Komünist Dünya Görüşü Mü? Yoksa Kapitalist Batı Demokrasisi Mi?

Bildiğiniz Gibi İkinci Dünya Savaşı Sonrasında Dünya Tam Anlamıyla Bir Kutuplaşma Sürecine Girmişti, Soğuk Savaş Dönemi Ve Bloklaşmalar Filan vs. :) Hangi İdeoloji Dünyaya Hakim Olmalıydı Sizce. ?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• komünist

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• Bu kadar uç noktada seçimler yapmaya gerek var mı?
    Biz sosyal demokrasiden yanayız, liberalizme karşıyız.

Komünizm de ütopik bir düzen. Uygulanabilirliği yok.
    Sistemi yıkmak yerine, onu revize etmekten yanayım.
    O yüzden Marksistler bize revizyonist diyor.

0|1
    0|0
    • 1ay

1917'de Rusya'da bir ihtilal yapan Bolşevİkler, bu tarz bir düzen kurmaya giriştiler. Tek parti diktatörlüğüne yol açan komünizm, böylece demokrasiye aykırı bir şekil aldı. İnsan haklarını çiğneyen bu tarz bir yönetim, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Çin’de de kuruldu.
      Diğer bazı geri kalmış memleketlerde de halk menfaatlerini korumak amacıyla diktatörlükler kurulmasına vesile oldu. Rusya, komünizmi emperyalist emelleri İçin bir silah olarak kullandı. Bu silahla birçok zayıf milleti egemenliği altına aldı. Bugün «demirperde gerisi milletleri» Rusya'nın İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ele geçirdiği ülkelerdir.

• 1ay

Şimdi Birbirimizi Daha İyi Anlıyoruz Kardeşim :) Sadece üretim araçlarının ortaklaşalığına dayanan Sosyalizmden ayırt edilmesi gerekir. Komünizm, sınıfsız bir toplum yaratma amacındadır.

• 1ay

Tabii sosyalizm bir rejimdir, komünizm ise sınıfsız bir düzen.
      Aslında sosyalist rejim, komünizm için bir geçiş aşamasıdır.

Komünistler, devlet mekanizmasını yıkmak ister.

• Hümanist dünya görüşünü herkes kabul etse, o zaman dünya kainatın en yaşanılır yeri olur.

0|1
    0|0
  • Kapitalizm oldu zaten. Durumdan memnun değilim ancak Komünizm hakim olsa çok daha kötü olurdu diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Kapitalist Batı. Batılar bizden bilim olarak öndeler.

0|1
    0|0
  • komünizm pek iç açıcı değil söylenildiği gibi uygulamada bile öyle olmamış bir ideoloji

0|1
    0|0
  • Anarşi.

0|1
    0|0
  • Ne o ne bu, doğru olan ümmetçilik.

0|1
    0|0
Yükleniyor...