İslamiyette Epilasyon haram mı?

bu gün Epilasyon broşürü dağıtılmasına tepki göstermek için sağa sola rastgele ateş açan maganda 4 kişiyi yaralamış bahaneside bunun haram olmasıymış haber kaynağı

0|0
8|14

En İyi Kız Görüşü

• kuranda böyle bir şey yazmıyor. allahın kelamının kuran olduğuna inanıyorsanız bu tarz hurafelere kanmadan bir kutsal kitaba bakınız

0|0
    0|1
    • 1ay

Yusuf İslamın bir lafı var Kurandan önce müslümnaları tanısaydım asla müslüman olmazdım diyor bunlar bu lafı tam karşılıyorlar

• 1ay

evet bu lafı çok duydum muhammed ali de demiş diyorlar ne kadar doğrudur bilemem ama söze katılıyorum insanoğlu herşeyin içine ediyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Magandalık da haram..

Bir zaruret yokken insan bedeni üzerinde yapılan değişiklikleri şiddetle yasaklayan Peygamberimiz (a. s. m.);
    başına ilâve saç takana,
    cildine dövme yapana ve yaptırana,
    güzelleştirmek maksadıyla dişini inceltip seyrekleştirene,
    kaş ve kirpiklerini yolan kadınlara,
    Allah'ın yarattıklarını değiştirdikleri için ilahi rahmetten uzak kalmış olacaklarını bildirmiş ve ikazda bulunmuştur.

#Vesselam

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah allah? Kıllı kıllı mı gezeceğiz? Olur mu öyle saçma şey?

0|0
    0|0
  • Hoca efendilerinden dinledikleri bir dini yaşıyorlar ne denebilir ki

0|0
    0|0
  • Dini nasıl kendilerine göre şekillendiriyorlar.
    Yazık vallahi.

0|0
    0|0
  • epılasyon haram dıye kım dedı kı ona

0|0
    0|0
    • 1ay

vardır kendi gibi yarım akıllı bir din alimi diye geçinen hocası

• 1ay

sırf makam sahibi birisi namaz kılıyor diye saf tutarken adamlar bu herifin yanında saf tutmak için gelip seni iteklerlerse ve bunlar abdestinde namazında görünüp sen farklı bir gözle görünürsen nasıl davranırsın, Allah beni affetsin demekten başka bir şeyim yok

• 1ay

sen allahın rızası ıcın kıl onların naptıgı onemlı degıl

• yuh yani

0|0
    0|0
  • Sadece kas almak. epilasyonda baskasi alirsa haram

0|0
    0|0
  • milletin kilina tuyune de mi karisiyiralr arikk

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Size dedim, arap ülkelerine benziyoruz iyice. Bugün herkes görüyor Arap ülkelerinin halini, dahası birde imam hatipler devam ettikçe bu tür olaylar yaşanmaya devam edecek, yeter lan. Artık uyanalım arkadaşlar, cidden böyle olmaz.

1|2
    1|3
  • Ona göre yaşamıyoruz. Ona kalırsa, çok şey yapmayın diyor. Herkes sence ona göre mi yaşıyor ağabey? Tam uyacaksan, namaz da kılacaksın 5 vakit o zaman. Yarımı yok bu işin. Ya tam, ya hiç... Hani kılları aldırmak günahsa, böyle bir şey varsa da kuranda, mânâsızdır. Kıl pisliktir, erkek veya kadın fark etmez, aldırmak gerekir. Epilasyon da en iyi yoldur, kalıcı kurtulmak için. Yoksa yıllar geçiyor jiletle kes kes bitmiyor.

0|0
    0|0
    • 1ay

bunların yaşadığı islamiyet bambaşka birşey nereden okuyup nereden öğreniyorlar anlamıyorum

• 1ay

Hadislerden öğreniyorlar sözde Hz. Muhammed'in sözleriymiş ne kadar doğru tartışılır.

• erkeler yüzlerine yapmadıkları sürece sıkıntı yok önemli olan bir şekilde bunlardan kurtulmak kurtulmanın nasıl olacağı kısmı içtihat farklılığına göre değişir bayanlar için asla sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • Türkiye anayasal olarak halen laik demokratik bir sosyal hukuk devletidir.. İslamiyette ne dediği umurumda değil Referansımız islam değildir zira.

0|0
    0|0
  • Kasten nabız yoklattırıyorlar bu barzolara! Hakkımızda haydı hayırlısı! Neden günah olsun, anlamadım?

0|0
    0|0
  • Haramveya degil magandalik nedir sanki bu helal mi insanlara neden haram oldugunu aciklasin magandalik yapcagina
    Insan vucudunda degisiklik yapmak dogru degil bacak gostermek icin epilasyon yapmak dofru olmaz temizlik icin olur

0|0
    0|0
  • Nefes almak bile haram islamiyette

0|0
    0|0
  • neyin kafasını yaşıyorsunuz ya siz.

0|0
    0|0
  • başlarım haramına günahına yeter be. herşey haram günah. dine küfrettireceksiniz hee.

0|0
    0|0
  • Trabzonda sıradan bir gün.

0|0
    0|1
    • 1ay

milletin karadeniz filmlerinde güldüğü sahneleri biz yaşıyoruz kesinlikle sıradan bir gün

• Epilasyon niye haram olsun istenmeyen kıllardan kesin çözüm bence din bir şey demez.

0|0
    0|0
  • İslamiyetin **

0|1
    1|2
  • İslamda kız çocuklarının evlendirilmesi helaldir ama iki gencin aşk yaşaması ya da vücuttaki akılsız tasarımı düzeltmek (epilasyon gibi) haramdır.

0|0
    1|1
Yükleniyor...