Organ bağışı koşulsuz sevgidir, peki siz organlarınızı bağışlamayı düşünüyor musunuz?

Organ bağışı koşulsuz sevgidir, peki siz organlarınızı bağışlamayı  düşünüyor musunuz?Organ bağışı şüphesiz insanlar için önemli bir konu haline geliyor. Gelişen tıp teknikleri sayesinde herhangi bir organında sorun yaşayanlar organ bağışçıları sayesinde hayatlarına devam ediyor.
Organ bağışçısının beyin ölümü gerçekleştikten sonra alınan organlar uzun yıllar organlarındaki eksiklik veya düzensiz çalışması nedeniyle sorun yaşayan insanlara umut oluyor.

Kasım ayının ilk haftası organ bağışı haftası birkaç gündür bu konuda birkaç yazı okuyorum. Ayrıca organ bağışının dinen bir sakıncası bulunmamakta olduğunu Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı.

Peki sizler organ bağışı hakkında neler düşünüyorsunuz, Organlarınızı bağışlamak hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

• Organ bağışını düşünüyorum ama henüz bağışta bulunmadım
    54% (40)51% (22)53% (62)Oy Ver
  • Organlarımı bağışladım
    12% (9)23% (10)16% (19)Oy Ver
  • Organlarımı bağışlamayı düşünmüyorum
    28% (21)19% (8)25% (29)Oy Ver
  • Benim başka bir fikrim var yorumda yazacağım
    6% (4)7% (3)6% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
27|16

En İyi Kız Görüşü

• 2 yıl önce bulunduğum ilin hastanesine başvurup, organ nakli için başvurumu yapmıştım.. Organ nakli başvuru kartımıda saklıyorum VE ailem olmak üzere, çevremdeki yakınlarım organ bağışı konusundaki düşüncemi bildiği için, ayrıca vasiyet olarak ekledim.. ben bir organ bağışcısıyım..

1|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bence ihmal etmeyin anket de çoğu kişi Organ bağışını düşünüyorum ama henüz bağışta bulunmadımı işaretlemiş ama yarınımızın bir garantisi yok. Her ilde organ bağışı yapabileceğimiz yerler var ben diyarbakır da yaptırmıştım

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• Önceden ciddi bir kaza geçirmiştim ondan sonra 18 olduğumda organlarımı bağışladım ve düzenli kan veriyorum

0|1
    0|0
  • 3.5 yaşımdaki Irmak'ı öldüren ya da sırf oğlu babasına benziyor diye 10 yaşındaki oğluna işkence yapan anne gibi kişilere gitme ihtimali beni organ bagisindan alıkoyuyor. Hiç mi iyi insana gitme ihtimali yok? Var. Ama olasılıklar da var. Neyse bağışlayacak olursam zaten elim kolum bağlanır ve bağışlarım.

0|2
    0|0
    • 1ay

yaptığın doğruluğu kendi içinde çelişkiye düşüp kötüye mi yoruyorsun? nerde bilibiliriz ki belki bağış yaptığın can ahirette seni kurtara bilir

• 1ay

@pıncır06 yorumumun son kısmını anlayamamissin galiba söyle anlatayım şu an da bagislamama sebebim bu. Eğer bagislamam gerekirse zaten bir şey vesile olur ve bağışlamış olurum demek istemiştim.

• 1ay

Haklısın böyle bir ülkede sapkınlıklarla dolu ruh hastaları var ve onlara gitme ihtimali verdiğin örneklerdeki gibi ama emin ol bir baba veya annede var baş ucunda cocukları üzülüp duruyor. Veya benzer şekilde bir cocuğa gidebilir. Annesi babası mutlu olabilir.

• Ehliyet alırken bağışlamıştım. dirimin kimseye faydası olmadı bari ölümün olsun :/

0|1
    0|0
  • ehliyet alırken bağışladıydım ben öldükten sonra söküp alsınlar ne lazımsa hatta hiç gömmeyip her parçamı birine takabilirler problem değil gerçi benden kan almıyorlar organ işe yararmı bilmem

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum ama halen bağışta bulunmadım 😂😂

0|1
    0|0
  • Ben kendi organımı kimseye vermek istemem. Nedenine gelince beni ürpertiyor
    Kalbimi , ciğerimi söküp almaları
    Şöyle olursa olabilir bitkisel hayata girerim o an yanımda kim varsa o hayatta beni tek seven insandır organlarım onundur ister yaksın ister dağıtsın.

0|1
    0|0
    • 1ay

Aslında 7rpermene gerek yok hicbirşey hissetmiyeceksin

• 1ay

@Muhammeddr haklısın ama düşününce rahatsız oluyorum işte
      Mantıksız bişey ama asla gidip o kağıtları imzalamam

• Bağışladım. Zaten ben ölmüşüm işime yaramayacak bari birilerine umut olsun.

0|1
    0|0
  • Elin gavuru laboratuarda et, kalp, bağırsak üretirken organımı kimseye vermem.

1|1
    2|0
    • 1ay

ölürken goturecek misin? sadece o insanlarin yerinde oldugunu dusun sadece bunu lutfen. kalbe ihtiyacin oldugunu eger bulamazsan olucegini. dunya sizler gibi vicdansizlar yuzunden kirleniyor. emin ol organlarinin bir baskasinda yasamasi daha guzel. curuyup gidecek bir bedende israf olmasindan.

• 1ay

pıncır06 ben hergun bunlari goruyorum zaten konusma bilmeden. hergun organ bekleyen zavalli insanlari gordukce o kadar uzuluyorumki. ama vallaha bak col tesekkur ederim senden ogrendim yapay kol, bacak ve kalp uretilmismiydi ya! 😁gercekmisiniz trollmu? eger o uretilen yapay organlar insan vucudunda gercek organlarin yerini tutabilseydi neden hala organ nakli gerceklestiriliyor?

• 1ay

asıl sen gerçekmisin? diyorum ki yerini tutmaz bunu tartışmıyorum tartışılmaz da zaten teknolije karşımısın? gericimisin? yoksa haklı çıka bilmek için konuyu farklı yerleremi sürüklüyosun egoist misin? yazdıklarımı oku anla sonra yorum yap

• Bağışladım 1,5 ay oldu.

1|1
    0|0
  • bağışlamak istiyorum.

0|1
    0|0
  • Ölünce bağışlarım

1|2
    0|0
  • Organlarimi bagisladim..
    Buna ilk karar verdiğim zamanlarda babam müsade etmemişti.. daha sonra onunda kalbini kirmadan ikna ettim ve bagisladim..

0|1
    0|0
    • 1ay

Anlamadım ki, ölünce bağışlanacak organların. Baban nasıl izin vermez? Yani ölmüşsün, ne işine yarayacak ki organlar? Hani ölmüş insan, içini yarıp organlarının alınmasını istemedi galiba, kızının...

• 1ay

@Bugraaltas sorunun cevabını kendine vermissin sonunda..

• Dusunuyorum

0|1
    0|0
  • yararlı olmus

0|1
    0|0
  • Canım kanım olan biri için hiç düşünmeden veririm organlarimi..

0|2
    0|0
  • İlerideki çocuklarıma vasiyetimin başını bu çekiyor.

0|2
    0|0
  • Talasemi taşıyıcısıyım ve kan bağışında bile bulunamıyorum organ bağışındada bulunamam muhtemelen

0|1
    0|0
  • Ölünce dusunuyorum 😊

0|1
    0|0
  • hep dusunuyorum bu konuda bagslamk istiyorum

0|1
    0|0
  • Elbette bagislarim

0|1
    0|0
  • olabiliir

0|1
    0|0
  • kesinlikle,
    kan bağışı da..

0|1
    0|0
  • Evet ölünce bağışlayacağım. Çürüyüp gideceğine birilerinin hayatı kurtarılabilir.

0|1
    0|0
  • gözlerim hariç tüm bedenimi bağışlarım

0|1
    0|0
    • 1ay

gözünü neden bağışlamazsın

• 1ay

yüzünü bağışlar mısın artık yüz naklide oluyor

• 1ay

gözlerim ve dudaklarım hariç heryer olur daha da sorma :D:D

• ben kadavra olmak istiyorum

0|1
    0|0
  • Bağışladım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bağışlamayanlar zaten aptallardır genelde... Arkadaş, öldün öldün! Ne işine yarayacak o organlar? Yani bağışla ki, sen ölünce birçok kişiye hayat olabilesin... Bunun kadar güzel bir duygu var mı ya. He yaşıyorken olsa, ben de bağışlamam tabii. Sağlık sorunlarına yol açar. Ama ölmüşüm, sökün her yerimi, bana bir zaraı mı var? Ne varsa alınabilecek olan, alsınlar...

0|1
    0|0
  • Turkiye de hiç bir şeyin paylaşımında adaletli olunacağına inanmıyorum. Hele ki hayati bir organın. Adalet tesis edilene kadar tirnagimi bile bagislamam.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle bağışlayacağım bu bedende yapmam gerekenleri yaptıktan sonra hicbirinin önemi kalmayacak başka insanlar en azından cocuklarıyla ailesiyle dhaa fazla vakit gecirir.

0|1
    0|0
  • Yaşayacağımı bilsem, insanlığı ölenlere kalbimi bağışlardım. :)

0|1
    0|0
  • Bağışladım

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum

0|1
    0|0
  • çok şükür bütün organlarımı 2 senne önce hastaneye giderek bağışladım en azından bir kaç insnaa faydam olsun

0|1
    0|0
  • Düşünüyorum ama daha bağışta bulunmadım

0|1
    0|0
  • Bilemiyorum bagislayabilirim.

0|1
    0|0
  • Vasiyette var bağışladım

0|1
    0|0
  • Hayir bagislamam.

0|1
    1|0
  • Organlarımı bağışladım diyenler neyin kafasını yapıyor ölmeden organ almıyorlar nere bağışladınız

0|1
    0|0
    • 1ay

Alıyorlar ben bağışladım. Cüzdabımda bağış kartımı taşıyorum.

• 1ay

@Adı_Aylin yav he he ölmeden organ bağışı yapanların syısı ülkemizde 1000 de 1 bile değil bu sitede maşallah %24 çıkmış

• 1ay

Seninle tarışmıcamm zira laf alayana anlatılır. İyi günler

• can kan sonuçta
    nen ölünce başkasının vücunda yaşamak ve can vermek güzel

0|1
    0|0
  • Bağışladım da kime ne faydası olacak bilmem 😒

0|1
    0|0
  • Düşünmüyorum.

0|1
    0|0