Kürtaj hakkındaki düşünceleriniz?

Kürtaj olmak.. Bebeği aldirmak.. Istenmeyen gebeligi sonlandirmak.. Ya da ne olursa olsun doğurmak..
Görüşlerinizi saygi içerisinde belirtin lutfen.

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• korunmak için binbir yöntem varken neden cinayeti tercih eder ki insan?
    (tecavüz vs olaylar istisna tabi)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• her ıkı durumda da cınayet bana gore.. dogurulmalı. ya da onceden onlemını almak gerekıyor.

0|1
    0|0
  • Madem böyle bir halt yeniyor o çocuğa kiymamak dünyaya getirmek gerek.
    Kürtaja karşıyım

1|1
    0|0
  • Çocuğun sakat doğma ihtimalinde ve tecavüz sonucu olan istenmeyen hamilelik durumlarında kürtajı uygun buluyorum. Ama bunların dışında çocuğa hazır değiliz diyen çiftler ve korunmama sonucu hamile kalan acemi aptal ergenlerin yaptığı kürtaj cinayettir

0|1
    0|0
  • Ben kürtaj yaptırmam. Bebeğime kıyamam. Ama bu benin tercihim. İsteyen yaptırabilir karışamayız kimseye

0|1
    0|0
  • Bakamayacağımı düşündüğüm çocuğu doğurmam.
    Hayatta, bebekte, ahirette benim, kimseyi enterese etmez.

1|0
    1|0
    • 1ay

Dini sorgulamiyoruz.
      Bir can aldığını biliyorsun degil mi

• 1ay

Kürtaj hak degildir bence. Dünyaya gelmese de bir can'dır o. Bir sivilce ya da organ degil.
      Doğum ya da ölüm hak olamaz.
      Görüşlerim kişiseldir.

• 1ay

Benimki de kisiseldir. Ve ben sizinkine saygı gösterirken sizinle aynı düşünen bir çok insan benim düşünceme saygı göstermiyor.

• bebegi parcalayarak aliyolar Allah verdigi cana yapilan bu muamelenin hesabini sormaz mi resmen cinayet

1|1
    1|0
  • Çocukları öldürmeyin. Korunun

0|1
    0|0
  • gerçekten herşeyi bir kenara bırakın ve dusunun nasıl kıyıyorsunuz o meleğe?

0|1
    1|0
  • Bakamayacaksa aldırsın tabi.

0|0
    0|0
    • 1ay

O bir insan canı

• 1ay

Ona güzel bir hayat veremeyen aldırsın öyle daha az canı yanar. Görüyoruz dünyanın halini hep bilinçsiz ebeveynlerin eseri mutlu musunuz böyle?

• 1ay

Dogunca da öldürülebilir yani öyle mi?

Erkekler Ne Diyor 3

• katillik

0|1
    1|0
  • Tecavüz sonucu olan bir çocuk varsa ortada aldırmasına bir şey demem ama keyfine göre almak istiyorsa işte ona karşı olurum

0|1
    0|0
  • Bakamıycaksa kişilerin en doğal hakkı belli bir aya kadar

0|0
    0|0
Yükleniyor...