Hesabı nasıl ödüyorsunuz?

İster arkadaşım olsun ister sevgilim olsun, bir yerde bir şeyler yiyip içtikten sonra hesabı karşı tarafa ödetmek küfür gibi geliyor çok rahatsız oluyorum. Hani alman usulü apayrı itici bir şey, ona asla
bulaşmıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• masada 5-6 kişi varsa tabiki herkez gider öder veya ortaya masaya koyarsın kendi payını biri kalıp öder hepsini ama 2 - 3 kişi flnsa bende genelde kalkar öderim

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sevgilim yok arkadaşımla dışarı çıkınca ödemeyi yapmayı teklif ediyorum daha sonra başka yerde sen ödersin diyorum, yok diyor. Alman usulü takılıyoruz

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• alman usulü itici falan değil. tabii eşit konumdaysanız. misal ben birinin semtine gidersem hesapların hepsini o öder ev sahibi olarak. birisi benim muhitime gelirse ben ona bakarım misafir gibi

2|0
    0|0
    • 1ay

Hani ayrı ayrı ödemek bana itici geliyor, bir yerde yemeği biri öder başka bir yerde tatlıları diğeri öder bu yine kabul edilebilir ama bunların bahsinin geçmesi bile beni aşırı rahatsız ettiğinden hep ben ödemeyi tercih ediyorum

• 1ay

ben yanlış anlattım. dediğin doğru. her gittiğin yerde birisi öder ama sinema ondan olur, yemek senden olur gibi gibi...

• 1ay

Aynen öyle şimdi anlaştık ☺️

• Biz öğrenci adamık normal arkadaşlarımla gittiysem alman usulü hesabı 1 kişinin ödemesi olmaz sonuçta hepimiz öğrenciyiz para sıkıntımız var :) Ama sevgilimle bir yere gittiğimde asla bırakmam hesabı ödesin. Benim kitabımda kıza hesap ödetmek yazmaz

1|0
    0|0
    • 1ay

Ben de erkek arkadaşlarıma dahi hesap ödetmiyordum 😂

• 1ay

Artık ben de öyle düşünüyorum

• 1ay

Ne değiştirdi düşünceni?

• Üniversite de farkli insanlar tanıyınca Alman üsülünün ne kadar büyük bir nimet olduğunu farkettim. Önceleri baya tuhaf buluyordum

1|0
    0|0
    • 1ay

Kötü niyetli insanlar da var senin iyi niyetini suistimal edenler değil mi

• 1ay

Zaten dostum dediğin insan o karakterde biri değildir onun için her şeyi yapmalısın :)

• 1ay

Aynen öyle😄 Onlarda aynısını yapar. Hatta hesap ödemede yarışırız 😄

• ben ödemesini beklerim baktım ödemiyor kalkar öderim 😂😂😂

1|0
    0|0
  • Son param olduğunu bilsem dahi hep ben ödüyorum bu alışkanlığı da düzeltemiyorum

1|0
    0|0
  • ben ödeyemeyince küfüre maruz kalmış gibi oluyorum

1|1
    0|0
  • Sevgili de ben oderim arkadaslarla o an kimde varsa o oder

1|0
    0|0
  • Orayı yıkarım ama o hesabı ödetmem bunu bir hakaret gibi kabul ediyorum

1|0
    0|0
  • banada aynısı olduğu için asla hesap ödetmedim ödetmem

1|0
    0|0
  • parayı atıyorum üstü kalsın yeğen diyorum

0|0
    0|0
  • bende aynı hep hesabı ben öderim

1|0
    0|0
  • k. kartı

0|1
    0|0
  • alman ıyıdır... sevgılı ıse ben oderım

0|0
    0|0
  • Alman usulü en ideali, ne erkeğin ne de kadının hesaba atlamasının manası yok. Enayilik oluyor bu biraz...

0|0
    0|0
  • Ödediğim de ödetmişliğim de var, hele evlendikten sonra hiç bir şey değişmiyor.

0|0
    0|0
  • herkes ne cikarirsa bayan varsa tabiki ödetmem

0|0
    0|0
  • Doğrusu Alman usulü...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ödetmem

1|0
    0|0