Colorism hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkçeye renkçilik olarak çevirebiliriz. Açık teni güzellik, esmer teni çirkinlikle bağdaştırmaya denir, ırkçılığın alt versiyonu gibi bir şey.

Türkiye'de her ne kadar büyük sorunlara sebep olmasada çok sık görülen bir şey, ülkenin neresine giderseniz gidin açık teni iltifat unsuru olarak kullanan insanlar görebilirsiniz.

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• satmanın önde gideni Rus kadınlara yakınlık gösteriyorsa bu colorismden değil Türk kadınlarının nofrost buzdolabı gibi olduğundan, seksi erkeği eve baglayacagini sandığı çocuğu doğurmaya araç gordugunden, seste ayıp günah diyerek bir bok bilmediklerinden

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• benimde aklıma takılan ve nefret ettiğim bir şey. özel bir adı olduğunu bilmiyordum. bu olay dilin içine de işlemiş. mesela karalamak kelimesi kötülemek iftira atmak manasında bir söz. peki neden kara? bu basit bir örnek çok var bilirsiniz. siyah hep kötü üzücü şeyler için kullanılırken beyaz için tam tersi kullanılır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Hiç bir şey anlamadım, hiç bir şey de düşünmüyorum,, sonunda Realizm ve idealizm haricinde sonu... izim le biten her şeye de karşıyım. Hele hele insanlaı ayrıştırıcı, guruplaştırıcı, kesimleştirici her türlü düşünce ve olay yerin dibine batsın

0|0
    0|0
    • 1ay

Saçma bir düşünceye sahipsin.

• 1ay

Hümanizm hariç saydıklarının hepsi birer ayrıştırıcı unsur.

• Zevkimizi de mi size soracağız

0|0
    0|0
  • bu her yerde var

0|0
    0|0
  • ıyy berbat bişi :D fddf

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0