Gurbettekiler nerden türkiyeyi bu kadar özlerken türkiyedekiler de kaçmaya çalışıyo?

Hiç inanmazdım ama son zamanlarda yurt dışında yaşıyan kimle denk gelip konuşsam öve öve bitiremiyolsr bizim ülkeyi çok şaşırdım biz kaçmaya çalışırken onlar gelmeye çalışıyo niye böyle ki

0|0

En İyi Kız Görüşü

• bize gelenler kimler? suriyeliler, ıraklılar vs. bunlar nedne geliyor: 1- ülkelerinde can güvenliği sıfır 2- şeriattan kaçıyorlar
    bunların dışında almanyada italyada filan yaşayıp ama askında türk olup burda yaşamak isteyenler de var bunun nedeni de ülkeyi kendi ülkeleri gibi sanmaları
    ben neden bu ülkede yaşamak istemiyorum:
    1- eğitim kalitesi -10
    2-adaletin a sı yok yargı bağımsızlığı söz konusu bile değil hiçbir suça karışmasan bile birden polisler seni içeri alabiliyor ve savcıya dilekçe gönderdiğinde okumuyorlar bile ( bunu çevremde yaşayan birçok insan var bizzat babam da yaşadı)
    3- ekonomimiz gelişsse bile halka yansıması sıfır halk git gide fakirleşiyor 90 larda bir asgari ücret ev kirana çocuklarının eğitimine vs yeterken şimdi ev kirasına zor yetiyor
    4- insanlar çok yobaz ve cahil ayrıca bynsiz. Bneim gitmeyi hedeflediğim ülkeler finlandiya norveç gibi kaliteli yerler olduğundan bunları eleştirmem normal
    5- burda üniversite okusan bile işsizsin istediğini bölümü zaten okuyamıyorsun (istisnalar tabiki var)

0|0
    1|0
    • Hepsinde sana katılıyorum ama yorum yapan bir iki embesile sorsan biz ülke gelişsin istemiyomuşuz işimize gelmiyomuşuz sanki benim yararıma değil ülkenin gelişmesi ben böyle gerizekalılardan bıktım asıl bunlar olmasa ben yinede yaşarım şu güzel ülkede ama bunlar beni artık yıldırdı

• ya okumakla alakası yok zeka ile kavrama yeteneği ile ilgili bir durum bu. insan objektif olmalı

• Yok okumakla alakası var nerden var dersen okul sana bir çok farklı görüş sunuyo bir kere insanlarla iç içesin ve tartışmalara girdiğinde bile bir bilgi sahibi olman gerektiğinin farkına varıp araştırarak öğrenmeye başlıyosun hatta dahada basite indirgiyim konuyu karma eğitim sistemi bile bu durumu engelliyen bir faktör aslında

En İyi Erkek Görüşü

• insan yeniligi sever. sen bikmisindir tayyipi duymakdan halklarin kavgasindan terror olaylarindan yurtdisindaki yasiyanlar o ulkkenin irkciligindan dilinden yasam tarzindan bikmisdir olay bukadar basit

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çünkü dediğin gibi "Türkiyedekiler". Yani Türk olan ülkesini sever 🇹🇷

0|0
    0|0
    • İnan bana ülkemi çok seviyodum insanımıda öyle ama bu aptal herifler kendilerine hiç bir şekilde yoz konsurmayan çomarlar beni artık cidden yıldırdı adam şu sorunun altına tuttmuş ülkenin gelişmesi işinize gelmiyo yazmış yav ne alaka hadi alakalı olsun aynı ülkedenyaşoyoruz gelişse benim işime niye gelmesin 😄 tecavüzcülerin korunulması var bide tabi yeni modaları

• Olur mu yol yaptı köprü ysptı hastane yaptı. Sonra köprü yaptı yol yaptı. Hastaneler yaptı 😂😂😂😂

• Çünkü buraya sadece tatile geliyolar

0|1
    0|0
  • Hani insan biseyin kiymetini kaybedince anlar ya, elinde olmayinca anlar ya, aynen öyle. Alman göre göre Türklerin Milletimin degerini anliyorum. Burda yasadigim hergün Vatanimin Topragimin degerini daha cok anliyorum. Cok kötü bir özlem düsünsene kendi vatanina tatile gidiyorsun turist gibi ama aslinda senin dedelerin o toprak ugruna can verdi.. Cok kötü

0|1
    0|2
  • Medya yüzünden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Cünkü Laik ve Medeni Avrupada yasayip heryeri okadr rahat sanyiyorlar.
    Son secimler aslinda herseyi aciklamisti.

Avrupa'da yasayan Türkler agirlikli AKPye Oy verirken, Sudi Arabistan, Iran, Afghanistan gibi ülkelerde yasayan Türkler CHPye Oy verdiler.

0|1
    0|0
    • Oha harbifrn çok güzel tespitti 👍🏻👏🏻

• Diğer arkadaşa sorcaksın onu 😄

• Ha sen soruyu soran kişisin pardon 😂😂

• Yaşadıkları yer gibi sanıyolar Türkiyeyi

0|2
    0|0
    • İki tarafında eksileri artıları var oranın eksiğini burası buranınkini orası tamamlıyo öyle oluncada burayı mükemmel sanıyolar sadece avantajlara baktıklarından

• Katiliyorum

• içimizdekiler kahpe zihniyet ülkemizin geliştiğini değil de sömürüldüğünü görmek istiyor. Onlar gitsin ki ülke gerçek sahiplerine biz Müslüman Türklere kalsın. yolları ardına kadar da açık olsun

0|0
    0|0
    • Kardeşim ne gelişmesi bir sayılara verilere bak öyle konuş ben bayılıyorum ülkeyi bok götürmesine zaten dimi

• Senle tartışmıcam ne desem boş zaten iyi günler kardeşim

• İmkanım olsa bir dakika bile durmam bu ülkede.

0|1
    0|0
    • Aynen valla tv izlemiyorum bile aylardır hep aynı şeyler dönüp duruyo sinirim bozuluyo

Yükleniyor...