Evlenince tesettüre giren kızlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evlenince tesettüre giren kızlarımız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öyle kızlarımıza sormak istediğim soru şu.
Bekarken neden olmadı bu? kimse beğenmez düşüncesiyle mi? koca zoruyla mı?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunları bende anlamıyorum... insan tesettürü Allah için takar kocası için değil...

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• O da onun bileceği iş kocası vesile olmuş diyelim. Ama tabiki kendi fikrinle bir şeyler yapacaksın görüşünü es geçmeyelim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ilmel yakin hakkel yakin aynel yakin taklid ve tahkik farkı olsa gerek

0|0
    0|0
  • çünkü herkez işine geleni yapıyor, evlendikten sonra kapanma şartı koyulmuş gibi bunu uygulamaları şahsileştiriyor gibi. . bazı şeyleri bildiği halde kapanmaksa evlendim kapandım demek bana samimi gelmiyor

0|0
    0|0
  • Evlilik olgunlaştırıyo belki ondandır

0|0
    0|0
  • Ben nasıl beğenip aldıysam öyle kalsın
    Sonradan değişmelerle işimiz olmaz

0|0
    0|0
  • Allahçı okul çocuklarının sayısı her geçen gün artıyor derim...

0|0
    1|1
    • 1ay

tabirin çok kötü.

• 1ay

bak canım, sen kendinden sorumlusun ben kendimden sorumluyum, insanların hayatlarını yargılarken iki kere düsün, sana göre o yobazlık olabilir, onu uygulayan kisiye göre senin görüsün yobazlıktır. insanları elestirme sadece neden diye sorgula. onun harici o cocugun babası sen değilsin her gördüğün kapalı çocuğun ailesiyle otur tek tek konuş ozaman.

• ne alaka esimin kimse begenmesin gibi bir derdi yok benimde baskim yok ama kapanmak istiyor ve benim karsi cikmama ragmen

0|0
    0|0
  • genelde koca zoruyla ya da çevre zoruyladır bence

1|0
    0|0
  • Ne amaçla tesettüre büründüğüne ve evlenmeden önce neden Tesettür kullanmadığını sormak lazım

0|0
    0|0
  • kölelik.

1|0
    2|0
  • evlendikten sonra ya da iliskiden sonra degisenleri samimi bulmuyorum ve sevmiyorum

0|0
    0|0
  • şimdi topa tutulcam burda ama ben tesettüre karşıyım benim olursa olmasın saçları gözüksün güzel şık giyinsin ben giyimi açık diye karışmam yeterki kapalı olmasın

0|0
    0|0
  • Daim olur inşallah çoğu daim olmuyor

0|0
    0|0
  • Doğruyu bulan birisine neden diye sorulmaz.

1|0
    1|0
    • 1ay

kapanmasına lafım yok iyi birşey seviniyorumda ama bekarken neden olmadığını merak ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 12

• Çok saçma gelenek haline gelmiş kapanma sanki

1|0
    0|0
  • Olabilir nebilim

0|0
    0|0
  • Kocasinin zoruyla kapaniyorlar onlar ablasi.

0|0
    0|0
  • Saçma buluyorum komik

0|0
    0|0
  • Tessettür evlenildiğinde olacaksa eğer hic olmasın daha iyi. Yine günaha girer insan

0|0
    0|0
  • Kızı acıkken begenıyolar :)

0|0
    1|0
  • kocasi icin yapiyor inanci icin degil klasik bu turk kadinlarinda

0|0
    0|0
  • asla olmayacağım kız tipi

0|0
    0|0
  • Tesettürlü insanlar hakkında olumlu düşüncelerim yok, evlenince veya evlenmeden önce olması farketmiyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

neden peki? tesettür senin için ne ifade ediyor

• 1ay

erkek bünyesi kadının kolundan bile tahrik olacak sekilde yaratılmıs imtihan icin buradaysak ve buda kötü birseyse neden yanlıs bir düsünceymiş gibi algılayalımki

herseyi geç acıksın ve sana laf atıyolar köseye kıstırıyolar tecavz olayları oluyor bunlardan rahatsızsın korunmaya ihtiyac duyuyosun hukuk adalet yetersiz kalıyor, demekki hersey bu dünyayla sınır lı değil, yeter kimse bakmasın artık bana diyosun zira hiç tanımadığın bir erkeğin pis düsünceli bakıslarına maruz kalmak hangi bayanın hosuna gider ki?
      önlem almak icin kapanıyorsun ama bunu sakın günümüzdeki kapalılarla karıstırma, bol seyler giyerek dikkat cekmeyerek yapıyorsun

• 1ay

Erkeklerin yaptığı bir şey yüzünden kendini kısıtlıyorsun işte, benim bahsettiğim şey de buydu.

• tesettür gerek herkese

0|0
    0|0
  • kocası istemiştir

0|0
    0|0
  • Koca baskisi

0|0
    0|0
Yükleniyor...