Aldatmamak nedir?

öncelikle herkese hayirli geceler..
sorum ise özetle baslikta.

"insani degerlerin tümü aldatip adatmamak üzerine kuruludur" demis muhterem Yelda Karatas.
Aldatmak konusunda herkesin birtakim fikirleri var, cokca da yer veriliyor bu ve benzeri ortamlarda,
peki ya bir insani 'aldatmamak' mevzusu ile alakali
neler söylersiniz?
bir düsünelim...

dinlemelik;

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• aldatmamak: insan karşısındaki ile herhangi bir konuda ister gönlü muhabbet ister dost akraba arkadaşş kardeş.. şahıs ve ilişki ne olursa olsun yapacağı eylemin verdiği sözün arkasında durmalı ve her daim karşısına yine kendisini koyarak kendisine vermeli o sözü güveni..
    insan kendini aldatır mı? aldatmamalı..

1|0
    0|0
    • 1ay

insani
      kendisi kadar bir baskasi aldatmamistir.

• 1ay

(: insanların çoğunluğu üç kağıtçı.
      kağıdın her birinde arkalı önlü yazılı.. 'şerefsiz'

Erkekler Ne Diyor 9

• Söz ve davranışlarınla karşındakini yanıltıp yalan söylememek aldatmamaktır.

1|0
    0|0
  • Aldatmayı bilmeden aldatan ilan edildim. Bitinden hic gitmedim. Ama herkese itildim. Duygularini belli etmiceksin yoksa kullanan kullana na

1|0
    0|0
  • karakter meselesi
    ben bana guvenen insanlari hayatta aldatmam.

1|0
    0|0
    • 1ay

pek güzel
      de..
      aldatmamaktan kastiniz ne? bunu biraz acin
      bahsedin
      lütfen

• 1ay

yani yalan söylemem. evli isem gözüm bir başkasını gormez gözüme perde çekerim. bir arkadaşıma soz vermissem aksilik olmazsa sözümü tutmaya çalışırım. aradığınız cevaplar bu sekilde mi? kendimi ovmus gibi oldum ama. eğer ki başka birseyse buyrun siz sorun ben cevaplayayim olur mu

• Aldatmak, bazen susmak, bazen sorulari cevapsiz birakmaktir. Bir yalan soyleyip o yalanin icinde binlerce yalan ile yasamaktir.

1|0
    0|0
  • Yelda o sözü benden arakladı ama neysss.
    nefs ile aklın sürekli mücadelesinde nefsin galip gelip aklın ve vicdanın kaybettiği noktadır aldatmak.. bu yüzden akıllı olun, vicdanlı olun eyy (tayyip erdo efect) 3. ademler..

1|0
    0|0
  • Kendi kelepçeni kendinin takması demektir.

1|0
    0|0
  • Hımm, mevzu derin aga, düşünelim, düşünülesi konu..

1|0
    0|0
  • Aldatmamak yani çok geniş bir anlam taşıyor yalan solememek gibi evli eşini Aldatmamak gibi olabilir

1|0
    0|0
  • şu kız bana seni seviyom benimsin artık hem sevicem hem ezecem derse başkasına bakarsam namerdim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...