Şiddetin cinsiyeti olur mu?

Kadına şiddet olarak oluşan bir kamu oyu var ülkemizde. Oysaki şiddetin cinsiyeti olmamalı. Erkeğe de şiddet var, çocuklara da var... Cinsiyet ayrımsız bir şiddete karşı ortak bir payda da buluşabilse insanlar daha faydalı olmaz mı? Bunun yanında kadınlara daha fazla şiddet uygulandığını da belirtmek istiyorum elbette.

0|0
20|9

En İyi Kız Görüşü

• olmaz söylediklerine katiliyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

teşekkür ederim pelin

• 18gün

tesekkürler

• 18gün

rica ederim hos sohbetin icin ben tesekkur ederim

Kızlar Ne Diyor 19

• Şiddetin hiçbir türlüsü savunulamaz, desteklenemez ve normalleştirilemez. Kadına şiddet daha fazla olduğu için erkeğe uygulanan şiddet belki gözardı edilmiştir ama bu demek değil ki erkeğe şiddet meşrudur.

0|1
    0|0
    • 1ay

işte tam da bu.. ama ıkı cinsin şiddeti arasında tıpkı çim misali ezilen çocukları asıl en ön vitrine koymak gerekir

• 1ay

:D :D Gittikleri gün olur :D

• 1ay

:D :D :D

• Tabi ki de olmaz 😂 😂

0|1
    0|0
  • Şiddet şiddettir ayar oluyorum şu ülkede her şeyi cinsiyete yayanlara. Herkes ayağını denk alsın dostlar geberip gidicez zaten😒

0|1
    0|0
  • Şiddetin cinsiyeti olmaz tabiki ama oran 20 kadına karşılık sadece 2 erkekse. Şiddeti daha çok , bedenen güçsüz gördükleri için kadına uyguluyorlarsa burada , buyüzden kamuoyu oluşuyor

0|1
    0|0
    • 1ay

evet o nokta da adam ile erkek ayrılıyor birbirinden işte... o güç bizlere şiddet uygulayalım diye verilmedi kadınımız koruyalım çalışalım diye verildi ama ne yazıkk ki bazı kendinden acizler bunu anlayamadı.. erkek olarak kaldılar.. adam olamadılar

• 1ay

evet Erkek doğarsın ama Adam olabilmek , sana bağlı, herkes olamıyor

• 1ay

erkeklik cinsiyet meselesidir ama adamlık şahsiyet meselesidir

• İşte kadına şiddet fazla olduğu için ona dikkat çekmeye calisiyoruz

0|1
    0|0
  • Siddet basli basina kinanmali. Ama kadina siddeti erkekler ortaya cikarmistir. Kocasini doven kadın illa vardir ama karisini doven erkeklerin %1i bile etmez

0|1
    0|0
  • Kadınlar fiziksel olarak erkeklerden daha güçsüzdür. Bu nedenle bir erkeğin kadına şiddet uygulaması adaletsizliktir ve onursuzluktur

1|1
    0|0
    • 1ay

o nu yapan erkek olabılır ama adam olamaz hiç bir zaman.. o na verilen o güç kadını korusun diyedir ezsin dıye değil..

• 1ay

bir erkek olarak bunları söylemen çok mutluluk verici. Teşekkürler.

• 1ay

erkek olarak değil adam olarak söyledım rıca ederim :)

• olmaz

0|1
    0|0
  • Olmaz ama bazı erkekler ölümü bile hakediyor.

0|2
    0|0
  • Evet dogru diyorsun ama kadinlar erkeklerden daha savunmasiz oldugu icin onplana atmislar. Halbuki siddet goren cocuklari pek umursamiyorlar galiba. Dediginde cok haklisin

0|1
    0|0
    • 1ay

evet malesef ki iki cinsin arasında ezilen çim gibiler onları gören yok...

• Hayır şiddetin cinsiyeti olmaz

0|1
    0|0
  • Kadin cinayetleri ulkemizde daha cok mevcut o yuzden oyle kaliplasmis.

0|1
    0|0
  • hayır olmaz tabiki

0|1
    0|0
  • Olmaz

0|1
    0|0
  • Olmaz

0|1
    0|0
  • kadına uygulanan şiddetin boyutu her geçen gün artıyor bu durumu cinsiyete bağlamak söz konusu değil. ama oran olarak kadınlara uygulanan şiddet daha fazla.. şiddeti sadece darp etmek olarak da algılamamak lazım..

0|0
    0|0
  • Tabiki oyle yalnizca kadina değil ama kadinların erkekten gücsüz oldugunu hepimiz biliyoruz ayrica erkek sadece fiziksel degil psikolojik siddet uyguluyor psikolojik siddette herkes esittir ama dayak yiyen erkek varmi? Sayisi kac tane

0|0
    0|0
    • 1ay

evet.. dayak acizliktir.. bu bize verilen gücü kadınlarımızı korumak kollamak yerine onlara şiddet olarak kullanmak bir erkeği ancak erkek olarak bırakır adamlığa eriştirmez adam olamaz.. herkes erkek doğabilir ama adamlık şahsiyet meselesidir aslında.

• Mesela anlat nedir?

0|0
    0|0
    • 1ay

neyi anlatayım mesela?

• 1ay

yanlış taraftan bakıyorusn olay üste çıkma çabası ya da eşitliği savunma felsefesi değil. tamamen şiddete karşı ortak bir payda ne erkek ne kadın şiddet yapamaz şiddet göremez.. insanlık ile ilgili bir sorun bence bu bunu demek istiyorum cinsiyet ayrımcılığı olmadan anladınmı hafız :) evet yeryüzü anlatmak istediğimiz gibi değil malesef yıkılması gereken bir çok tabu var

• 1ay

Ben kadın savunucusu filan da diilim dogru neyse o yana bakarım ben
      Benim dedigim siddeti cıkaran da erkek
      O yuzden kadin dirdir yapıp adama soylenince adam susup bir kosede oturmuyor
      Kadin dayagi yiyip oturuyor ama
      Neyse yaz yaz hallolmaz belki bir canli ortamda hakkindan geliriz
      Paii

• Genelde erkekler kadınlara şiddet uyguladigi icin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Aga işte fazla olduğu için o daha çok konuşuluyor. Fiziksel olarak erkek daha güçlüdür, bazı kadınlar hariç. :D Yani haliyle erkek şiddet uygular hep kadına... Kadınların gücü zor yetebilir bu durumda. Erkekler şiddet görüyorsa da, ben pek duymuyorum düşün. Hep kadın cinayetleri...

0|1
    0|0
  • olmaz

0|1
    0|0
  • Kafınlarınki şiddet değil mevsi müdafaa 😁

0|1
    0|0
  • bana şiddet uygulayan bir kız arkadaşım yok valla güzel olsun arada zaten hıyarın tekiyim arada dövse belkji kafam dank eder

0|1
    0|0
  • Çok gereksiz bir algı yaratmaya çalışıyorsun. Cinsiyeti olsun veya olmasın en çok kadınlar zarar görüyor ve cinsiyeti olsun veya olmasın adam akıllı yaptırımlar uygulanmıyor. Türkiyede şiddetle ilgili konuşulacak son şey bile değil şiddetin cinsiyeti.

0|0
    0|0
  • Olmaz

0|0
    0|0
  • İnsan insana sevgi ve saygı vermeli. Şiddetin her türlüsü insan dışıdır. Ne olur artık insanlaşalım. Konuşalım dertleşelim, selamlaşalım biz insanız çünkü... Ve asla cinsiyet ayirmaz ama kadınlar cidden daha mağdur bu konuda.

0|0
    0|0
  • tabi ki. ayrıca şiddeti hemen fiziksel olarak algılıyor bazıları. erkeğin kadına şiddeti yanlış evet peki işittiği sözlerden dolayı ruhsal olarak zedelenen erkekler ne olacak? bazen bir kelime bir tokattan daha çok acıtır insanı

0|0
    0|0
  • Tabi ki, şiddetin cinsiyeti yoktur

0|0
    0|0
Yükleniyor...