Evlenirken kırmızı kurdeleyi takacak mısın? Erkekler, eşinizin takmasını ister misin?

Evlenirken kırmızı kurdeleyi takacak mısın? Erkekler, eşinizin takmasını ister misin?

Şahsi fikrim taktırmam..

0|0
48|16

En İyi Kız Görüşü

• Geleneksel şeyleri anlamsız buluyorum. O yüzden muhtemelen takmam.

0|1
    2|0

En İyi Erkek Görüşü

• al bu sana hedıyem!!!
    yanlış seyler.. kohne bır adet sadece.. ki bu devırde kurdele takıpta!!!
    neyseee sabah sabah zıvanadan cıkmayım susup oturayım kıcımın ustune.. artık belaya bulasmayacagım:)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 47

• Kırmızı kuşak aslında halk aradinda bilondigi gibi "bekaret kemeri" değil, kudret kuşağıdır.
    Kız babası o kemeri bağlarken 3 defa bağlar ve söker, en sonunda düğüm atar, her bağlamanın bir manası vardır;
    Evine bağlı olsun, güçlü olsun, yuvaları sağlam olsun gibi niyetlerle düğüm atılıp bağlanır.
    Eğer bekaret kemeri olsa idi 3 defa bağlamanın bir açıklaması olmazdı.
    Gelin çıkarken babam kuşağı baglayabilir, bağlayacak zaten "yapma" deme lüksünü kendimde görmüyorum.
    Ama gecenin devamında kurdeleyi sökerim, görsel olarak beğenmiyorum ve kendimi hediye paketi gibi hissederim.

Soyleceklerim bu kadar 😐

9|1
    1|0
  • Hoş bulmuyorum kadını hediye paketi yapmak gibi geliyor. Gurur duyulası bir yönü olduğunu düşünmüyorum.

3|0
    2|0
  • Kültürümüzde ne varsa onu yaparım. Kırmızı kurdele beyaz gelinliğe çok yakışır tabiki takarım

4|0
    8|0
  • boyle bırseyın bu sekılde bır kanıta ıhtıyacı yok. mılletın gozune soka soka. bence hos degıl

0|1
    0|0
  • Ben takmam çünkü ben hediye paketi değilim bir ve benim bakire olup olmamam da ben ve eşim ilgilendirir sadece , başkalarını değil iki :)

5|0
    3|0
  • Takıcam

2|0
    0|0
  • Pembe ya da beyaz olabilir. Kırmızıdan nefret ederim.

0|0
    0|0
  • Takmam galiba bilmiyorum ki 😂

0|0
    0|0
  • Takmak istemiyorum çok saçma bişey ama bunu ailelere anlatmak zor nasıl olucak bilmiyorum

3|0
    1|0
  • Genelek olmuş fazla bir anlam yuklemiyorum benim için farketmez takada bilirim sorun olmaz

2|0
    3|0
  • ıyy, asla

0|0
    0|0
  • Hayir takmicam gelsinler skiyosa taksinlar

0|0
    0|0
  • Bu bir adettir gelinin evinden çıkana kadar süren bir adet arabaya binince çıkarılan birsey abartmaya gerek yok ve evet takarim..

0|1
    0|0
  • o an canım ne istiyosa onu yaparım ama bir şeyi simgelediğinden değil her haltı yiyip bakireyim diye gezen pislik de takıyor diğerleri de taksam da bişeyi simgeleyeceğinden değil yani

0|0
    0|0
  • Geleneklerimizi devam ettirmek adına güzel bence 😊

2|0
    1|0
  • Takarım

3|0
    4|0
  • neden taktirmazsin?

0|0
    1|0
    • 1ay

ben eşimin bakire olması veya olmaması reklam malzemesi yapılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum..
      herkes biliyor onu takmanın anlamını..
      ayrıca hayatımı paylaşacağım kadının hediye paketi gibi bana verilmesi, hoşuma gitmiyor..

• 1ay

anladim, güzel düsünüyorsun..

• İsteyince motor level'ına yükselmiş biri de takabiliyor'sa... bakire olan birinin takmasının ne anlamı kalıyor? İstemez. Gerek yok.

0|0
    0|0
  • Buna babam karar verebilir. Duygusal ağlamaklı bir sahne oluyor onlar isterlerse takarım eşime neymiş :) zaten çok durmuyor ki çıkarıyolar hemen

0|0
    0|0
  • Siyah kusak takmiştim 😁 🏁🏁

0|0
    2|0
  • takmadım. çok saçma bir gelenek. eşimin ailesi istedi. ben karşı çıktım, eşim destekledi beni.

0|0
    2|0
  • Fazla derin duygular yüklememek gerek ona.

2. ci evlilik yapanlarda takıyor

1|0
    1|0
  • Bizde o birşey simgelemez
    Adet gibidir diğer düğün adetleri gibi

Hatta kardesimizle karşılıklı oynarken takar birde hediyesini verir kurdele hediyesi
    Bilezik yarım ya da çeyrek altın vs gibi

0|0
    0|0
  • bilmiyorum eşimle konuşuruz bunu

0|0
    0|0
  • Erkeklerin goruslerini merak ettim acikcasi , sahsi fikrim o doneme gore degisir

0|0
    0|0
  • Takmayi dusunmuyorum

1|0
    1|0
  • Çok gereksz ve estetik durmuyo bnce o ne öyle mal gibi hediye paketinde sunulan

3|0
    2|0
  • Ben takıcam geleneklerim den ödün veremem

2|0
    6|0
  • bilmem hic dusunmedim :)

0|0
    1|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    17

Erkekler Ne Diyor 15

• Dünyada en nefret ettiğim mevzu. kadın sanki kurbanlık koyun.. Bu zihniyetin içine köpekler etsin ne diyeyim.

2|0
    2|0
  • Bunun bekaretle alakalı olduğunu düşünmüyorum..

Ya da o anlama geldiğini ben bilmiyordum..
    Çoğu kimse de bilmez..

Adet olmuş.. Ama takar takmaz ben karışmam.. Çok kıymetli bir mesele olmadığını düşünüyorum..

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Kaldı mı böyle adetler acaba merak ettim şimdi ben çevremde takan görmüyorum.
    Ben karışmam ona özgür bırakırım ister takar ister takmaz

0|0
    0|0
  • istiyosa taksın istemiyosa takmasın ummrumda değil valla :D

0|0
    0|0
  • Striptizci dansı yapacam diye göt büyüten, twerk çalışan kızlar iş kuşağa gelince alınganlık yapıyor. 😂 olsa daolur olmasa da olur.
    Benim kardeşim en kıymetlimdi, şimdi kocası gözünden sakiniyor. İlerde evlenirsem , hayatımı eşime adarim. Hediye paketi gibi bir anlam yuklemiyorum , gelin susu sadece.

0|0
    0|0
  • Bekaret anlamından dolayı takılmasını istemedim evlenirken. Rezil adetlere riayet etmem.

0|0
    0|0
  • Böyle bir iğrençliğe göz yummam.

1|0
    0|0
  • Eksik kalsın.

0|0
    0|0
  • bakire olmayan kızlarında artık taktığını gördüğüm için, artık anlamını kaybetmiş sembolik bir şey bence

0|0
    1|0
  • Ne alaka ben onu anlamadım oyle bisey mi var asd

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum valla

0|0
    0|0
  • Olabilir...

0|0
    0|0
  • neden takıyorlar