15 yaşından küçük bütün çocuklara dokunulmazlık hakkı getirilse nasıl olur?

Bu ne ilk ne de son olacak. Vekiller boş boş oturup bir şey yapmazken olan küçük çocuklara oluyor. bir imza kampanyası falan başlarsak nasıl olur? İçinde ufacık vicdan olan zaten buna göz yumamaz. Sıradaki çocuk kim? Senin oğlun mu benim kızım mı olacak? Yoksa yan komşumuzun kızı mı? Susup oturmakla değişmez hiç bir şey. Ayrıca buna provakasyon yapıyorsun diyenin de aklına sokayım

Güncellemeler:
1ay Şu imza kampanyası yapılan bir uygulama vardı ismini unuttum ordan başlarsam destek olur musunuz?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• Oluruzda, dokunulmazlık hakkı derken?

0|1
    0|0
    • 1ay

Şu şekilde çocuklar darp edilmesin tecavüz edilmesin küçük yaşta evlendirilmesin bunların çok ağır cezaları olsun hatta idam bile çok güzel olur. Cezalar caydırıcı değil millet vekilinin dokunulmazlığı gibi olsun

En İyi Erkek Görüşü

• mantıklı olursak 80 mlyonluk ülkede her pok olur. olmaz diyen yalan söyler. gerçekçi olalım!
    2 yıl önce adam kendi evinin bodrumunda kendi öz kızına yıllarca tecavüzetmiş.

0|0
    0|0
    • 1ay

Dostum koyuyor vallahi insanın yüreği yerinden oynuyor 3.5 yaşında çocuğu tecavüz edilip boğuluyor. bir yerde çocuk yaşta evlendiriliyor bişeyler yapılmalı bunuda anca halk yapar. Halkın üstünde güç yoktur

• 1ay

bunlar daha önce de oluyor du bence ama şimdi gündeme geliyor. bundan 20 yıl önce olsa zaten 2 tane tv kanalı var nereden haberimiz olacak bu olaylardan.
      sosyal medya, 80 tv kanalı v. s. yeni yeni bazı şeylerden haberdar oluyoruz bazı şeylerden!

• 1ay

Bu siyasetçilerin işine mi geliyor anlamıyorum ki neden çok ağır cezalar için kanun çıkarmıyorlar nedir yani göz yumup geçmek hangi insanlıkta hangi dinde yazıyor

Kızlar Ne Diyor 3

• 15 değil 18.

0|1
    0|0
  • Dokunulmazlik hakkı sadece 15 yasindan kucuk cocuklar için geçerli değil. Herkesin vucut butunlugunun, kendi vucudunun dokunulmazligi var zaten ama olay yasa cikartmak değil, onlari uygulayabilmek. Uygulanmadigi surece bir anlamı yok. Bu dediğin dokunulmazlık hakkı ise herkes için geçerli 15 yasindan buyuk kızlara, kadınlara tecavuz, taciz edebilme hakkına sahip degil kimse.

0|0
    0|0
    • 1ay

Bu yüzden fikrini inanılmaz saçma buldum.

• 1ay

Bende adalet olsun, agir cezalar olsun, hatta idam olsun istiyorum ama bunlar sadece 15 yasindan kucuk cocuklari kapsamamalı. Ne yani ben 14 yasinda degilde 16 yasinda olsam ve dokunulmazliktan ciksam, tecavuze ugrasam daha mi az aci cekecegim? Neden 15 yaş sınırı olsun yahu. 16 yasindakinin canı can degil mi? Ben 23 yasindayim diye benim niye dokunulmazlik hakkim olmasin? Niye bana tecavuz eden agir ceza almasin?

• 1ay

Orasını akıl edemedim bir anlık öfke haberleri tekrar okumuştum içim parçalandı o yüzden öyle yazdım çocuk mesele oldu mu aklım duruyor affola

• Çok iyi olur.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Ne demek istediğini anlamadım. Nasıl bir dokunulmazlık?

0|0
    0|0
    • 1ay

Çok ağır cezalara verilsin darp edildiklerinde tecavüz edildiklerinde ve yahut küçük yaşta evlendirildiklerinde kim el sürerse idama kadar gitsin hadım edilsin. Götleri yemesin yani

• 1ay

Hukuk kadına şiddete neden eyvallah çekiyor salıyor gidin barışın diyor? Kadın iki gün sonra öldürülüyor

• 1ay

Ölüm hukukun dışında. Bu devletin vatandaşını koruyamaması.

Yükleniyor...