Kitap Okuyan İnsanlar Asosyal mi Olur Sizin Bildikleriniz Ve Gördükleriniz Neler?

Kitap okuyanlar asosyal ve içine kapanık mı olur
sosyal olmazmı?

0|0
138

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Asosyaldirler. Çünkü ya okudukları için eleştirilirler "biraz insan içine çık, bilgi öyle değerli bir şey değil" diyilerek ya da konuştukları kişi en sonunda "üff hep bunlaru mı konuşcaz" der, ilişiği keser. Haliyle korkarlar.

... yaşadım bunları bizzat...

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• Kitap +ben asosyal jahshs

0|1
    0|0
  • Ben kitap okuyan biriyim Odam kitap dolu ama asosyal de değilim bilmediğim yer yok sehrimde. .

0|1
    0|0
  • Bence asosyal olur. Çünkü kitaplardan sonra hiçbir arkadaşı beğenmez

0|1
    0|0
  • nden sosyal olmasın olur tabıkı

0|0
    0|0
  • belki asosyal olabilir fakat kültürlü ve kendini geliştiren bir asosyal olur

0|1
    0|0
  • yani çok okuyanlar zaten sosyalleşmeye fırsat bulamıyor

0|1
    0|0
  • hayır asosyal insan kitap okumaya zaman ayırmaz. Daha çok kendini düşünmiceği şeylere verir. Oyunlara filmlere. kitap okuyan insanlar çevresiyle ilgili olurlar. Ve sosyallerdir.

0|2
    0|0
  • Niye asosyal olsun

0|1
    0|0
  • Yo ne alaka

0|1
    0|0
  • tespit doğru

0|1
    0|0
  • Hayır aksine sosyal

0|1
    0|0
  • sosyaldir kesinlikle

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Kitap empati duygusunu ve kelime dağarcığını geliştirir. Bunlar da iletişim kurarken gereken temel unsurlardan sadece ikisi ve en önemlileri. Doğru iletişim, doğru diksiyon, dilini düzgün kullanarak olur anca. Kitap okuyan bir adamın ufku da bilgisi de genişler. Böyle bir kişinin asosyol olması başka durumlardan kaynaklanır hocam. Aksine, kitap adamı sosyal yapar. Sosyalliğini arttırır.

0|1
    0|0
  • Kitap okuyan insandan ne kendisine, ne vatanına hayır gelmez hiç bir müslüman beynini böyle örümcek dogmalarıyla bezenmiş kitap denilen o mekruh rönesans dönemi aydınlarının uyduruğu olan icadı okuyarak kendini zor durumlara sokmaz.

Zira, yakın tarihe bir bakın hangi bilim adamı, hangi irfan sahibi kişinin bu dünya denilen arsız bucaksız diyara katkısı olmuş yok dünya yuvarlakmış yok dünya dönüyormuş gibi saçma sapan bilgilerle insanların kafasını yıkayıp kendi skalalarını dayatmaya zorluyorlar yoh ebesinin tarağı oldu olacak bir tane de uydusu olsun etrafında dönen falan.

0|0
    0|0
  • Hayır asosyal olmaz ama bazı kişilerde bozukluklara sebebiyet verdiğine şahit olmuştum. Ruh hali önemli. Yoksa normal şartlarda ufku açar okumak..

0|1
    0|0
  • Kitap okuyanın çevresiyle iletişimi güzel olur. Kitap okuyan asosyaller ise kendi tercihini yapmıştır yani tek arkadaşları kitaplardır

0|1
    0|0
  • Efendi olurlar ,😃

0|1
    0|0
  • kitap okuyorum gayet de sosyalim. bir sürü de böyle tanıdığım var. sıfır alaka.

0|1
    0|0
  • asosyal olmazsin ama kafana göre adam bulmakta zorlanirsin.

0|1
    0|0
    • çevremdeki insanlar genelde duyduklariyla konuşur ama ben okuyup bildiğimden onlara göre yeri geldiğinde dinsiz yeri geldiğinde vatan haini olurum. yani hep duymak isterler ama istediklerini

Yükleniyor...