Keşke Türkiye`de doğup yaşamasaydım?

Keşke Türkiye`de doğup yaşamasaydım? Ben hergün böyle diyorum peki siz? Bıktım ben bu ülkeden artık.

0|0
16|12

En İyi Kız Görüşü

• Yaşayıp yaşamamak senin elinde. Hayatını başka bir ülkede geçiricek şekilde planlamayı dene uzun vadeli olur ama mutlu olabilrsin

0|0
    0|0
    • 1ay

Planlasam ne olucak ki çok zor.

• 1ay

Hayallerin için bişeyler yapman gerekir☺️

• 1ay

Bu ülkede hayal diye birşey yok cidden. Bazen bitse de gitsem diyorum.

Kızlar Ne Diyor 15

• Hergün böyle dersen daha ha bıkarsın.. Bakış açını degiştir. Ayrıca ülkenin ne gibi zararı olabilir sana? Dağı tasi miss maşallah..

0|0
    0|2
    • 1ay

Ey Allahım sabır ver dağ taş diyo ya. Önüme bir sürü engel koyan bir yer bu ülke.

• 1ay

Tabi çıkarım hayatında tatile gitmemiş adam çıkar yurtdışına:) Valla çok uğraştım çabaladım yok kimse ne imkan veriyor ne bir şey ben imkanım yokken ne yapabilirim ki çok yoruldum gerçekten.

• 1ay

Umarım hayatında güzel seyler olmaya başlar.. Ama sağlıklı bir bireya en ve doğruyu, dürüstlugu düşünen bir aklın varda emin ol her şey hallolur.. Önce kendini tanı , bu hayatta kendim için ne yaptım de , neler yapabilirim de.. Önce psikolojik olarak kendini iyi hisset ki zamanla diğer şeyler düzene girecktir.😊

• Türkiye güzel de insanlarının zihniyeti, örf ve adetleri kötü be. Keşke shift delete yapabilsek 😒

1|1
    0|0
  • İyikilerim arasındadır bu benim iyiki türkiyede yaşamış türk olmuşum.

0|0
    0|1
    • 1ay

Senin hayatın iyidir tabi keşke benimde olsa.

• 1ay

Hiç sanmıyorum.

• 1ay

Ne sorunu yaşıyosun ki

• Kimse zorla tutulmuyor 😇

0|0
    0|0
  • Gidebilirsin

0|0
    0|0
  • Bende keske Türkiyede doğup büyüseydim diyorum

0|1
    0|0
    • 1ay

Tabi parası olup tatile gelenlere mükemmel burası. Cezasını biz çekiyoruz.

• 1ay

Ya Allah aşkına herşeyin iyisi sizde hayatın en kalitelisini yaşıyorsunuz gelip tatil yapıyorsunuz biz de sürünelim sonra bıdı bıdı boşversene.

• 1ay

Sürünmekmi kim sürünüyo, tabi canım en kalitelisini yasiyoruz.. sevmiyorsan ülkemi git ozmn, tasin

• defol gıt o zaman

0|0
    0|0
  • Ben insanlardan bıktım dünyadan mı gitsem

0|0
    0|0
  • Aa ne tesadüf ben de

1|0
    1|0
  • Ben de biktim vatanimi cok seviyorum ama insanlari icin ayni seyleri soyleyemeyecegim

0|0
    0|0
    • 1ay

Aynen önünde bir sürü engel vatan dediğin insanını düşünür ama işte boş.

• Orda dogmak icin herseyimi feda ederdim, biseyden haberiniz yok

0|0
    0|0
  • Git kardeşşş

0|0
    0|0
  • bende düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Keşke haklısın

0|0
    0|0
  • Suriyelilerle bota bin

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Karanlığa küfredeceğine bir mum yak

1|0
    0|2
    • 1ay

Denedim sonuç 0.

• 1ay

Demek ki yeterince istememişsin.

• 1ay

Emin ol denedim sonuç kırık bir yürek başka hiçbir şey değil.

• ülke 3 4 senede çok fazla değişti insanlar burnundan soluyor taciz tecavüz olayları almış başını gitmekte bir otobüs durağına köprüye git 50 çocuk gelir mendil satmaya sahile iniyorsun gezmek için 10 kişilik sürü halinde geziyor suriyeliler milleti kesiyorlar trafik sorununu zaten anlatmaya gerek yok ülke boka sarmış durumda böyle giderse devamı gelecek

0|0
    0|0
  • İşsizlik, enflasyon, terör, vergilerin artması, din ticareti gibi sebeplerden dolayı benimde ileride başka bir ülkede yaşama planlarım var. Ha ülkemi manevi olarak seviyorum orası ayrı. Türk'üm sonuçta. Fakat aşırı milliyetçi düşünüp bu sorunları görmemezden gelmemeliyiz.

0|0
    0|0
  • Doğaldır böyle hissetmen. Her şey olduğuna varır. Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum; fakat eğitimine önem ve ve yurtdışında bir kariyerin peşinde koşmaya bak.

0|0
    0|0
  • Defol git lan beyenmiyosan ülkeyi durman kabahat. s

0|0
    0|3
    • 1ay

Kes sesini ya boş beyin.

• 1ay

Ohoo sana iş söylüyorum uzak diyosun

• 1ay

Ne işi amaa.

• Ülke güzel halkı yaramaz. Ben de bazen çok küfür ediyorum.

0|0
    0|0
  • yurt dısına cıktınmı baska bir ülkede yasamanın yollarını arastırdınmı hiç

0|0
    0|0
    • 1ay

Araştırdım ve para lazım ve iyi bir iş.

• o zaman bu ülkede durma daha fazla. bu ülkede durmak zorun değilsin

0|0
    0|0
  • Bende be

0|0
    0|0
  • nedenki?

0|0
    0|0
    • 1ay

Ne iyi imkanlar ne iyi insanlar ne iyi okul yani herşeyin dandiği burda.

• 1ay

hep şükür hep şükür ondan gelişmiyo memleketimiz uygarlaşamıyo insanlarımız

• 1ay

Bilmiyorum niye artık.

• Bu millet kadar birbiriyle didişen, kendi değerlerine öfkeli, vatanını kurtaranlara küfreden, ayrışan, milletin karısına bacısına hallenen , çocuk öldüren , tecavüz eden, karısını sokak ortasında öldüren, terör, işsizlik bu kadar yoğun gündem kaç ülkede var bir ülkenin yıllarca başına gelebilecek bizim hergün başımıza geliyor, üstüne üstlük eğitim mezunuyum işsizim hiçbir sosyal hakkım yok devlet bana sağlık borcu çıkardı taksitlere böldü ödüyeceksin diyor bu nedir Allah aşkına

0|3
    0|0
    • 1ay

Aynen ne yapıcağımı şaşırıyorum bazen hapishane de gibi hissediyorum.

• 1ay

İşsizim , iş aradım yıllarca önüne gelen çarpmaya çalıştı para koparmaya çalıştı , kimse yardımcı olmadı bir lise mezunu masa başı iş yaparken fabrikada bana demir taşlama işi verdiler bu millet bu kadar mı vicdansız bu kadar mı art niyetli , alın terimle ekmek kazanayım dedim ona bile izin vermediler herkesin gözü diğerinin bir lokma ekmeğinde herkes dedikodusunu arıyor 30 yaşındayım sigortam yok ve devlet bana borçlusın diyor Allah a şükür bu yaşıma kadar hastahane yüzü görmedim , Vatani görevimde bile komutanım alnımdan öperek uğurladı, ben hakkımı ahirette bırakmayacağım

• senden farklı düşünen mılyonlarca insan var türkiyede

0|0
    0|0
Yükleniyor...