Annem baska cemaatin camiisine gitmemi izin vermiyor, beni cok kisitliyor, ne yapmaliyim?

Annem süleymanci cemaatinden ve bende dogal olarak kücük yaslarimda annemin pesinden gittim o camiilere. Fakat ben aslinda cemaatleri cok sacma buluyorum sonucta Müsluman Müslumandir. Diyanet camisinde bir kermes var yarin ve annem gitmeme izin vermiyor. Bagirip cagriyor evde sen onlara gidemessin diye. Ben oraya yasitlarim ve arkadaslarim oldugu icin gitmek istiyorum, hangi cemaat oldugu beni zerre kadar ilgilendirmiyor. Annem cok kararli ve beni kesinlikle göndermez. Beni kisitlamasindan biktim. Bana böyle bisey yasaklama hakki varmiki? Biraz olsada özgür biraksin beni ve kararlarima saygi duysun istiyorum. Hic bir insanla irtibat kurmami istemiyor. Sürekli evde oturp dersimi calisayim istiyor. Arkadasin olmasin, lazim degil, biz variz ya diyor. Hep agliyorum artik, hic arkadaslarim yok disariya cikamadigimdan dolayi. Sadece evden okula, okuldan eve. Arada bir alisverise de cikiyorum ama yanliz. Insanlarla görüsmeme izin vermiyor. Komik olanda Abimin ve Babamin da Diyanet camiisine gitmesi. Onlar gidebiliyor, ben gidemiyorum. Napicam ben, cok yanlizim. Bu arada yurtdisinda oturuyorum bu nedenle türkcem biraz zayif olabilir.

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• bak kardeşim onları anlamaya çalış onlar da senin iyiliğini istiyor ama abartmışlar senin üstüne bu kadar baskı kurmaları yanlış tabi. bunu güzel bir şekilde anlatmalısın onlara. aile dışından birilerine anlat istersen. sana ailen baskı yapıyor diye cemaatleri saçma bulma. sen de diyorsun müslüman müslümandır. sen onlara müslüman değil cemaat mensubu insanlar olarak bakarsan sen de yanlış edersin. diyanet camisi müslümanların buluştuğu yerdir her müslüman gider bu normal bir şey. Ailenin dışında seni anlayabilecek bir büyüğünden yardım al. durumunu anlat. Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Anneble burlikte git

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Şu cemaatlere tarikatlara bağlılık gösterdikleri kadar İslam'in kedisine bağlılık gösterseler, Müslüman alemi bu halde olmaz zaten. Tarikatlar bidattır. Ekseren de şirk yuvalarıdır.

0|0
    0|0
  • Yalan söylüyorsun

0|0
    0|0
    • 1ay

Böyle biseye ihtiyacim var mı sence?

• Hüdaverdi camii'yi denemelisin vaazları bir harika.

0|0
    0|0
  • Öyle aileden hayır gelmez paranı kazanıp başka eve çıkmaya çalış

0|0
    0|0
  • yurtdışında bu kadar ksıtlanmak. inanılmaz gerçekten. o cemaatçilerin yanına yaklaşma. çoğu sapık onların. işide el kaideye militan yetiştiriyorlar. yakında temizleyecekler hepsini. sen de güme gitme. uzak dur.

0|0
    0|0
  • Turkcen zayıf değil gayet güzel seni kontrol ve gözetim altında tutmak için bu sekilde bahaneler ureterk seni uzaklaşmadan evlenene kadar dizlerinin dibinde tutuyorlar

0|0
    0|0
  • Zaten bu ülkeyi bir cemaatçiler bir de sağcı solcu'lar bitirdi.

0|0
    0|0
    • 1ay

aynen kesinlike

• 1ay

Bir hoca vardı kulakları çınlasın metin hocam, dedim ki hocam herkes kuran'ı farklı yorumluyor nerden bilecez hangisi doğru?
      Dedi ki; Sen doğruyu mu öğrenmek istiyorsun yanlışı mı?
      Dedim Allah için doğruyu
      Dedi ki ; Sen doğruyu ara dur Allah sana doğruyu buldurur.

• Bas geç cami ayrımı yapacak kadar kafayı yemiş zihniyet bu neyin kafası arkadaş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• annen senin iyiligini dusunur muhakkak anneler basimizin tacıdır annene kötü davranma

0|0
    0|0
  • Her cemaatin camisi ayrı mı?

0|0
    0|0
  • Üzüldüm senin için arkadaşın olmasın ne demek ya her derdini sanki onlara aanlatabiliceksin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...