Her öne çıkmak isteyen kişinin islama saldırmasının nedeni nedir sizce?

İslam dinine karşı diğer dine mensup kişilerin bu ezikliklerini merak ediyorum. İslam dinine mensup biri inanç sistemi olarak diğer bütün dinlerin hak ve gerçek oldugunu, peygamberinde gerçek olduğunu, kuran ne kadar kutsalsa tevratında zeburunda incilinde okadar kutsal olduğunu kabul ettiği halde neden aynı şeyi diğer dinlere inananlar sergileyemiyorlar sizce? Müslümanın 72 bin peygambere gösterdiği sevgi ve saygıyı bir yahudi ya da hristiyan neden gösteremiyor? Tutarsız ve kıskanç tutumlarının nedenleri hakkında görüşleriniz?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• gercek islam bu degil😁hayır artık öne cıkmak insanlar islama sarılıyor;)

0|0
    0|0
  • Çok yerinde bir soru tebrik ederim. Çünkü ön yargılılar, onlar islama değil müslümanlara bakaralar.
    Ki geçen gün cüma namazından çıkan bir Arap yolumu kesti, yani makas attı.
    Radar vardı ve ben de ona göre gidiyordum. Bu selektör yaptı birkaç kez ve benim de gide bileceğim bir yoktu. Radarı geçtikten sonra hızlandım ve sağa şeritte geçerek buna yol verdim, onun yaptığı ise yolumu kesip el kol hareketleri yapan. Şükretsin ki cümaydı ve arabasında ailesi vardı. Öyle olmasaydı her taraf Arap olırdu :D
    Bir de hacı gibi giyinmişti :( normalde biz insanın tipine bakarak konuşuruz, yaptıklarına göre değil :(
    Ve bunlar gibi çok var ve neden sevilmediğimizi Avrupa'ya çıkınca anladım.
    İslamda sorun yok, sorun bizim islamı kötü temsil etiğimizden oluyor.
    Kendi aramızda bile anlaşamıyoruz, kim kimi nasıl geçire bilirse :(
    Allah insana şah damarından yakın fakat biz bunu görmezden gelip yine kendimizi çok uyanık zannederek birbirimizin hakına giriyoruz :(

0|0
    0|0
    • 1ay

Biz islamı filan temsil etmiyoruz. İslamın temsilcileri peygamberler ve varisleri olan evliyalardır. Her müslümanım diyenin islamın temsilcisi oldugunu iddia edenler islamın düşmanları olanlar.

• 1ay

Mesela adamların teslis inancını sorgula siz üç ilah diyorsunuz tek bir kitabınız yok. 4 tane inciliniz var ki buda iznikte toplanan konsulun kararıyla binlerce kitaptan 4 e indirilmesiyle mümkün oldu bu nasıl olabilirki de. Hangisi gercek kitap de. Biri gercekse diğer 3 ü yanşış ozaman de.

• 1ay

Kardeş zaten bunları konuşuyoruz. Fakat böyle birşey yapınca çok kötü oluyorsun. Zaten çoğunun hristiyanlıktan haberi yok, sadece öyle olduklarını bilirler ki sorgulamaya başlasalar bizden çok Müslüman olurlar.
      Onlar müslümanlara bakarlar İslamiyete değil.
      Çoğu zaman bu tür konulara karışmam. Fakat şu da bir gerçek ki bazılarının yaptıkları çok yanlış ve düşünerek hareket etmeleri lazım.

Yükleniyor...