Evliliğimizizin altında ezilirmiyim?

Arkadaşlar merhaba ben polisim 1 ay önce nişanlandım ve inşallah önümüzdeki yaz evlenmeyi düşünüyorum sorun egom sanırım ya da gururum. Ben polis evleniceğim kadın ise doktor bu evliliğin altında ezilmekten korkuyorum aramızda meslek farkı var bu beni kara kara düşündürüyor sizcede bu evliliğin altında ezilirmiyim bir erkek olarak eşimden düşük ya da düşük demeyelim daha az saygı gören bir işte çalışıyorum sizce insanların gözünde nasıl bir imaj yaratır bu ve endişelendiğim kadar ezilirmiyim bu evliliğin altında görüşlerinizi bekliyorum herkese teşekkürler.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• hayırlı olsun allah tamamına erdirsin. böyle düşünmeyin bence önemli olan iyi anlaşabilmek birbirini sevmek. ikinizin mesleği de kolay değil ve çok saygı duydugum meslekler. bence kafanızı böyle şeylerle meşgul etmeyin mutlulugunuza odaklanın derim :)

0|0
    0|0
    • 1ay

İnsan düşünmeden alamıyor kendini.

En İyi Erkek Görüşü

• Korkmakta haklısın. Bir kötü anınızda maddi kazancını baş kakıncı yaparsa üzülürsün. Zira senin 1,5 katını rahat kazanacaktır. Eğer aileden gelen bir zenginliğin yoksa iyi düşün. Biraz sına onu parayla derim.

İslam dininde de aslında evlilikte denklik hususu vardır. Uygulanmıştır. Zor bir karar Allah kolaylık versin.

0|0
    0|0
    • 1ay

Aileleri yarıştırsak benim babam polis annemse öğretmen. Onun hem anne hem babası doktor yine o konudada gerideyim. Mal varlığı olarakda bir arabam var başkada bişeyim yok oda eski 2005 model megane. Endişe ettiğim şeyler tamda bahsettiğin şeyler aslında örnek veriyorum ev aldık benim üstüme olsun vesayre gibi şeyler dönmesini istemiyorum ha gözüm malda mülkdemi hayır. Ama Erkeksin sonuç olarak gururun var eşin böyle birşey derse zoruna gitmezmi gider. Ne bileyim zor bir durum ya inşallah boşuna endişeleniyorumdur.

• 1ay

Hmm güzel soru bende seni kaala almıştım :D

• 1ay

Ben sana bir gercekten bahsediyorum. Bu bir takas her ne kadar biz kabul etmesekte. Ask onemli ama omru kisiye bagli. Sevgi hepimizin hedefi. Peki onu korumak icin bunlari goze alabilecek misin? Mesela bir yemekte etrafinda doktor arkadaslari varken nasil hissedeceksin. Gururlu bir cocuga benziyorsun statu ve egon icin evlenme iyi dusun iyi hesap yap.

Kızlar Ne Diyor 3

• Nişanlından yana mı bu düşünce çevreden mi yoksa

0|0
    0|0
    • 1ay

Her ikisindende sanırım

• 1ay

Bence kaygın boşa insanların kimlikleri işleri değildir önemli olan nişanlının bunun sözünü dahi açıcağını sanmam çevreye gelince 1 2 kişi belki konuşur ama sen duymazsın için rahatlasın diye söylüyorum 2. Üniversitemi okuyorum ve sözlüm lise terk ve onu hiç bir diplomaya değişmem kıyaslama yapmadım yapmam da

• Maaşın ondan düşükse evet ezilirsin

0|0
    0|0
    • 1ay

Şuanda maaş olarak ben biraz daha yüksek alıyorum ama 21 yaşında başladım işe 4 yıl oldu yani. Yunus polisi olduğum için maaşımda 1. yılın sonunda yüksek bir artma oldu ama doktorlarda zaman içinde çok daha fazla maaş artışı oluyor hele uzman felan olursa dahada yükseliyor ben 4000 alıyorsam o 5.5-6 felan alıcak ki evet düşük alıcam ondan :)

• 1ay

Ha bide döner sermaesi var bu işin unutmuşum :D

• 1ay

Benim çevremde var böyle durumda olan kadının maaşı daha yüksek ve her konuda kadın baskın erkek hiç konusmuyo bile ondan dedim ama yinede sen bilirsin eşinin kişiliğine göre karar verirsin

• Ne alakası var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen şerefli bir mesleği yapıyorsun abim. İstersen hiç alma. Polis olmanın gururu yeter. Herşey gönlünüzce olsun.

0|0
    0|0
  • Ya çok takıyosunuz ne alaka ya
    Siz anlaşıyorsanız hiç bir şey olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...