Hz. Muhammed efendimiz 9 yaşındaki Ayşe evliliği muhabbetini açıklar mısınız?

Hz. Muhammed efendimiz 9 yaşındaki Ayşe evliliği muhabbetini açıklar mısınız?

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• 9 yaşındaki bir çocukla Hz Muhammed'in ilişkiye girdiğini sanmıyorum çünkü o bir çocuk. yetim çocukları nikâhına aldığı duymuştum...

0|1
    0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Sahih hadislerle kanıtlanmıştır ama İslamcılar 9 değildi 17-18 yaşlarındaydı diyorlar.
    Tamam İslamcıların dediğini doğru sayalım o zaman, 50 yaşındaki adamla 17-18 yaşındaki kızın ilişkisi normal midir?
    Kılıf uydurmaya çalışırken bir yandan da batıyorlar.
    Ayşe 6 yaşındayken Muhammed onunla evlenmiştir, 9 yaşına geldiğinde de ilişkiye girmiştir.
    Yine İslamcılar, o zamanlar kız çocukları erkenden gelişiyordu o yüzden o yaşta evlenmiştir diye kılıf uydurmaya çalışırlar, madem öyle evrimi neden inkar ediyorsun?

1|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• "Lisan-ul Arap'a bakıldığı takdirde, Arapça'da 11'den 19'a kadar olan sayılar kullanılırken, "birler" hanesi kullanıldığı takdirde "onlar" hanesinin de kastedildiğinin anlaşılmasının gerektiği ifade edilmektedir. (...) Aişe, Arapçayı en edebî konuşan hanımlarından biridir. Arapçadaki bu özelliği kullanarak 6 ve 9 yaşla, 16 ve 19 yaşı kastettiği anlaşılmalıdır." Wikipedia dan aldım inşallah yardımcı olmuşumdur

0|3
    0|1
  • Evlilik ahdi var fiilen evlilik yok. Beşik kertmesi gibi düşün. Karar veriliyor nikah kiyiliyor ama cinsellik soz konusu değil.

0|0
    0|2
    • 1ay

ve yasida kesin olarak bilinmiyor bazi alimler 15 16 diyor

• 1ay

Bırakın allaseniz, Avrupa'nın da çoğu yerinde kızlar erken evlendiriliyordu ve yaşı 16 iken 23 gibi duran kızlar onlarda da bolca var.

En iğrendiğim normalleştirme çabası, 'Yaşları küçük ama erken gelişiyolar' lafı.

Normalde asyalılar ve bizim türkler hariç, çoğu ülkenin kadını görece daha olgun oluyor zaten.

• 1ay

@Ragnar_Lodbrok Bende birsey tartışıp konuşurken sizim gibi üslupla yazanlardan iğreniyorum. Dinci değilim olanı söyledim.

Erkekler Ne Diyor 6

• Gayet olmuş bir olat. Mümin taife 'Ama evlendiler lakin 12 yaşına kadar beklediler' türü şeyler söylüyor bu konuda, sanki bu çok normalmiş gibi.

0|0
    0|1
  • o zamanda millet kızlarını keserken peygamber efendimiz kız çocuğunu omuzlarina alıp mekke sokaklarını gezen peygamberdir. bu akıldan çıkartılmamalı yalan ve tahribat üzerine kurulmuş fitnelere itimat edilmemelidir

1|0
    0|1
  • Ayşe 9 yaşında olursa peygamber sübyancı olur.
    Yaşar Nuri de, 19-20 yaşında olduğunu söylüyor.
    Yaşar Hoca'nın dediği bana mantıklı geldi.

0|0
    0|1
  • Bakını Hz. Peygamber 9. yaşındaki bir kızla evliliği doğru değildir. Arap kültüründen kız çocuğun ne zaman (buluğ çağına) adet görmeye başlarsa yaşı o zamandan itibaren sayılmaya başlar. Evlenme yaşı geldi diye düşünülür. Hz. Ayşe yaklaşık 10. yaşından ergenlik dönemine girdiğini düşünülecek olunursa. 10+9= 19. yaşından Hz. peygamber Hz. Ayşe'le evlenmiş olur ya da evlenmiştir. bu kadar kesin ve net. 9. yaşından bir çocukla evlenmiş değil Hz. peygamber.

0|0
    0|1
  • Yok 5 canım

0|0
    0|0
  • Bilgiye ulaştıkça öğrendikçe sorgular insan. Bilgi çağını ilkel kurallar ve yöntemlerle yaşamaya çalışmak zaten ayrı komedi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...