Ateizmle ilgili merak ettiginiz, sormak istediginiz her seyi cevapliyorum, sorusu olan?

Cekinmeden ve sacmalamadan yazilan her goruse cevap verecegim

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Niye inanmiyorlar?

0|1
    0|0
    • 1ay

Sen neden inaniyorsan onlar da bu yuzden inanmiyor. Adi uzerinde bu bir inanc. Mantiken sacma ve cocukca geldigi icin, Taniya ihtiyac olmadigini dusundukleri icin bazilari da tanriya dair kanit olmadigi icin

• 1ay

Malesef :/

• 1ay

Ya dusunseneee 😂

En İyi Erkek Görüşü

• bir yaratıcının olmadığını nasıl buldun

1|1
    0|0
    • 1ay

Bulmadim. Inandim. Sen nasil bir yarwtici oldugunu bulmadiysan ben de ayni sekilde. Sadece bir yaraticinin olmasina inanmadim

• 1ay

dediğin belgeseli de izliycem :)

• 1ay

Sagol dostum sen de :D

Kızlar Ne Diyor 3

• İçin daraldiginda bir beklenti içinde olup hayırlısı olsun diyoruz biz Allahtan bekliyroriz. Dua ediyoruz sen ne yapıyorsun için sıkildigi. zmn? Ölüm sonrasindan korkmuyormusun.. ?

0|1
    0|0
    • 1ay

Ben de hayirlisi olsun diyorum :D kotu bir sey olmamasini umuyorum. Ancak Allaha inanmadigimdan bunk sadece kendi kendime yapiyorum. Ve ever hakliain bu biraz pesimistlige yol aciyor.
      Olum sonrasinda tamamen her sey bitecegi icin korkmuyorum.

• 1ay

Ölüm sonrasında sonsuz bir hayat var. buna inanmiyormusun?

• 1ay

Inanmiyorum. Ruha inanmadigim icin eaten olumden sonrasi diye bir sey yok. Zaten olumden sonra hayat olacagina inansam tanriya da inanirdim

• Müslüman iken ateist olmak sizi bir inanç boşluğuna sürüklemiyor mu

0|1
    0|0
    • 1ay

Kisiden kisiye degisir tabi ama bende soyle oldu
      Ateist olduktan sonra degil de ateistlige gecis sirasinda baya bir boslukta hissettim kendimi. Muslumanim ama inanmiyorum, ateist oldugumu soyleyemem cunku Allahtan hala korkuyorum... Celiskili bir done do :D

• 1ay

Allaha inanmıyorsunuz ya peki peygamberimiz kuran daki mucizeler hakkında ne düşünüyorsunuz

• 1ay

Gercek olmadiklarini elbette. Bir yarsticiya dolayisiyla ondan gonderildigi ileri surulen her turlu yasa, hikaye ve peygambere de inanmiyoruz yani

• Ölenlere noluyor ama bunu dogmadan önce neyse o oluyor gbi siğ bir cevapla gecme
    Iletişime gecebilmek mümknmü
    Degil diyceksen ateist oldgu kara büyuntuhaf tekniklerle paranormal seyler yasayabilen insanlar var birebir var yakin cevremde olmasa sormam böyle

0|1
    0|0
    • 1ay

Ruh diye bir seye inanmiyoruz dolayisiyla bizim icin olum canlilik faliyetlerinden ibaret. Yani bir bocek olunce ne oluyorsa ayni sey. Hic bir sey olmuyor cunku biz sadecr bedeninizden ibaretiz

• 1ay

Paranormal olaylari nasil acikliycaz?

• 1ay

Paranormal olaylarin gercekligi yoktur. Cogunlukla bilincsel sartlanma ve bazen de dolandiricilik sebeniyle bu tarz rivayetler ortaya cikar. Bu tip olaylarin genelde koy gibi yerlerde ve egitim seviyesi dusuk insalara yonelik gerceklestigi de bir gercek

Erkekler Ne Diyor 4

• Dindar olanlara yobaz olarak yaklaşmanız sizi yobaz yapmazmı? kendime de bu soruyu sordum, yobaz değilim ben sadace reel ateizm

0|1
    0|0
    • 1ay

Yapar tabi ki. Dindar olankara yobaz olarak yaklasmam ama. Bahsettigin sey bazi ateistte var dogru. Inanclilara aptal, dindarlara yobaz gozuyle bakma olayi. Ayni sekilde bazi inanclida da inamayanlara karsi bir nefret. Kendi gibi olmayandan urkmek ve otekilestirmektir bu. Insanoglunun yenemedigi en kotu icgudusu bence

• 1ay

Kesinlikle haklısın insan oğlu her zaman ötekileştirmek için uğraşır hiç birleştireni göremedim

• 1ay

Umudunu kaybetme :D

• Ateist olmadan once dinle olan ilgin nasildi?

0|1
    0|0
    • 1ay

Kucukken dindardim, buyudukce azaldi. Dine karsi plan ilgim ve arastirmamin artmasiyla ateist olduk zaten. Uzerine gitmesem belki de halen muslimandim :D
      Ayrica cook dogru bir soz vardir: "inandigi gibi yasamayan, yasadigi gibi inanmaya baslar."

• 1ay

Anladigim kadariyla sen bilimin ilerlemesiyle insanlarin herseyi bilimle aciklayabildigini ve yaraticiya gerek kalmadigini dusunuyorsun. Oyle mi? Yani insanlar yaratici kavramina ihtiyaclari oldugu icin ortaya cikardilar diorsun.

• 1ay

Ever aynen oyle diyorum. Zaten tarihel surece bakarsak bunk gorebiliriz. Ilk insanlarin binlerce tanrisi vardi. Elmanin yrtismesine, atesin yanmasina volkanin patlamasina, yagmur yagmasina, olume, dogma, gordukleri her seye sasirirlardi. Ve korkarlardi. Dolayisiyla kendilerini koruyup kollayacak bie tanriya ve olaylari aciklamalarini saglayqcak bir yaraticiya ihtiyaclari vardi.
      Zamanla neyin ne oldugu cozuldukce tanri da teklesti. Ayrica onceden tipki insan gibi plan hatta olebilen tanrilar zamanla insandan uzaklasip yucelesti de. Bulimin doldurdugu her boslukla birlilte tanri hem insandan uzaklasti hem de guclendi.
      Suanda islaminyetin tanrisi Allah gelmis gecmis en guclu tanri olabilir. Zira her seyi biliyor, goruyor, duyuyor, istedigini yapabiliyor vs. Halen daha aciklanamayan canliligin ve evrenin nasil varolsugunu acikliyor ve insanin tanri ihtiyacini da karsiliyor.

• allah yoksa peste karşı takımı kim oynuyor

0|0
    0|0
    • 1ay

Lutfen saygisizlik yapmayalim

• Tanrı yoksa biz neden varız
    Biz varsak tanrı neden yok

0|1
    0|0
    • 1ay

Bizim olmamiz tanrinin olmasini neden zorunlu kilsin ki?

• 1ay

ya ikisi de varsa

• 1ay

Olabilir bunun hakkonda Kevin yorum yapamayiz. Sonsuz evrende sonsuz ihtimal vardir. Ancak inanmiyorum cunku sacma geliyor

Yükleniyor...