Kadina karsi ayrimcilik?

Kadına karşı ayrımcılığa karşıyım. Yani kadın erkek eşitliğinin olmasi gerektiğine inanırım. Ama ailemin ait olduğu dinden de cikamam. Yalnız söyle bir durum var ki kuran erkeği kadından bir tık önde tutuyor. Kadınlara okuma yazma öğretmemekle ilgili ayet var. Mantıklı seviyeli yorumlar yapar misiniz?

Güncellemeler:
1ay Okuma yazmakla ilgili âyet değil hadis var. Erkeği bir tık önde olduğu ile ilgili âyet var.

0|1
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Milyon tane yalan hadis var. Simdi dinden doneni öldürün diye de hadis var.. boyle bisey gercek olsa, biri dinden ciktiginda hemen öldürülmeli mi? Belki 10 sene sonra tekrar musluman olacak sen onun yasam hakkini elinden alarak tekrar musluman olma ihtimali ortadan kaldiriyorsun bir celiski yok mu? Sahabelerin peygamberin sidigini ictigiyle ilgili hadislere ne diyorsun peki? Hatta peygamberin sidigini icenin cehennem atesinden korunacagiyla ilgili hadise? Sen her gordugun hadise inaniyorsan isin var.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• o ayet nedir? benim bildigim kadariyla ilim ogrenmek her musluman kadin ve erkek uzerine farzdir...

1|0
    0|0
    • 1ay

"Kadınları göze çarpar mevkilere oturtmayın, yazıyı da öğretmeyin. Dikiş öğretin ve Sure-i Nur'u da iyi öğretin."(Taberani, Mu'cemul Evsat, 3/46, h. no: 5713; Hakim, Müstedrek, 2/430, h. no: 3494; Beyhaki, Şuubul İman, 4/90 h. no: 2227 vd.)
      Ayet değil hadis

• 1ay

Biraz eksik yazmışım. Erkeğin bir tık önce olduğu ile ilgili âyet var bir de bu hadis var. Istersen o âyeti de atayım

• 1ay

himm malesef islam dini esitlik dini degil ilk defa duydum bu ayeti Şu an saskinim

Erkekler Ne Diyor 15

• Okuma yazmayla ilgili ayet yok.

Hadis de genel bir hadis değil, zira diğer hadislerden bunu anlıyoruz. Ahir zamandan bahsedilmiş. Aksine kadına da erkeğe de eğitimi tavsiye etmiş.

1|0
    0|0
  • Din Afyondur birkere ve inanmam Kadın, Erkek eşitliği sadace laftadır doğuştan birkere biz erkekler yapısal olarak 1-0 öndeyiz ve yaşadığımz toplumda herşeyi kadına mal edip en çok kadın peşinde koşan bölge ya da toplumsal sorunlabirlikte yaşıyoruz bilmiyorum şahsen empati kuruyorum kadın olsam avrupaya göç ederdim :D

1|0
    0|0
  • Bir tık mı önde tutuyor dedin :)) Çok daha fazlası var inan bana.

1|0
    0|0
    • 1ay

Kadınlara verilen değer muhafazakar partilerin kadın erkek vekil oranından daha fazla değil..

• bana o okuma yazma öğretmemekle ilgili ayeti söyler misin?

1|0
    0|0
    • 1ay

"Kadınları göze çarpar mevkilere oturtmayın, yazıyı da öğretmeyin. Dikiş öğretin ve Sure-i Nur'u da iyi öğretin."(Taberani, Mu'cemul Evsat, 3/46, h. no: 5713; Hakim, Müstedrek, 2/430, h. no: 3494; Beyhaki, Şuubul İman, 4/90 h. no: 2227 vd.)
      Ayet değil hadis.

• 1ay

Ben ailem yüzünden kapaliyim malesef.

• 1ay

tahmin etmiştim. ataerkil bir toplumuz ya erkekler herşeyin iyisini bilir ya ondan böyle. istersen mesaj atabilirsin sohbet edebilirz

• unut o esitligi

0|0
    1|0
  • okumasınlar ayetini görebilirmiyim panpa

1|0
    0|0
  • butun canlilar eşit yaşam hakkina sahiptir ama muslumansan bunlari tartismaya bile hakkin yok

1|0
    0|0
  • yok öyle bir ayet.

0|0
    0|0
    • 1ay

Biraz eksik yazmışım. Erkeğin bir tık önce olduğu ile ilgili âyet var bir de bu hadis var. Istersen o âyeti de atayım

• 1ay

2 - Diyanet İşleri: Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta) dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

• 1ay

Nisa 34

• Bak işte taaaa kaç bin yıl önce biliyorlar, wpnin çıkacağını ondan yazmayı öğretmemek geçiyor ya, zırt pırt, nerdesin, napıyorsun, vik vik vik

0|0
    0|0
  • Feminist boy

0|0
    0|0
  • kuram muhammed uydurması kendisinin en küçüğü 13 yaşında çeşitli yaşlardan 13 14 eşi vardı

0|0
    0|0
  • Allaha inancım sonsuz yolda gezerim donsuz hüloooooğğğ

0|0
    0|0
  • eşitlik olsun haklısın yeterki bir taraf üste çıkmasın

0|0
    0|0
  • Hangi ayet bu bilmiyorum

-Ve önceden bunları duymuşmuydun hiç?
    Her kadın ve erkeğe ilim öğrenmek farzdır

cennet anaların ayağı altındadır

Evli olduğu halde birbirlerinin arzusunu yerine getirmeyen kadın ve erkeğe melekler sabaha kadar lanet eder

Bak ayrım var mı yok eşitlik te var dini kendi kafasına göre yorumlayan akılı geçinenler işte dine büyük zararlar veriyorlar inanma onlara

1|0
    0|0
    • 1ay

Iki taraf için de görüşleri okudum evet bunları biliyorum sadece cinsel arzu konusu tek taraflı yani erkek için geçerli sorularlaislamiyet gibi sitelerden de okudum yine de bir sıkıntı var.

• 1ay

Sehirdeyim baskentteyim üstelik ailen ilkokul mezunu cahil de değil aslında ama oluyor iste

• 1ay

O zaman sana güvenmedikleri için değilde ortama ve insanlara güvenmedikleri için üzerine fazla titriyorlar

çünkü kadın doğurgan ve daha özel bir varlık erkekler de zaten birçoğu abaza kızımızın başına bir iş gelir düşünceleri var demekki 😕

Erkek doğurgan değil ve tecavüze bile uğrasa çok sorun olmaz ya ondan çok endişe etmiyorlar

Ama Ankara da tekin biryer değil son olaylarda haberlerde gördük mesela

Seni çok seviyorlar ve bu yüzden biraz sıkmışlar anlaşılan

• yorum yapıcak birşey yokki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ailemin ait olduğu dinden çıkamam diyen birine ne anlatalım

0|0
    0|0
    • 1ay

Ya düşünsene onlar gibi olmak zorundayım. Onlar gibi inanmazsam beni sevmezler aile en önemli sey

Yükleniyor...