Türk toplumu anaerkil bir toplum olsaydı erkekler kadınların yaşadığı sorunları yaşar mıydı?

Türk toplumu anaerkil bir toplum olsaydı erkekler kadınların yaşadığı sorunları yaşar mıydı?
#OdtüSoruyor

0|1
9|32

En İyi Erkek Görüşü

• bana sorarsan zaten anaerkil bir toplumuz çoğu ailede kadının istediği olur erkek en karşı çıktığı şeyde bile önünde sonunda eşinin istediğini yapıyor
    ama aileden olmayan kadına yanlış davranıldığıda genellikle bir gerçek maalesef bunun sebebide yine ailedeki eğitim eksikliği diye düşünüyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 31

• Türkler anaerkil olsaydı şimdi orta asya da küçük bir ülkede varlığımızı sürdürüyor olurduk.

erkekler kadınların sorunlarını yaşamazdı. Eşitlik olurdu.

0|0
    3|0
  • Ataerkil olmak gibi anaerkil olmak da iyi değil.
    Bu sefer de kadınlar, erkekleri ezmeye çalışır.

Eşitlikçi bir toplum inşa edilmeli.

0|0
    0|0
  • Yaşamazlardı. Dünya adaletsiz

0|0
    0|0
  • Ruhunuz erkek değil onu nasıl yapalım yine siz hamile kalacaksınız yine sizin içine oturacak aşkın en derin acısı yine siz aldatilacaksiniz. Yani hiç bir şey değişmiyor bu açıdan

0|0
    1|0
  • Yaşamazdı

0|0
    0|0
  • Gider Ataerkil bir toplum kurardık.
    Atalarımız böyle şanlı idi!

0|0
    0|0
  • Kadınların o kadar acımasız, zorba olacağını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Ataerkil veya Anaerkil toplum ne ya? Kim güçlüyse onun sözü geçiyor işte basbaya. Kalıplaştırmaya gerek yok Büyük balık küçük balığı yer ! Siz erkekler çok ataerkilsiniz yok ya :D güçlüyüz kadınlardan daha zekiyiz dünya üzerinde yapılan tüm inşa yol köprü araba kullandığınız tüm eşyalar erkeklerin yapımı; bırakında sözümüz geçsin.

0|0
    1|0
    • 1ay

Dünya'nın yapılanmasında kadınların emeği geçseydi anaerkil toplum olurduk. Ataerkillik sadece Türklerde yok bunu da aklınıza sokun.

• Türk kadınları kendi cinsiyetine kendisi şiddet uyguladığı için sorun yaşıyor. Özüne yönelik yaşarsa sorunlar ortadan kalkar. Doğuda var olup batı yaşamını benimsemesidir bütün sorunların kaynağı.

0|0
    0|0
  • Kadinlar penise tapiyor hangi sistem olursa onümüzde diz çöķüp zevkinize bakacaksiniz

0|2
    2|0
  • İstemem...
    Kadın hiyerarşisinin olduğu hayat yaşanmaz...

0|0
    0|0
  • "erkek adama hiç bir şey olmaz"

0|0
    0|0
  • Yasamazdi

0|0
    0|0
  • özeniyonuz ya yetmezmi

0|1
    0|0
  • Teknoloji ve iletişim çağı zaten kadınların elini güçlendirdi. Dört duvar arasına kapatılmak tabiri yıkıldı. Artık özgürsünüz... Birkaç cinayet vs yaşanıyor ülkemde ama isteyen isteyene özgür ve sorunsuzca veriyor artık (gönlünü).

1|0
    0|0
  • O ne demem odtülü hanım

0|0
    0|0
  • yaşamazdı.

0|0
    0|0
  • Hiç sanmıyorum yaşayacaklarını. Yaratılışa aykırı

0|0
    0|0
  • Ben intihar ederdim herhalde :(

0|0
    0|0
  • yerim sizin sorunlarınızı keşke olsaydık

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum

0|0
    0|0
  • Tersine dunya die bir film var izlesene :D

0|1
    0|0
  • Anaerkil ne ya

0|0
    0|0
  • Evet regl olurduk hep beraber 😆

0|0
    0|0
  • bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Anaerkil bir toplum olarak israili ornek olarak alabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Bir kere kadın edilgen, erkek etken durumda. Bunu değiştiremezsin maalesef.

0|0
    0|0
  • bir çakardı otururdunuz yerinize gene

0|0
    0|0
  • kadınlar ne gibi sorun yaşıyormuş ki

0|0
    0|0
  • Dinsiz olsaydı türk mileti daha iyi olurdu

0|0
    0|2
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 8

• Zannetmiyorum. Bir kere Türk erkekleri kendini ezdirmez. Türk kadını da ezdirmez ama Arap kültürünü fazla benimsedik ondan mı böyle oldu acaba.

0|0
    0|0
  • yaşamazdı kadınlar tecavüz gibi olaylarda annelik içgüsü ile daha sert tedbirler filan alırlardı.

1|0
    0|0
  • Sanmıyorum yaşamazlardı 😂

0|0
    0|0
  • sanmam.

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
    • 1ay

@targan3111 uzatmaya gerek yok. Kadın erkeğe göre her zaman mağduriyete daha eğilimlidir.

• 1ay

Durum böyle. Bu benim fikrim değil.

• yaşamazdı mavi kabile olsaydık nasıl olurdu :D

0|0
    0|0
  • Yasardi bundan korkuyorlar zaten bu yuzden eziliyoruz hatta daha ezik olurlardi ama dunya cok daha guzel bir yer olurdu

0|0
    0|0
  • Yavaş yavaş anaerkil topluma geçiş yapacağız umarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...