Namaz kılmayı gerek görmüyorum sizce çok mu büyük günah?

Şirk midir sizce? Günahı nedir

0|0
13|17

En İyi Kız Görüşü

• Allahın bize gereklı kıldıgını gereksız gormek kufür olur. küfürün ilerlemiş ucu da şirke gider. biz Allahtan daha ıyı bilici degılız. hükmi küfür kısmına giriyor senin olay

1|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle tebrikler cidden bu davranışın çok iyi insanlar namaz kılmıyorum der hep ama içten içe bunu gerekli olmadığını kabullenmezler gerekli ama ben yapmıyorum derler sen namazın neden gerekli olduğunu soruyorsun en azından bak kardeşim her şeyden elini çekip uzaklaştığını düşün sadece tek bir şeye odaklanıyorsun:

1-dikkatini toplamana yardımcı olur
    2-kalbindeki o güzel hissi yaşamanı sağlar
    3-bi nevi egzersiz yaparsın
    4-çakralarını açarsın
    5-Allah'a karşı saygını sevgini gösterirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kılmıyorum desen anlarım ama Allahın emrettigi seyi sen gerek görmüyorum diosan bu şirk kosmaktık kesinlikle bize yapılması şart kılınmış Yaradan boyle dio sen karsi geliosun yok gunah degilde ne bu o kadardami kafan basmiyo soruyosun bide yazik ya hakkaten

0|0
    0|1
  • Namaz kılmıyorsan değil
    Farziyetini inkar ediyorsan şirke girer

0|1
    0|1
    • 1ay

Gerek görmemek şirk midir

• 1ay

Namaz kılmak elbette farzdır ama Kılmıyorum içimden gelmiyor diye düşünüyorsan bunu bilemem. Lakin gerek görmemek namazı reddetmektir. Yani inanmıyorum zaten gerekte yok diyorsun bu şekilde elbeette şirk

• 1ay

İnanıyorum da gerek görmüyorum bu şirk midir

• Tabikide gunah. Hemde cok.

1|0
    0|1
  • İçinden gelmiyorsa zorlama. Zaten neden kıldığını bilmeden ve de hissederek kılamadıktan sonra bence hiç kılmamak daha doğru bir karar.

0|0
    0|0
  • Allah kuranda sayısını tam hatırlamamakla beraber 70 yerde namaz kılmayı emrediyor. çok önemli, mutlaka yerine getirilmesi gereken bir farz.

1|0
    0|1
  • Kıl kılma bizene de. Gerek görmüyorum olmadı!

0|0
    0|1
  • Gerek görmüyorum demek benim bu dinle alakam yok demek yani sen zaten müslüman değilsin o zaman herkes dört dörtlük kilmiyor çoğu kılmıyor ama herkes kılınması gerektiğini büyük günah olduğunu Allaha sirk koşmak olduğunu biliyor sen bunları bilmeyip soruyorsan zaten müslüman degilsindir yanlış

0|0
    0|1
  • namaz kılarsan daha iyi olur ama bu demek değildirki her namaz kılan cennete gidecek ya da kılmayan cehenneme gidecek.
    Allah için asıl önemli olan senin kalbin.

0|0
    0|1
    • 1ay

Yanlış bilgi verme hataya dusme

• 1ay

Exeberia53 cahille tartisilmaz. Boswer

• 1ay

@KumSaatiiGirl neden bu kadar agresifiz neyi paylasamiyoruz iki taraf da hatta 3 tarafta müslüman ben çok bilmiyorum yanlısmi bulur düzeltir diyemiyormuyuz

• hesap gününde ilk bakılan şey namaz olacak ve eğer namazın yoksa diğer tüm işlediğin iyi amellere bakılmayacak desem? sanırım burdan önemi anlaşılıyor...

0|0
    0|1
  • Tabiki de günah

0|0
    0|1
  • Herkesin görüşü farklı bişey diyemiycem ama böyle düşünmen yanlış

0|0
    0|1
  • Namaz farzdır. Ahirette ilk önce namazını düzgün kılıp kalmadığın sorguya çekilir.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Bak şimdi böyle dersen şirk koşmuş olursun kuran da şirk koşanlar onlardandır der, yani dinden çıkanlardan. Fakat islam yani inandığın din seni her zaman korur kardeşim namaz kılmamanın günah olduğunu bildiğin halde namazını kılmazsan günaha girersin bunun hesabını verirsin fakat Allah c. c en yüce affedicidir onun affına sığın ve ondan dile bir gün namaz kılmayı sevdir bana yarabbi de belki yine kılmayacaksın ama en azından Allah bu kulum bana hatasından dolayı dua etti diyebilir. Allah'a asla şirk koşma dediklerini yargılama içten içe her zaman yanlışsam doğruyu göster yarabbi de emin ol tüm sorularının cevabını bulacaksın.
    NOT: Namaz kılmıyorum, oruç tutmuyorum fakat haram yememeye dikkat ediyorum ve hep iyilik yapmaya çalışıyorum inşaallah bir gün namazımızı da kılarız Allah bizi doğru yoldan ayırmasın.

0|0
    0|1
  • şimdi doğruyu söylemek gerekirse bizde namaz kılmıyoruz ama namaz kılman lazım diyelim namazı sadece namaz kılmak için görme aslında internetten araştırsan şu interneti boş kullanacağın yere bir çok şey öğrenmiş olucaksın namaz dinin direğidir ve ahirette sorguya çekildiğinde ilk sorun namazdan olacak eğer geçersen o zaman tamam geçemezsen vay haline tabi bu sadece sana has bir şey değğil herkese has bir şey müslümanlara yani ama kendin bilirsin tabi

0|0
    0|0
  • yok gerek görmüyorum.. taciz etmedim hırsızlık yapmadım adam öldürmedim ki bir karıncayı incitsen üzülürüm.. Dünyada ne kötülükler oluyor, o kötülükleri yapan kişiler korksun.. Ben namaz kılmadım kılmıyorum diye korkmam.. günahsa günahı bana kılan kılsın

0|1
    0|1
  • O seninle Allah arasındaki sorun.

1|1
    0|0
  • kilipda napcen kanks bosversene

0|0
    0|0
  • Kuran'da namaz kılmayan için bir hükme henüz rastlamadım fakat namazı kirli emellerine alet edeni Kuran lanetlemiştir.. Ayrıca şuna emin olun namaz Kuran'da misal bir yerde geçiyorsa güzel ahlak, iyi insan olma çabası onlarca yerde geçiyor

0|0
    0|0
  • kuranda namaz ile ilgili ayet yok, yani buda allahın emri olmuyo sıkıntı yok yani;)

0|1
    0|0
  • Dine göre yanacaksın bana göre süphaneke

0|0
    0|1
  • dinin varsa günah

0|0
    0|1
  • Günahın büyüklüğüne O karar verir, biz değil.

0|0
    0|0
  • Gereksiz bulman şirke götürür; kılmaman değil

0|0
    0|1
  • Şöyle düşün namaz dinin direğidir temel olarak en güzel örnek bu olur sen yemek yemeyi bırakamiyosan dinde namazsiz olmaz

0|0
    0|1
  • Dinden çıktın sanırım bir şehadet getirmeni tavsiye ederim

0|0
    0|1
  • gunah

0|0
    0|1
  • Namazdan önce insan olmak farz.

0|0
    0|0
  • Yapmıyorsan günahkar olursun, inkar edersen dinden çıkarsın.

0|0
    0|1
    • 1ay

Gerek görmemek şirk midir

• 1ay

Yani gerek yok namazın olup olmamasının bir faydası etkisi yok

• 1ay

Bu şekilde bir düşünce namazı inkar etmektir, küfür dür, dinden çıkmaktır.

Yükleniyor...