Ülkemizce uygulanan cezalar sizce yeterli mi?

MANİSA Alaşehir'i sarsan Irmak Kupal'ın katilini Müge Anlı bir itirafla ortaya çıkardı. 3.5 yaşındaki Irmak Kupal'a tecavüz edip öldüren Himmet Aktürk kamera arkasında Müge Anlı'ya herşeyi itiraf etti.

Himmet Aktürk'ün küçük kıza tecavüz etmesini 'kadınlar parayla benimle birlikte olmuyor' diyerek anlatması dehşet vericiydi. Aktürk küçük çocuklara cinsel istek duyduğunu da itiraf etti.

HİMMET AKTÜRK'ÜN İĞRENÇ İTİRAFI

Himmet Aktürk'ün kamera arkasında yaptığı Irmak cinayetini izleyen herkesi kahretti. Irmak'ı öldürmekten çok cezaevine gireceği için ağlayan Himmet Kural, "Beni döverler, beni ayrı bir odaya koysunlar' diyerek itirafı sırasında isteklerde de bulundu. Irmak'ın cesedinin yerini söylemesini isteyen Müge Anlı'ya "Ben polisten korkuyorum. Bir yere koydum ama hatırlamıyorum. Döverler beni... " diyerek uzun süre direndi. Ardından da küçük Irmak'ı nereye gömdüğünü anlattı. Himmet Aktürk'ün küçük kızı öldürme sebebini "Kadınlarla birlikte olamıyorum. Parasızlıktan işte... " diyerek anlatması tüyleri diken diken etti.

Detaylar linkte...

https://www.google.de/amp/m.internethaber.com/amp/muge-anli-himmet-akturk-tecavuz-itirafini-yayinladi-korkunc-1724762h.htm?client=safari

Güncellemeler:
1ay Güncelleyelim...

0|2
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu annemle canlı yayında izlemiştik ve cidden iğrenç bir olay
    Neresinden bakarsan bak

Ama bunu çözecek olan caydırıcı cezalar değil ki. Adam bunu korka korka yine yapıyor.

Asıl olay eğitimde bitiyor. Halkın 7 den 70e bilinçlendirilmesi lazım

1|1
    0|0
    • 1ay

Halkin büyük cogunlugu öyle sig bir düsünceye sahip ki bundan bunu cikaracak kapasitesi yok...

• 1ay

Cehalet aldı başını gidiyor

Islamiyet öncesini Cehalet devri diye tanımlar politikacılar

Şimdi sanki aydınlanmışız gibi

• 1ay

Iste o akil fukaralari bu durumdan sorumlu...

En İyi Kız Görüşü

• anayasaya göre kanunlkar uygulansa şu son zamanlarda zirve yapan tecavüz olaylarına ilişkin ağır cezalar getirilse yargı bağımsızlığını kazansa ve savcılar hakimler avukatlar yalaka olmak yerine adalet için savaşsa bizde yargı çok güzel olur cezalar tatmin edici olur diye düşünüyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• bence değil Türkiyede kişiksel hak ve özgürlüklerin korunduğu yeterince çaydırıcı katı yasaların olduğunu kesinlikle düşünmüyorum... şimdi adalet derki psikolojik tedavi vs akli dengesi olmadığı için hastanaye kapatırlar oda ona ödül olur.. ve ya beslerler bunuda... gerçekten iğrençlik ne denir bilmiyorum ki.. artık bu ülkede insan rahatça gezemez yaşayamaz oldu.. etrafta o kadar pislik ş.. refsiz... var ki... buda az değil. önce bilmiyorum deyip deli ayağına yırtacak sonra ne hikmetese hatırlıyor domuz herif... yaptığı ihitaf ne kadar aşağlık biri olduğunu gösteriyor... gelişmiş bazı ülkederde ABD vs gibi bazı yerlerde idam var koyun yürürlüğüğe bunlarla artık aynı havayı solumak istemiyor insan...

1|1
    0|0
    • 1ay

Idam haric, her yazdigina katiliyorum...
      Piskolojik hastaliklar cagin yalani bana sorarsan... hatirlamiyorum, bilmiyorum, deli numaralari bilmem ne... bunlarin hepsi palavra...
      Bu adide ben hastayim diyerek zaten yirtma pesinde ama su durumda dahil bunu düsünebilmesi ne kadarda yalan söyledigini aslinda gözler önüne seriyor...
      herif surda 10 senedir bu bklari yiyor, 1 1/2 yil zaten cinsel istismardan yatmis... bunun "tedavisini" neden millet üstlensin birde?

• 1ay

Sözün bittigi yer iste... Allah nur icinde yatirsin bebegi...

• 1ay

amin :( :(

• Yeterli olduğunu düşünmüyorum.
    3,5 yaşında çocuğa cinsel istismarda,
    14 yaşındaki kız çocuğuna tecavüzde,
    Tecavüze uğrayan kadını töre gereği öldürmede kocasından şiddet gördüğü için makemeye basvuran korunma talebinde bulunan kadının şiddet uygulayan eşini serbest bırakmada ve öldürülmesine seyirci kalmada birinciyiz
    Ama karma eğitime karşıyız çünkü müslümanız!!!

1|1
    0|0
    • 1ay

Bu ülkede yasamaktan utanir hale getirdiler...

• 1ay

Maalesef :( bazen düşünüyorum atalarımın geldigi topraklara kırım'a ya da orta asyaya gerimi dönsem diye müslüman olmadan önce daha temiz daha ahlaklı bir milettik sanki

• Hayır hadım olucaktı bir ara yalan oldu yine

2|0
    0|0
  • Cok yasamaz bu adam

1|1
    0|0
  • Boyle igrenc bir sebep olabilirmi ya o kiz oldurulurken korkmadimi tecavuz edilirken korkmadi ya ailesi simdi niye korkuyomus hapiste dayagi hakediyo

1|0
    0|0
  • Suç ve ceza ülkelerin sosyo-kültürel durumuna göre dengelenir. Toplumun ekonomik ve kültürel durumu yükseldikçe para cezalarında artış hapis cezalarında düşme olur.

1|0
    0|0
  • türkiye'de cezaların hiç biri caydırıcı değil tecavüz cinayet uyuşturucu ve silah satışı almış başını gidiyor sağolsun bizleri yönetenlerin umurunda bile değil

1|0
    0|0
  • Ne adalet var ne ceza

1|1
    0|0
  • yetersiz

1|0
    0|0
  • Cezalar yetersiz ve birçok şey umursanmıyor ufak tefek şeyler diye dosya açılıyor ama laf olsun diye.

1|0
    0|0
  • Dışarda vermezlerse içerde mutlaka veriyolar merak etme

1|0
    0|0
  • Tek kelime ile bu serefsizliktir adiliktir böylelerini alıp meydana birakacaksn o cocugun ailesi ve halk linc ederek öldürecek

1|0
    0|0
  • Yahu istediğin ceza sistemini getir uygulamadıktan sonra ne önemi var?

1|1
    0|0
  • Şaşırmış kabul edilemez itiraf döve döve öldürcen

1|0
    0|0
  • Bunun yasamasına bile izin verilmemeli , 3,5 yasındaki bebeğe tecavüz et sonra öldür, bunları yaparken korkma, sonra cezaevınden kork, birde yüce Türk milleti vergilerıyle senin gibi pislere yıllarca hapishanede beslesin , bunun gibileri elektrikli sandalyede işkenceyle öldürmek gerek. Bu basıl bir insanlıktır biriyle birlikte olamadım dyor bde git evlen dinimizde bile, parayla biriyle olun mu diyor, gidin evlenin diyor..

0|0
    0|0
  • Değil idam zehirli odalar kesin şart

0|1
    0|0
  • idam şart.

1|0
    0|0
  • idam iisteyince yok yobazsın vs derler. bunların kanı hep o idama karşı çıkanların boynuna

1|0
    0|0
    • 1ay

İdamın dışında baska seylerlede öldürülebilinir, zehirli iğne, elektrikli sandalye işkence odaları vs. ama idam olunca dünya'ya anlatılamıyor. onun için birilerinin boynuna değil dünya bırakmıyor. Böylelerini hapishaneye koyup yıllarca beslemek bile cok yanlış milletin vergisini bunlara harcıyorlar. Vs

• Ne desek boş, Allah ailesine sabır versin acı düştüğü yeri yakıyor.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...