Türk toplumu anaerkil bir toplum olsaydı erkekler kadınların yaşadığı sorunları yaşar mıydı?

Türk toplumu anaerkil bir toplum olsaydı erkekler kadınların yaşadığı sorunları yaşar mıydı?
#OdtüSoruyor

0|1
932

En İyi Erkek Görüşü

• bana sorarsan zaten anaerkil bir toplumuz çoğu ailede kadının istediği olur erkek en karşı çıktığı şeyde bile önünde sonunda eşinin istediğini yapıyor
    ama aileden olmayan kadına yanlış davranıldığıda genellikle bir gerçek maalesef bunun sebebide yine ailedeki eğitim eksikliği diye düşünüyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 31

• Türkler anaerkil olsaydı şimdi orta asya da küçük bir ülkede varlığımızı sürdürüyor olurduk.

erkekler kadınların sorunlarını yaşamazdı. Eşitlik olurdu.

0|0
    3|0
  • Ataerkil olmak gibi anaerkil olmak da iyi değil.
    Bu sefer de kadınlar, erkekleri ezmeye çalışır.

Eşitlikçi bir toplum inşa edilmeli.

0|0
    0|0
  • Ruhunuz erkek değil onu nasıl yapalım yine siz hamile kalacaksınız yine sizin içine oturacak aşkın en derin acısı yine siz aldatilacaksiniz. Yani hiç bir şey değişmiyor bu açıdan

0|0
    1|0
  • özeniyonuz ya yetmezmi

0|1
    0|0
  • Yaşamazlardı. Dünya adaletsiz

0|0
    0|0
  • Yaşamazdı

0|0
    0|0
  • Teknoloji ve iletişim çağı zaten kadınların elini güçlendirdi. Dört duvar arasına kapatılmak tabiri yıkıldı. Artık özgürsünüz... Birkaç cinayet vs yaşanıyor ülkemde ama isteyen isteyene özgür ve sorunsuzca veriyor artık (gönlünü).

1|0
    0|0
  • Gider Ataerkil bir toplum kurardık.
    Atalarımız böyle şanlı idi!

0|0
    0|0
  • Kadınların o kadar acımasız, zorba olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Ataerkil veya Anaerkil toplum ne ya? Kim güçlüyse onun sözü geçiyor işte basbaya. Kalıplaştırmaya gerek yok Büyük balık küçük balığı yer ! Siz erkekler çok ataerkilsiniz yok ya :D güçlüyüz kadınlardan daha zekiyiz dünya üzerinde yapılan tüm inşa yol köprü araba kullandığınız tüm eşyalar erkeklerin yapımı; bırakında sözümüz geçsin.

0|0
    1|0
    • Dünya'nın yapılanmasında kadınların emeği geçseydi anaerkil toplum olurduk. Ataerkillik sadece Türklerde yok bunu da aklınıza sokun.

• "erkek adama hiç bir şey olmaz"

0|0
    0|0
  • Kadinlar penise tapiyor hangi sistem olursa onümüzde diz çöķüp zevkinize bakacaksiniz

0|2
    2|0
  • İstemem...
    Kadın hiyerarşisinin olduğu hayat yaşanmaz...

0|0
    0|0
  • O ne demem odtülü hanım

0|0
    0|0
  • yaşamazdı.

0|0
    0|0
  • Ben intihar ederdim herhalde :(

0|0
    0|0
  • Yasamazdi

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Hiç sanmıyorum yaşayacaklarını. Yaratılışa aykırı

0|0
    0|0
  • Türk kadınları kendi cinsiyetine kendisi şiddet uyguladığı için sorun yaşıyor. Özüne yönelik yaşarsa sorunlar ortadan kalkar. Doğuda var olup batı yaşamını benimsemesidir bütün sorunların kaynağı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 8

• Zannetmiyorum. Bir kere Türk erkekleri kendini ezdirmez. Türk kadını da ezdirmez ama Arap kültürünü fazla benimsedik ondan mı böyle oldu acaba.

0|0
    0|0
  • yaşamazdı kadınlar tecavüz gibi olaylarda annelik içgüsü ile daha sert tedbirler filan alırlardı.

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum yaşamazlardı 😂

0|0
    0|0
  • sanmam.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
    • @targan3111 uzatmaya gerek yok. Kadın erkeğe göre her zaman mağduriyete daha eğilimlidir.

• Durum böyle. Bu benim fikrim değil.

• yaşamazdı mavi kabile olsaydık nasıl olurdu :D

0|0
    0|0
  • Yasardi bundan korkuyorlar zaten bu yuzden eziliyoruz hatta daha ezik olurlardi ama dunya cok daha guzel bir yer olurdu

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş anaerkil topluma geçiş yapacağız umarım

0|1
    0|0
Yükleniyor...