Kapat

Namus nedir ve ne değildir?

Sizin anlayşınıza göre namus kavramı nedir, ne değildir?

0|0
19|5

En İyi Kız Görüşü

• Namus bence insanın kendisini saf ve temiz tutmasıdır bir bebek gibi masum olmasıdır, kendi ahlaki değerlerini dünyada ki ahlaksız pisliklerden korumasıdır, şerefini ve onurunu muhafaza edip kirletmemesidir, ve namus bence insanın gelecekte ki veya var olan tek eşine olan sadakatidir, kendini tek bir kişiye saklamasıdır ve insanın kişiliğinde bulunan kutsal bir kavramdır. Namus bir insanın onur ve haysiyetinin ispatıdır, ama günümüzde namus kutsiyetini kaybetmiş, geri kafalılıkla bağdaştırılan bir kavram olmuş ne yazık ki.

4|0
    1|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 18

• Bakiyorum da kizlarin hepsi bacak arasi degildir muhabbeti yapmis.. eig secilmis aciklama en dogrusur..
    Ama ekleme yapmak isterim i.. namus tam olmasada kesinlikle bacak araasini da ifade eder. tecavuzu bu konu disinda tutatak ifade etmek isterim ki bacak arasini koruyan kiz bir nevi cinselligi evlenecegi adama saklayan kiz namus kavramini yeterimce ifade etmez mi.. tabi kacimiz bu sozun hakkini veriyoruz orasi mechul

0|0
    2|0
    • Evet. Şimdi fark ettim. Efsane dönmüş. Doğru ya da yanlış yargısı yapmadan işte aradığım cevap bu diyorum. Çünkü benim için önemli olan bu sıradan basit klasikleşmiş bir tartışma konusuna farklı bir bakış yeni bir nefes getirebilmektir güzel cevap. Sana uzaklardan dostça bir öpücük gönderiyorum... yanaktan.

• Aldım baş ucuma koydum.

• Vaktim olsaydı, bu daveti geri çevirmez, en ince ayrıntısına kadar açıklardım fikrimi, hatta sonu gelmez bir tartışmaya kapılıp gitmemiz bile olasıydı (beni bilirsin 😉) Lakin inan şu aralar durup bir soluklanacak vakit bile bulamıyorum...

0|0
    0|0
    • Sessizliğin den bu fark ediliyor. Lakin her hafta EİG şampiyonu oluyorsun. Sanırım gizliden gizliden. 😊

• Eig şampiyonu olmak için anlık görüş paylaşmak gerekmiyor. Şampiyonluğumu, daha önce paylaştığım görüşlerin sistem tarafından eig seçilmesine borçluyum 😌

• Her insanda olur erkekler namussuz kadin namuslu sananlarin inanmadigi şekil doğrudur.

Net tanımı kişinin kendini utandirmamasi nerden nereye cekilirse bu laf.

0|0
    0|0
  • bence namus kadına ait bir kavram değildir eğer namus iki bacak arasındaysa erkekler kadınlardan daha namussuzdur bence namus kimsenin hakkını çalmadan insanca şereflice onurlu ca yaşamaktır bence namus küçük çocuklara cinsel sapkınlık yapmak değildir bence namus kadına el kaldırmak değildir bence namus beyinde başlar benim gözümde siz erkeklerin o.. dediğiniz kendi bedenin den para kazananlar inanan bütün bunları yapanlardan daha namusludur benim gözümde onları bu yola itenler namussuzdur çok şey yazmak isterdim ama vaktim kısıtlı anlayan anladı

1|0
    0|0
    • Tüm paragraf bacak arasına atış yapan cümleler ile dolu. Demek ki namus oradaymış 😉

• Bilmiyorum siz söyleyin farklı bir bakış açısını çünki ne söylesem sizin için sıradan olacak benim nedemek istediğimi anlamadınız vicdan dır namus insan olmaktır insanca yaşamaktır bukadar teşekkürler

• Diğer cevaplara yaptığım yorumlarda var. Aynı şeyleri tekrar yazmayayım.

• En iyi görüşteki arkadaş çok güzel anlatmış. . benim eklemek istediğim. Çoğu kişinin namusu yukledikleri yeri herkesin malumu. .. namus kavramını kadınların iki bacaginin arasına sıkıştırmak ne kadar mantıklı bilemiyorum. . Peki erkeklerin namusu neresinde? Buda benim sorum olsun !!!

0|0
    1|0
    • Başkasını bilemem. Benimki bacağımın arasında.

• Ayyy gerçekten mi ben boşuna demiyorum erkeklerin bazılarının beyinleriyle s. klerinin yerleri değişmiş diye :-D
      Yazık! !!!

• Lütfen... aramızda henüz ergenliğe ulaşmamış tipler var. Daha üstü kapalı şey ettiriniz efendim. Evet öyle benim kinin yeri değişik biraz 😂

• Beyinde ve iki bacak arasındadır

0|0
    1|0
  • en iyi gorus'e katiliyorum.

0|0
    0|0
  • Namus iki bacak arasındadır diyosunuz da o zaman erkekler namuslu kadınlar namussuz mu oluyo bu nasıl bir kafa?

0|0
    0|0
  • Namus cok ince bir konudur. Bana göre göz kapaklarından başlar, iki bacak arasında asla değildir.

1|0
    0|0
    • Namus deyince neden bacak arası aklınıza geliyor

• Valla beni yanlış anlama ama erkeklerin öyle bir tabiri yokken yani bacak arası muhabbeti gayette namussuz adam tanıdım o yüzden yine bacak arası bir terimi olduğunu düşünmüyorum.

Görüşüne de saygı duyuyorum sen de haklısın

• Aynı şey erkek içinde geçerli

• İnsanın vicdanıyla başbaşa kaldığı zaman ona verecek utandırıcı bir cevabının olmamasıdır.

0|0
    0|1
  • Namus, olduğu gibi görünmektir. İki yüzlü olmamaktır.

0|0
    0|0
  • Namus beyindedir ve cinsiyeti yoktur.

0|1
    0|0
  • namus ahlaktir... zihinde baslar zihinde biter.

0|0
    0|0
  • namusum her seyim

0|0
    0|0
  • ben namusun ne olduğunu bilmiyorum cidden👏👏

0|0
    0|0
  • namus dürüstlük

0|0
    0|0
  • names yok

0|0
    0|0
  • Sandigin gibi degildir...

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Namus bir insanın ahlak ve faziletini en üst düzeyde tutması ve onu asla ayak altına almaması için çaba sarf ettiği yüzüne yansıyan ancak ruhunda var olup gözle görünmeyen erdemidir.

0|0
    0|0
  • Namus kısacası ten kadın için mi soruyosun...

0|0
    0|0
  • İki bacak arasında değildir.

0|0
    0|1
  • Namus doğru sözdür.

0|0
    0|0
  • beyni yaktın gece sonunda

0|0
    0|0
Yükleniyor...