Hint-İran halkları (Hint halkları, Farslar, Kürtler vs.) hakkında ne düşünüyorsunuz?

Burada Farslar, Kürtler vs. hakkında çok soru gördüm ve ben de sormak istedim.

Bu halklar hakkında, tarihleri, kültürleri, dilleri, dinleri, politikaları vs. hakkında ne düşünüyorsunuz? Sempatiniz veya antipatiniz var mı?

Hint-İran Halkları:

Hint Halkları:

Nüfusları 1 milyarı aşkın olan 700'den fazla halkı kapsar. Dünyanın en kalabalık toplumlarından biridir. Çoğunluğu Hintçe konuşur ve Hindu dinine inanır. Hatrı sayılır bir Müslüman nüfus da vardır. Çingeneler de bir Hint halkıdır.

Hint Halklarının Çoğunlukta Olduğu Ülkeler:

1) Hindistan

2) Pakistan

3) Bangladeş

4) Nepal

5) Mauritius

İran Halkları:

Pek çok sayıda İran halkı vardır. Çoğunluğu İslam dinine inanır. En başta gelen İran halkı Farslar'dır. Farsça konuşurlar ve genellikle Şii Müslüman'dırlar.

Belli Başlı Bazı İran Halkları:

1) Farslar

2) Kürtler

3) Tacikler

4) Zazalar

5) Peştunlar (Afganlar)

İran Halklarının Çoğunlukta Olduğu Devletler:

1) İran

2) Afganistan

3) Tacikistan

Hatrı Sayılır İran Halklarının Yaşadığı Devletler:

1) Türkiye

2) Irak

2|2
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Mesela ben Kürdüm Müslümanım zararsızım ve ailem ve sülalem yine aynı benim gibi hemen hemen yani zararımız yok. Ama zarar verenede gülümseyecek kadar koca yürekli insanlar değiliz. Genel konuşmuyorum tüm Kürt ler adına kendi ailem adında söylüyorum çok zarar görürsek çok zarar veririz kısasa kısas.

0|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Türkçüyüm tarihleri, kültürleri, dilleri, dinleri, politikalarına saygı duyarım. AMA onların da saygı duymaları lazım. Ülkeme ihanet edene de saygı değil bilakis antipati beslerim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• İran'da hatrı sayılır miktarda Türk nüfusu da vardır. Azeri Türk'lerinin çoğunluğu İran'dan göçmedir..

0|1
    0|1
  • ayvayı yedin olm nekadar kürt milliyetçisi varsa seni topa tutcak kürtler acem değildir diye :D

0|0
    0|1
    • 1ay

Cocuk acem dememis zaten 😂

• 1ay

@esilammmmmmmmmmmm iran halkları dedğinden ben farsca konusan insanları anlıyorum keza yaptığı listenin tamamı farsca konusuyor :)

• 1ay

Benim de arkadaşlarım olduğundan biliyorum. 😂 genelde iranlıyım derler zaten. Eyaletleri ayrı 😂😂

• Medeniyet seviyeleri düşük çirkin fenotipli halklar

0|0
    0|1
Yükleniyor...