Sevme organı neden "kalptir" ?

Nefret, aşk, hoşlantı gibi duygular beyin ürünü değil midir? Düşünme organı beyin değil midir? Hanginiz dedi lan "kalptir sevme organı" diyen 😔

Güncellemeler:
1ay Yorumlara bak herkes kalbin sevme organı olduğunu düşünüyor 😂 Topluca trollediğinizi söyleyin bana ne olur 😱

0|3
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Mecaz ve imgelerle anlatılarak günümüze kadar geldiği için böyle sanılıyor hakikaten. Kalp, sadece kanı pompalar. Sevgi, aşk dediğimiz kavramlar soyuttur. Somut olarak algılamak imkansızdır ama, sezgilerimizle hissedebiliriz. Her türlü olay beyinde başlayıp, beyinde biter.

1|0
    0|0
    • 1ay

Diğer yorumlara bak bir çıldıracağım 😂😂😂

• 1ay

:D:d. D:D Ya sen yapma bari.

• 1ay

Tamam tamam. Akıl fikir yok işte insanlarda :)

En İyi Kız Görüşü

• Aslinda beyin tabi duygulari dusunceleri herseyi yoneten beyin adini kalp koymuslar sadece

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kalp sadece bir mecaz
    Fizyolojik ve biyolojik acidan dusunursek sadece beyin bilgi işleyebilir
    Fakat vicdan - aşk gibi şeyler soyut bisey olduğu için onu somutlaştırmak için kalple ilişkilendirilir çünkü kalp soyut anlamda düşünmez
    Fakat mantık ile beynin ilişkilendirilmesi ise beyin dusunebildigi içindir
    O yüzden vicdan - mantık ayrı söyler diyorlar

1|0
    0|0
  • Sevme organı diye birşey yok zaten. Ruh, ruhu sever. Kalp sadece simgesel, belki de kan pompaladığı için en sıcak organ olduğu içinde olabilir.

1|1
    0|0
  • aynen kalp kan pompalasın dimi anca kalp kim ki

1|0
    0|0
  • İşte, illa böyle şairane şeyler katacaksın ki; hipnoz olsunlar, öyle bilimsel şeylerle gidince "sevgiden anlamayan" oluyorsun.

1|0
    0|0
  • Ben beynimle seviyorum, kalbi boşver.

1|0
    0|0
  • sevme organı kalp olmasa gerek insan nesi eksikse onla seviyor sanki örneğin kör gözüyle topal ayağıyla bu sebepten olsa ki insanlara sevme ve sevilme işlerine şekilci bakıyorlar

1|0
    0|0
  • Kalp manendir. Zikren beyindir.

1|0
    0|0
  • Çünkü bir tek birisini gördüğün zaman o organını hissedersin ve sarıldığın zaman <3 bu simge ortaya çıkar. Yarısı onun kalbi, yarısı senin kalbin...

0|0
    1|0
  • çünkü sevdiğinde kalbin hızlı atar

1|0
    0|0
  • Ben dedim

0|0
    1|0
  • Biri atmış ortaya öyle devam ediyor gidiyor işte

1|0
    0|0
  • Kafa karıştırma 😃

1|0
    0|0
  • Beyin diyor bunca işi aldım sevmeyi sana bıraktım kalp

0|0
    1|0
    • 1ay

Beyin sadece düşünce görevini aldı kime göre bunca iş?

• 1ay

Tamam.

• 1ay

Beynin bir çok özeliği vardr ama sevgi kalp te başlar. İşte bu cümlenin anlatığı bu ve espiri bir şekilde Aşk mantk aramaz

• çok mantıklısın ya

0|0
    1|0
  • hiç durmadan çalışan bir organ olduğu için olabilir oksijeni verdikten sonra vücut dışında bile çalışıyor namıssız

0|0
    1|0
  • Kalp kanı pompalıyor, günümüzde de seveni pompalıyorlar ya o misal galiba

1|0
    0|0
  • nedenmi allah oyle istedigi icin

0|0
    1|0
  • vucutta kanser olmayan tek organdır kalp

1|0
    0|0
  • sevmek düşünmek ya da mantık isi değil hissetme isi beyin hissetmez kalp hİsseder

0|0
    1|0
  • Duygular aslında böbrek üstü bezlerinde sentezlenir ama kalp ve çevresinde hissedildiği için kal denilmektedir

0|0
    0|0
  • Bu duyuları harekete geçiren ücgüdülerindir.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çünkü en dengesiz organ bir an hayvan gibi tık tık çarpar bir an gelir çarpmayı unutur yaşıyor mu kalp bea deniraşk ta öyle pis dengesiz ama yaşayınca güzel bişi

1|0
    0|0
  • Sevme kalbi midedir

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum 😕 ben demedim

1|0
    0|0
  • ben böbreklerimle seviyorum

1|0
    0|0
  • kalp yani yürek allahla iletişimimiz de en yakın yerdir. aynı zamanda şeytanında kalbe hukmetmek istemesi durumu... kalp maneviyattır sevgidir ruhumuzun gıdasıdır albert einstain in buldugu sır gıbıdır sevginin mihenk taşıdır

0|0
    1|0
  • Kalpten seviliyo çünkü

0|0
    1|0
  • Mantıklı atış

1|0
    0|0
Yükleniyor...