Kürtler ve romanlar (çingeneler) türk müdür yoksa ayrı bir ırk mı?

Merak ettiğim için soruyorum mantıklı açıklaması olan varsa cevaplasınn

Güncellemeler:
1ay Cevaplayanlara teşekkür ederim gerçekten araştırmama yardımcı oldunuz 😊

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini kürt sanan birçok güneydoğulu aslında orta asyadan göçen kavimlerin mezopotamya yöresine yerleşip bölgede asıl bulunan ırak kürtleriyle akraba olup kimliklerini kaybetmişler kürtlerin soyu ise bugünkü ırak yöresinden gelmekte yani bir devlet olarak yaşamıyorlar ancak kuzey ırak türkiyen in güneydoğusu suriyenin kuzey doğusu yani mezopotamyanın güneyinde tarih boyunca yaşamışlar çingenler hakkında bilgim yok

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kürtler Ermeni kökenli biraz da Arap katılmış farklı bir toplum. Türk ise ayrı bir ırk. Tarih bile gösteriyor...

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Kanun gereği, Çingene demek yasaklandı. Roman diyebiliriz. Romanlarınsa kökeni, Hindistan, Pakistan, Afganistan gibi ülkelere dayanmaktadır. Çok eskiden, Doğu Avrupa'ya yerleşmişler kimi beğenmemiş Amerika'ya, Brezilyaya felan gitmiş... Toplam nüfusları 15 Milyondan fazla.

1|0
    0|0
  • Başka bir ırk

1|0
    0|0
  • çingeneler bir rivayete göre hindistan tarafından geldiği düşünülüyor muhacir göç etmişlerdir

kürtlerin bir kısmı Amr kabilesinden bir kısmı arab ırkından hz. İsmail soyundan geldiği rivayet edilir

1|0
    0|0
  • ispanyol çingenelerde var

1|0
    0|0
  • çingeneler hindu kökenli bir kavimdir ve dünyanın her yerindedir. kürtlerin köklü bir geçmişi yok devşirme bir ırk ama türk değil

1|0
    0|0
  • Ayrılar

1|0
    0|0
  • kurt ayri irk ama çingeni bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Kürtlerin Türk olmadığı kesin.
    Türk olsalar kendi vatanlarını ilan etmeye çalışıp polisimizi askerimizi taşlamazlardı.

0|0
    0|0
  • Türklerin mutant versiyonu onlar :D

1|0
    0|0
  • ne Türk ü olum
    neyin kafası bu
    kürde baksana bir bize benzer mi

2|0
    0|1
    • 1ay

Kazaklarda bize benzemiyor ama türkler sahalar aynı keza

• 1ay

Ben pkk dan bahsetmiyorum burda. Ayrıca o insanlara zorla neler yaptırdıklarını bilmeden klavyeden atıp tutuyorsun kardeşim büyük ihtimal pkk ların başlarınıda kürt sanıyorsun neyse seninle bu konuda tartışma gereği duymuyorum cahil olduğun açık.

• 1ay

@ŞarapLikör aynen canım öyle hadi uzayın gidin salak salak kardeşçilik oynamaya devam edin

• Çok yoruldum

0|2
    0|0
  • Türk diye ayrı bir irk yok. Kürtlerin bir boyudur.

0|0
    0|1
  • Kürt diye bir ırk yoktur. Osmanlı'daki ermenilerin devşirmeleridir.

0|0
    0|1
  • Değiller

0|0
    0|0
  • turktur

0|0
    0|0
  • Çingenelerde akraban oluyor ta ademden beri!

0|0
    0|0
  • Kurtler de Turk tur. Becen ve bogduz boyundan gelir. Turkler de Nuh a. s. in oglu Yafes in soyundan gelir.

0|0
    3|0
  • Türkiye'de ki çingenelerin Hindistan'dan 5 asır önce geldiğini okumuştum bir yerlerde, Kürtler ise Akad soyundan diye biliyorum.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Başka bir irk

1|0
    0|0
  • Romanların adının neden Roman olduğunu merak ettin mi? Romanyadan göç ettikleri için.
    Ve evet Kürtler de bir ırktır. Ayrı bir ırktır. Dil grubu bile Türklerden farklıdır.

0|0
    0|0
    • 1ay

Romanyalılara rumen deniyor diye okumuştum yani roman değiller

• 1ay

Tamam bende ordan göçmediklerini okudum ve diğer arkadaslarda köklerinin hindistana dayandığını soylediler

• 1ay

Hindistandan göç eden Avrupada yasayan bir ırk olarak geçiyor... Türkiye deki adlandırması o kadar eskiye dayanmıyor olması mantıklı degil mi?

• Kürtler Ermeni ve Arap karışımı bişeyler

1|0
    0|0
Yükleniyor...