Siz nasıl bakıyorsunuz bu olaya?

arkadaşlar bu olay canımı sıktı ve sizinle paylaşmak istedim.çok sevdiğim komşularımız var. gördüğüm yerde öper hal hatır sorarım. annem babam yaşındalar hatta daha büyükler. geçen annem yanımdayken o komşumuzun (erkek) ilk önce elinden sonra da yanaklarından öptüm ve hal hatır sordum. hep yaparım zaten. annem başladı laf etmeye.2 ton laf etti, ne diye elin adamının yüzünü öpüyorsun diye. dedim ki boş yere konuşuyorsun seni dinlemeyeceğim, yanlış düşünüyorsun. o da bana aynılarını dedi. yok yanlışsın yok saçmalıyorsun yaptığın ahlaki değil islama uygun değil falan. olay bir defa daha olunca iyice kızdı. ben takmıyorum takmam da zaten. ama can sıkıyor işte. sizde böyle durumlar var mı? bana ne önerirsiniz. annemi üzmek istemiyorum ama onun bu gereksiz düşüncelerden kurtulmasını istiyorum. ne önerirsiniz? kimse yobazca yorumlar yazmasın.

• sana şunu öneririm
    29% (2)0% (0)29% (2)Oy Ver
  • bilemiyorum
    71% (5)0% (0)71% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• annen haklı kusura bakma çocukluğun bitti senin elini op çok seviyosan baban amcan dayin abin değil sonuçta öptüğün

0|0
    0|0
    • 1ay

neden peki?

• 1ay

gün gelir oda olur kuş beyinli diyolarya alay ediyorlar o kuş bile su içerken su agzindayken yukarı bakıyor sukrediyor?

• 1ay

doğrular evrensel değildir. anneme de cahil demedim ama öyle yetişti diye beni de öyle olmaya zorlayamaz. annem bu konular üzerine düşünmüş veya düşünmeye gerek duymuş bir insan değil. hani üzerinde düşünse öyle karar alsa neyse ama sırf eskiler öyle dediği için bunu yapıyor. ve şuna kesinlikle inanıyorum ki annem böyle yetişmeseydi şu an bunu yapmazdı. yani senin dediğin gibi evrensel doğrulardan değil öyle yetiştiğinden sebep bunu yapıyor. bu olayı yanlış bulması ve büyütmesi öyle düşündüğünden değil öyle öğretildiğinden dolayıdır. bunlar annemin kendi ortaya attığı fikirler değil ki. öyle öğretildi öyle devam ediyor ve ettirmek istiyor.

• amaan boşver hepimiz yancaz

0|0
    0|0
    • 1ay

bu olayı nasıl çözerim diye sordum annemin pürüz yapmasından rahatsızım. boş yere tartışma çıkartıyor.

• 1ay

İslami açısından değerlendiriyorsa annen sen ne kadar yobazlık da desen haklı kendileri.

diğer bir açıdan annen istemiyorsa öpmesen nolacak anneni üzmeye değmez.

bir diğer açıdan yaşlı başlı adam selam vermesen nolur versen nolur.

yani ben her açıdan annenin yanındayım üzgünüm. :D

• 1ay

benim istediğim her şey anneme ters. istese de olacak istemese de. ve insanın asla doğru olduğunu düşündüğü şeylerden vazgeçmemesi gerektiğini düşünüyorum. ben dindar değilim müslüman da değilim. bu baskı niye? sonra neden dine bu kadar kinin var diyorlar. annemle bu kadar ufak bir şey yüzünden bozuluyorsak sebebi de dindir.

Kızlar Ne Diyor 1

• Aslına bakarsan benim fikreme göre de bir sakıncası yok ama anneler bu konularda bazen insana kendini or*spu gibi hissedebiliyor yaşadığın yerle de alakalı eğr küç\k bir yerde yaşıyorsan karşındaki kişi de bunu belki yanlış anlayabilir ama sen annenin kalbini kırma boşver sadece tokalaş geç

0|0
    0|0
    • 1ay

iyi de kalbi kırılmasın diye eski gereksiz gelenekleri de sürdürmek ne derece doğru ki?

• 1ay

burası musluman bir ülke Türkiye yani sen Alplerde yasiyisan bilemem diğer ülkeler öyle diye oylemi olalilm ben isim itibarıyla dünya ulkeletine gidiyorum herkes farkli doğru herkes atalarından miras kalan bitakim gelenek ve dini inançlarına Gore yasiyo sende öyle yap annende sana öyle yap diyo cahilmi goruyosun onları sizin yaşam tecrubrniz yokki onlar kadar benimde yok diploma almayla her yaptignizin doğru olduğunu zannetme unutma doğrular evrenseldir fakat bu demek değil ki toplumun her ysptigi doğru mesela sigara içmek yanlış ama toplumun bütün bir çoğunluğu bunu yapıyor ama yanlış Avrupalı opuyo diye yanaktan bu doğru demek değil iyi akşamlar

• 1ay

@emreplt Bu doğru veya yanlış meselesi değil ki bu tamamen düşünce yapısının hareketlere yansıması annesinin her düşüncesini hareketlerine yansıtmak zorunda değil o da bir birey ikictarafta da art niyet olmadıktan sonra ha tokalaşma ha öpmüş ne fark eder her şeyi abartmamak lazım

Yükleniyor...