Kadınlarımız evlenince neden çalışmak istemiyor?

Benim kazandığım para zaten yeter bir hayat sürmeye ama kadın asıl kendisi için çalışmalı. Kadınlık onuru için çalışmalı. En ufak bir tartışmada ekonomik özgürlüğü olmayan bir kadının düşeceği veya yaşayacağı sıkıntılar hiç mi aklınıza gelmiyor. Erkeğin fazlasıyla dominant olmaktan çok ilişkinin hakimi olduğu, kadın için her an terk edilme korkusu ile yasanan bir ilişki? Erkeğin yaptığı her olumsuz hareket karşısında söz sahibi olmayan ayrılmaya cesaret edemeyen bir ilişki mi hayal ediyorsunuz?

Çalışmak istemeyen bir kadını asla hayatıma almam kadının önce kendi kadınlık onuruna saygısı olacak bir duruşu karakteri olacak.

2|1
14|5

En İyi Kız Görüşü

• Sana noktasina kadar katılıyorum. Seninde belirttiğin gibi çoğu erkek ilişkinin hakimi ve tek söz sahibi olabilmek için okuyan kizlarimizi okutmama calisanlari calistirmama gibi isteklerde bulunuyor. Cevremdede duyuyorum ne yazıkki bu istekleri yapan kadının gerçektende ne bir duruşu nede bir karakteri olamaz

0|1
    0|0
    • 1ay

Yani düşünsene boşanmayı aklına getiremez çalışmayan kadın, bir kuru ekmek alacak parası olmayacak boşansa

• 1ay

Düşünsene 40-50 yaşında hiç çalışmamış bir kadın hayatını nasıl devam ettirebilir tek başına

• 1ay

Hiçbirşekilde yasayamazki huzur evleri bile maaslarini alip bakiyolar. Gercekten bu devirde erkekten çok kadinlar okuyup calismali erkekler çöp de toplar tasda tasir ekmek bulur ama kadin oyle değil

En İyi Erkek Görüşü

• Çalışan kadın evlenince de çalışır, çocuk yapıncada çalışır reis, bir kere o maddi özgürlüğün tadına varmış bir insan çalışmayı bırakamaz. Senin dediğin olaylar bütününe katılıyorum.

0|0
    0|0
    • 1ay

Aynen öyle, her insan kendi hayatını sürdürebilecek kadar para kazanmalı karnını doyuracak kadar yemek yapmayı bilmeli bence

• 1ay

Aga Almanya ya Erasmus a gittim oda arkadaşım benden 4 yaş küçüktü. Sana yemin ederim adam senden benden olgun davranıyodu.. Her türlü ortama çıkıyo girio ne bileyim.. bir de kendime baktım çıkıp kaybolcam diye gezemedim bile doğru dürüst... Ayrıca Alman kadınlar çalışıyo genelde erkekler yatıo mk :D ne güzel iş demi :D

• 1ay

Valla öyle haklısın :D

Kızlar Ne Diyor 13

• Kadının kararı çalışabilir de çalışmayabilir de erkeğe düşen bu karara saygı duymaktır kendi isteğinden önce kadının kararına öncelik vermelidir
    Ben kadınların çalışması gerektiğini düşünüyorum hem maddi açıdan hem de sosyal ilişkiler açısından
    Ev kadını olmaya karar verdi ise kendini geliştirmeli bütün gün evde tv izleyen dedikodu yapan boş boş gezen kadın modeli varsa yazık o kadına Çocukta gelince artık düşünemiyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Ev kadını falan dedin de, ev kadını dediğin kişi yarın bir gün boşanınca ne yiyecek taş mı yiyecek?

• 1ay

Zamanın da düşünmediğinin bedelini o zaman öder

• Ben biraz rahatıma düşkünüm, çalışmazsam sebep bu olur.

0|0
    0|0
  • Çalışmadığımı düşünemiyorum. Yalnız evlendikten sonra iş ve evin sorumlulukları kadınları daraltıyor. Özellikle çocuk da varsa iyice çekilmez bir hal alabiliyor. Burada aslolan anlayışlı ve yardımcı bir eşinin olmasıdır. Tüm gün çalıştıktan sonra kadından evde de mükemmel performans bekleyen eş hayatı çekilmez kılacaktır.
    Zaten evliliğin temelinde yardımlaşma ve dayanışma yok mudur?
    Karşılıklı anlayışla üstesinden gelinemeyecek durum yoktur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Şahsen ben işimi severek zevkle yapıyorum insanlığa bir faydam olduğu için de mutluyum işte kendimi daha rahat ve neşeli hissediyorum evde sürekli yemek temizlik çocuk derken evlilik monoton hale gelir ama işimle ilgili konular doğal olarak toplumu, beni, eşimi ilgilendirdiği için paylaşımda bulunabiliriz. kadın kendini aşmalı bir kalıba sığmamalı maddiyat için değil kendini geliştirmeli

0|0
    0|0
  • Hayırlısı

0|0
    0|0
  • herkesin kendi kararı kendi tercihi. kimisi çalışmak ister, kimisi istemez. kadınlık gururuyla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. kadın çalışmıyor diye kocasının onu hor görme, ezme gibi bir lüksü olmamalı.

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben öyle demedim zaten ama Allah aşkına ütopyada yaşamıyoruz. Ekonomik özgürlüğü olmayan bir birey illa ki zorlanacak, bir minnettarlık bir ele bakma söz konusu olacak. Erkek illa ezecek diye bir durum yok ama kadın resmen tapacak karşısındakine çünkü maalesef ona muhtaç. O para getirmese bir kuru ekmeğe şükredecek neredeyse. Eee haliyle böyle bir statüdeki bir kadın nasıl cesaret edip boşanma kararı alabilir? Ben erkek aldatmalı asla demiyorum umarım yanlış anlaşılmaz. Ama aldatan erkeği bile hoş görecek kadın maalesef kendi acizliğinden. Boşansa kendi karnını doyuramayacak çünkü çalışmıyor.

• 1ay

ben demiyorum kadın çalışmasın. tabii ki çalışsın, ayakları üzerinde dursun. bunun kadar güzel bir şey var mı? benim bahsettiğim konu evlenmişsin, bir bütünlük söz konusu. olay benim param senin paran değil. demek istediğim; kadın çalışmıyor diye erkeğine muhtaç değildir. adamın çalıştığı zaten kadınındır.. boşanmak biraz daha cesaret işi. kadın çalışmıyorum diye aldatan bir erkeğe göz yummamalı. yaparsa onurunu, gururunu ayaklar altına almış olur. ne olursa olsun kişi kendine güvenmeli. insan kendine güvendikten sonra yapamayacağı şey yok.

• 1ay

Her insan kendi geçimine yetecek kadar para kazanabilmeli, buna zorunda bir anlama. Tek başına yaşasa kendi ihtiyacını karşılayacak kadar para kazandıktan sonra zaten para ortak olur ortak harcanır. Ama eğer kadın hiç para kazanmıyorsa sıkıntı büyük, kimse senin paran benim param yapmaz zaten sevdiği sürece ama işler değişip boşanma söz konusu olursa kadın maalesef yalvarır erkeğe beni bırakma diye

• Helal be çok haklısın her şeyi geçtim ben annemden babamdan bile para isteyemiyorum yarın bir gün elin adamına bana para ver diyemem

0|0
    1|0
  • Çok dogru dediniz👏👏

0|0
    0|0
  • Ben çalışırım bir çocuğum olursa ara veririm sonra devam😊 çok mantıklı

0|0
    0|0
  • Ben çalışmak istiyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle çalışacağım, ben çalışmadan duramam.

0|0
    0|0
  • mecbur değiliz eve kim bakacak ozaman

0|0
    0|0
    • 1ay

İşte bu tarz kadınlardan bahsediyorum, aranan kan

• 1ay

Ya insanın sinirini zorla bozuyorsunuz. Sanki kötü bir şey diyoruz. Kadının çalışması kadın için fayda. Ama siz nato mermer nato kafa oldukça laf anlatılmaz size

• 1ay

Tamam yavaş.

• Boşuna mı kocaya kaçıyolar 😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• kadin evin isini yapar, edam da evine ekmek getirmekle disardaki isi yapmakla gorevlidir, borcunz olur hanjmina soylersin kabul edrse calisr odersinz sonra tekrar isten alirsn,

0|0
    0|0
  • kadınlık onuru ile çalışmanın ne alakası var,
    sen karına bu kadar değer veriyorsan bu şekilde bakıyorsan sorun senin zihniyetinde..
    kadın evinde oturur öocuğuna bakar ailesine bakar ve en zor görevi yapar aileyi düzenler.. bundan ağır iş mi var

0|0
    0|0
    • 1ay

He anam sorun benim zihniyetimde, senin zihniyetin çok sağlıklı zaten te allam

• Hazır para tatlıdır hacı

0|0
    0|0
    • 1ay

Yazık ediyorlar kendilerine

• 1ay

@MehmetDemirrr esin bunları yapma ya mahkum ama sen calismak zorunda değilsin öylemi? Eşini bunlari yapmaua mahkum görüyorsan sende calismaya mahkumsun yani eşitsiniz.

• 1ay

@_Kelebek Tabikide çalışıcam, ailemin nafakası benim boynumun borcudur. detayı okumadan yorum yaptığım için böyle oldu hata benim.

• valla haklılar bende karı olsam vallahi çalışmazdım heralde

0|0
    0|0
Yükleniyor...