" Kürt " Milleti Denince Aklınıza Ne Geliyor?

Evet arkadaşlar özellikle batıda yaşayan insanlara soruyorum Kürt deyince aklınıza ne geliyor?

0|0
14|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• kurtler millet degildir... etnik bir topluluktur... ne bir bayragi ne bir mimari eseri.. ne bir medeniyeti ne bir edebiyati ne bir devleti ne de bir cografyasi vardir... irani bir etnik topluluktur.. millet olmak icin bir ulkeye cografyaya hakm olmasi gerekir... yasalari devleti bayragi ulkusu olmasi gerekir.. tarih boyuncada hic olmamistir... g leri k yapip medleri.. iskitleri... urartulari.. kurt yapanlari komedi filmi cevirsin... bunlarin irani kavim oldugu belli ama kurt oldugunu iddia etmeleri komik... soz konusu bir ozgun dil yok.. yazili veya runik olarak yazili kaniti yok dil icin.. farsca dersen fars dilinin icinden bir agiz derseniz bak o olur ama filolojik olarak dilden soz etmeniz icin edebiyattan bahsetmeniz gerekir... sahnamenin yazari iran milliyetcisi firdevsi bile kurtleri.. zamanla kimin nesi belli olmayan genclerin sayisi 200ü buldu iste bunlar kurtlerin atasidir der... sahnemayi alin okuyun yazar bunu firdevsi yazmis ben degil.. bir de vlademir minorskyle bu isler olmaz... carlik rusyasi icin sahte tamamen ideolojik belgeleriyle gelmeyin.. zaten bolsevikler iktidara gelince rusyadan sutlamisdir bu adami... cunku yazdiklari zirvadir... urartularin ve perslilerin.. medlerin kurt olmadigi gayet acik.. anadoluda iste o millet yapma turkiyenin guneyine ermenilerle birlikte kurtleride yamama cabasidir... bu zirvalara ancak kurtculer inanir... baska inananda yok zaten.. birde pkkyi turkler cikarmamistir... pkknin temelleleri İstanbul'da kurulan 1918 de kurt tealli cemiyetidir... mevcut dunya duzeni icinde pkk olana kadar evrimlesmis ve ideolojik olarak degissede ayrilikci ve kurt devleti kurma hayali devam etmitir ki zaten hep hayal olacak... kurt dedin mi etnik topluluktur.. turk topragi turkiye cumhuriyetinde yasamaktadirlar... tabi iranda.. suriyede.. ve iraktada bu etnik grup varligini suruduguyor... sorani olarak.. kurmanc olarak vs vs... ve sevmek zorundada degil hickimse...

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• PKK ve şehitlerimiz

1|2
    0|1
  • kürt dıye bı mıllet mı varmıs. mıllet degıl onlar sadece bı toplulukdur. aklıma pkk gelıyo. ama vatan ugruna sehıt olan vatansever kürtlerımızde var tabıkı.

1|3
    1|3
    • 1ay

Kürt diye bir millet var evet , dilleri var , kültürleri var , gelenekleri var. Kürt diye bir millet yok derseniz pkk terör örgütüne koz vermiş olursunuz. Selametle

• 1ay

cahil diyen kişi daha millet ne demek onu bilmiyor

• 1ay

@GDvip ya sen gıt daglarda zafer ısaretı yap uza

• Hiçbir şey

0|1
    0|1
  • Vatan hayini geliyor. 1 kişiye çok kişi dalan kişiler geliyor. Devlete zarar vermeye çalışanlar geliyor. Ama şu an kurt halki sanirim devletten yana oldu

0|3
    0|5
  • hiçbisey onlarda insan iste

1|1
    0|1
  • Dostlarım ve direnen insanlar aklıma geliyor. Şafii vb. Sunni kürtleri Doğduğumdan beridir sevmiyorum. Onlar kürt değil köle olmuş benliğini unutmuş insanlar. Onlar dışında kürtleri seviyorum.

0|1
    1|2
  • Irkçılıktan nefret ederim rizeli olarak sahsen kürt kürt olarak kaldığı sürece sıkıntı yok sapmadığı sürece başka dallara

0|0
    0|1
  • terör geliyo iticilik hissediyorum onlara karsi belki de ön yargidir ama sonucta benim görüşüm bu

0|2
    2|0
  • Genel olarak milliyetçiliğe ve millet kavramına karşı biriyim oyüzden aklıma "insan" geliyor.

0|0
    0|1
  • Mhp geliyo

0|1
    0|2
    • 1ay

Mhp ne alaka?

• 1ay

Saygılarımla değerli kardeşim , Bir Kürt olarak bizde sizin gibi vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü düşünen tüm insanlarla kardeşiz Elhamdulillah. Pkk ve diğer terör örgütlerine kim destek veriyorsa vatan hainidir hiç şüphesiz

• 1ay

Sen gibi dusunen kürtlerin oldugunu ben biliyorum da baskalari bilmiyo her kürt pkklidir diyolar her kürtun icinde birazda olsa türklere karsi kin tasiyolar diyolar ama ben inanmiyorum ! Bazen hak veriyorum catismaya falan giren cocuklara neden? Cunki doguya bakiyoruz bazi sehirlere cocuklarin evi kalmamis barki kalmamis savas alani gibi cocuk demezmi buyuyunce bu devlet bizim evimizi barkimizi yikiyo annami babami bacimi kardesimin canini aliyo bu cocuk sence buyuyunce bir teror orgutune uye olmazmi? Bu devlet bana bunlari yapiyo ne haki var diye? Ben olsam bende katilirim ben 100% türküm ama boyle dusunuyorum ! Cogu zaman kurtleri savundugum icin kurt oldugumu falan dusunuyolar ama afyonda kurt yoktur olsada sonradan gelmelerdir..

• her ırkçı bir katildir

0|0
    0|3
  • Ayıdan dost kürtten dost olmaz

0|1
    0|0
  • Pkk, molotof, aşiret, töre

0|3
    1|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Gördüğüm o ki insan olmayı başaran genelde bayanlar. Yapilan yorumlara bakınca da genelde erkekler ırkçılık yapıyor.
    Bizler vatan haini değiliz! Bu ulke için can veren insanlariz. Her toplumun içinde hainler vardır. Kürtler hain diye tek torbaya koyan insanlar daha önce gördüğümüz üzere gösteri adi altında vatan evlatlarına polislerimize askerlerimize taş atan, silah sıkan, molotof atan insanlar var. Bu şekilde yola çıkacaksak herkes vatan haini olur. Kürtler yüz yıllar öncesinde bile bu topraklarda vardı. Aynı şekilde Türkler de. Neden birbirimizi ayrıştırıyoruz?
    HEPİMİZ KARDEŞİZ. Birlik olup hainlik yapanları dışlasak ne olacak? Neden birbirimizle kavga ediyoruz?

0|1
    0|2
  • Aşiret geri kalmışlık ve eğitimi olmayan insanlar. (Hepsi için söyleyemem ama geneli böyledir )

0|3
    1|2
    • 1ay

doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar kendileri de biliyor öyle oldugunu ama vermis dislikei

• 1ay

@carbn aynen öyle Kardeşim 😊

• Kendi içlerindeki hainleri temizledikleri sürece hepsini aynı kefeye koyuyorum. Bu ülkede hangi hakları gasp edildide bu kadar özgürlük diye kıvranırlar anlam veremiyorum. Destek oldukları örgüt onları kölesi yapmış farkında değiller hele bir fırsat verilsin destek oldukları hainlere bakın ilk kimleri bezdirecekler , kandırıldık diye ağlamaları duyar gibiyim

0|1
    0|0
  • Terorist ve hain bir ırk.

0|2
    0|2
  • Kürt milleti diye birşey yoktur Kürt kavımı vardır onlarda yüz yıllardır bizle aynı coğrafyada yaşayan Türk milletine mensup bir kavimdir diğer Laz Boşnak Gürcü vb leri gibi

0|1
    0|0
  • bu ülkenin bir parçası. yeri geldiği zaman ekmeğini paylaşan yeri geldiği zaman sevgisini paylaşan ve en önemlisi pkk ile yanyana getirilmemesi gerek bir millet olark görüyorum. . .

1|0
    0|1
  • Kürdler ikiye ayrılır 1vatansever kürtler 2vatan haini kürtler pkk denen ileti gözünde büyütenler benim gözümde teröristtir. bende kürdüm ama vatan haini degilim

0|1
    0|0
  • millet denmez topluluk denir, tarihi olmayan dünya tarihine bilimine insanlığa bir faydası dokunmamış geri kalmış egitimsiz topluluk

0|1
    0|1
    • 1ay

Irkçılığınla kal , senin gibi düşünen zihniyet yüzünden pkk destek bulabiliyor , sen dolaylı yolda teröre destek veren beynini kiraya vermiş birisin. Tarih bilmiyorsun cahilliğinle kalkmış ahkam kesiyorsun , senin gibi düşünen insanlar benim gözümde pkklı hainlerden farksızdır.

• 1ay

sempatizansin adi herif.

• yavuz sultan selimin mısır seferinden dönerken gördüğü manzara karşısında yazdırdığı uzun beddua

0|0
    0|0
  • Vatan hayini. Bizleri ve devleti sırtın dan vuran. Terörist+ot satarak milleti zehirliyen. Bir güruh. Sıkışınca "biz insan değilmiyiz" derler.
    ADMİn; bu soru çok tehlikeli. Geçen sene buna benzer soru koydun. Hemen anında kaldırdınız.

0|1
    0|0
  • Iyisi cok iyi kotusu berbat cogu pkk sempatizani

0|1
    0|0
  • kürt milleti olabilir ama türk vatandaşı diye geliyor aklıma :)

0|1
    0|0
  • Bir kürt olarak; ayrımsallaştırılmış bir topluluk.

0|1
    1|1
    • 1ay

yanlış kendini ayrımsallaştırmış bir topluluk
      Kürtler Türklerin etnik kökenidir ayrı bişey değil

• 1ay

Ben sana doğru bilgiyi veririm araştırıp ona ulaşmak sana kalmış bilmeden yazdığım bişey yok yaşadığın şey de sadece sizin yüzünüzden

• 1ay

@Balakatun Bende bir Kürt ve Türkmen kanı tasıyan biri olarak merak ettim nasıl Kürtler Türklerin etnik kökeni oluyor ispatlarsan sevinirim , lakin bir tarihçi olarak ispatlayamayacağını düşünüyorum. Kürt ve Türkler tarihi beraberliği olan kültürleri birbirlerine benzeyen , aynı dinin mensubu olan kardeşten öte iki halktır ama ıırkı boyutta ikiside ayrı ırktır etnik olarak bunun tersini ispatlarsan oturup bişey bilmediğime karar vereceğim.

• soruyu sorma amacın ne

0|0
    0|0
  • genelde sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Senin benim gibi insanlar.

0|1
    0|0
Yükleniyor...