Amacım ırkçılık değil ama hakiki kürtler sarışındır mevzusu doğrumu sizce?

Ben koyu sarı saçlı beyaz tenliyim ve bazı arkadaşlarım kürde benzediğimi söyledi tabi türküm babam rumeli göçmeni. sadece görüşlerinizi merak ettim?

0|0
15|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bende kürdüm esmerim ne olcak kim. sahte kim hakikimi tartışacaz ilk önce insan olmasını bilelim gerisi boş

0|1
    0|0
    • 1ay

benim kürt kardeşlerimle alıp veremediğim yok sence bn benziyomuyum peki

• 1ay

Türk kürt bir birine çok yakın ırklardır ayırt edilmesi imkansız gibi birşey zaten binlerce yıldır iç ice yaşıyoruz karışmışız bir birimize

Kızlar Ne Diyor 14

• içlerinde sarışın olan varda bu hepsi için geçerli mi bilmiyorum yani şöyle bir sorun var.
    Eski türkler çin kaynaklarında beyaz tenli mavi gözlü geçiyor. Kürtlerde sarışınsa o zaman bu esmerler kimden geldi? araplardan desek o kadar büyük bir karma olmadı diye biliyorum. Kaç kişi evlendide çoğunluk esmer oldu
    Kürtlere benzemiş olma ihtimaline bakarsak sarışınsın diye o zaman izmirliler komple kürt mü alakaları bile yokki. Zaten sürekli bir türk milleti yok bozuldu deme çabası var bazı kesimlerde senin ailen zaten göçmense orayı çekmişsindir

0|1
    0|0
  • Mavi gözlüleri var ama sarışınını görmedim açıkçası. Bir fikrim yok.

0|1
    0|0
  • Degil

0|1
    0|0
  • Bende duymuştum ama bilmiyorum

0|1
    0|0
  • Bende kürdüm bir ara bizim kuzenlerlede boyle bir konusmamiz olmuştu konu byagida uzadi ama konuyu bir yere baglayamadik uzaktan bir akrabmoz var oda sarisin yesil gözlü ydu bizd3 hepimiz esmeriz ama yarisi zaten beyaz teni çoğunluğu esmer. Yani bu konu uzun sanki bir yere varamadik

0|1
    0|0
  • kürt ler esmer olmaz mı ya

0|1
    0|0
  • Gerçek kürtler zaten beyaz tenli mavi gozludur, esmer olanlar arap kurdudur diye biliyorum

0|0
    0|1
  • alman veya rus demeleri gerekiyo bence. cunku kurtler genelde esmer olur ve zeytin gozlu dedigimiz kara ve iri gozlere sahip olur

0|1
    0|0
  • doğrudur doğru annem öyleymiş misal

0|0
    0|1
  • esmer olur benim bildiğim.

0|1
    0|0
  • ben güneydoğumluyum ama doğma büyüme istanbulluyum. evet asıl saf kürt melez olmayan kürtler sarışın renkli gözlüler hatta çok güzel olanlar var

0|0
    0|1
  • saçma bu durum

0|1
    0|0
  • evet aslinda sarisin ve renkli gozlu olurmus ama bende kurttum bizim ailede hep esmer var :)

0|1
    0|0
  • Evet öyleymiş ben de yeni duydum

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 9

• Hakiki kurtler elamsı garip bir göz rengine sahip olup sarımtrak saç rengine sahiptirler doğru ancak esmerdirler, beyaz tenli falan olmazlar. Yani sarışın değiller.

1|1
    0|0
    • 1ay

bnxiyomuyum sence? bn asırı beyazım

• 1ay

Beyaz ten kara saç Kürt özelliği değildir ya. Ama aynı topraklarda yaşıyoruz zaten en Türkümüz bile maksimum yüzde 60 falan Türktür muhtemelen :D

• dünyanın en büyük yalanı :)

0|1
    0|0
  • Öyle bişey bende duydum

0|1
    0|0
  • Bildiklerim hep esmer sadece bazı yörelerde sarışınları var

0|1
    0|0
  • sen hiç sarışın kürt gördünmü senin soy biraz avrupaya yakın en üstün ırk beyaz ırktır unutma bunu sende bu ırka mensupsun yaşasın beyaz güç

0|1
    0|0
    • 1ay

kanka Adolf Hitler i bnde seviyom 😊ama arkadasın byle demesi bni üzdü

• 1ay

Heil Hitler

• 1ay

kardeş itiraf ediyom babam Alman 😄

• duymuştum ama görmedim hiç.. doğru mu bilemem de, ulan bu kara tipler neci peki?:)

0|1
    0|0
  • yalan

0|1
    0|0
  • arkadaşımın aşiret sarışın mavi gözlü. diyarbakırlılar

0|0
    0|0
  • Öz olarak evt, iranî bir halk aryen kelimesi zaten irandan gelme ama asimilasyonlar esmerleşrirdi iranî ırklarını tıpkı türklerin çekik gözlü olması ama şu an olmaması gibi.
    Ama asimilasyona uğramayan iranîler hâlâ sarışın (osetler) bir araştır

0|0
    0|0
    • 1ay

bn Türküm orası kesin de arkadaşın bni kürde benzetmesi sacma geldi

• 1ay

ohooo sende

• 1ay

Konu bu değildi. Konu gerçek kürtlerin saríşın olması. Evet hakiki iraniler sarışındı, zaten ana vatanları mezopotamya değil daha kuzeyden (rusyadan) göçmüş bir kavim. En az asimilasyona uğramayan iranî ırkı kafkasyada ki osetler, 40% rahat sarışın

Yükleniyor...