktı sonuçta saçım gözükmüyor hesapi ondan sonra oyle açıldı

0|0
    0|0
  • Açıldıysa ya bunalmıştır ya da Sümer tarihini araştırıp doğruları görmüştür.

0|0
    0|0
  • inancın bunu yasaklıyorsa yerine getir yahut inancını bir kenara bırak. teorik muslumanllık yapmayın artık şu ulkede . senin saçın acık diye rkek tahrik olcaksa saçlı yaratılmasaymısın. böyle mantıksız sey olmaz olsun.

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 13

• "Hür doğdum hür yaşarım kime ne " de

1|0
    0|0
  • çevreden tepki alacaksindir ben çok ön yargıyla karsilamiyorum hevesle kapanıp açılan çok var kendi kararın mutlu değilsen aç

1|0
    0|0
  • İnsan niyetiyle kazanır niyetiyle kaybeder. şu an kapalı olmanın sana bir faydası yok. Elalem ne derden kurtul ve açıl. İlerde tekrar heves edip kapanırsın. Açıl dediysekte öyle mini şortlar eteklere kadar açılma tabi :/

1|0
    0|0
  • Açılın

1|0
    0|0
  • istemiyorsan zaten bir manası yok ki

1|0
    0|0
  • Benim ablamda kapandi açıldı

0|0
    0|0
  • Mutlu değilsen açıl yapacak birşey yok yorum yapan çok olacak tabi ama bir daha da kapanma

1|0
    0|0
  • Senin işin bastan yaş biri icin basini kapat sonra aci gunah yani acilacagina adam akilli neden kapanmiyosun anlamadim cocuk olrmu 10 yasindan itibaren kapanmak gerek

0|1
    0|1
  • Evet kimsenin seni yargilamaya hakki yok ama insanlarin agzi torba degil ki büzesin. Bu yüzden ya dedikodulara katlanirim diyip acilacaksin ya da kaldiramam diyip böyle kalacaksin

0|0
    0|0
  • Nasıl mutluysan öyle yaşa

0|0
    0|0
  • Açıl. Zamani gelince kapanirsin.

0|0
    0|1
  • nedense bir türlü size saygı gösteremiyorum tanıdığım tüm kapalılar açıklardan daha oynak çıktı

0|0
    0|0
  • 1 2 gün konuşurlar sonra unuturlar. nasıl istersen öyle yap

1|0
    0|0
Yükleniyor...