Size göre vatana ihanet nedir?

Size göre vatana ihanet nedir? Ataya sevgi beslememek midir? Nedir ihanet? Düşünceleriniz neler?
#crazyesta

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• vatana ihanet mesela, işide yardım tırları göndermek olabilir. kamu yararına harcanacak paraları zimmetine geçirmek olabilir. Bu paralar belki ayakkabı kutularına saklanmış halde olabilir. Vatana ihanet sıfırladım babacığım olabilir. Sapık supuk cemaatleri milletin başına bela etmek de olabilir.

1|1
    0|1
    • 1ay

ne kadarda kemalist bir bey

• 1ay

ozaman ist veya izm degilim deme luksun yok. iyi gunleeer

• 1ay

@Nuurca e değilim tabii ki :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Milletin parasını yolsuzlukla ihaleyle cebe indirmek halkı halka kıldırmak

2|0
    0|1
  • kendi ülken ve vatanının aleyhine olan kendi zevkin için ya da başkasının keyfi için herhangi bir düşünce veya fiil vatana ihanettir.
    atatürkü sevmemek kanuniye iftira atmak vb gibileri sadece ataya saygısızlıktır vatana ihanet değildir.
    zeki ve aklı başındaki herkes bindiği dalı kesmez kendi vatanını satmaz
    ne demiş üstad benim vatanım değilsin tüm ülke ayaklarımın altında neye yarar

0|0
    0|0
  • Vatanı kurtaran şehitlere ihanet, vatana ihanetle aynıdır.

0|0
    0|0
  • Vatanin hicbir sahisla alakasi yoktur tek basina alakasi yoktur

0|0
    0|0
  • Türkiye Cumhuriyeti'nin değer yargılarına hakaret edip yasalarına aykırı davranmak.

0|0
    0|0
  • Anayasanın ilk dört maddesine teşebbüs etmek.

0|0
    0|0
  • kurucu ilkeleri yıkmaya çalışmak

0|0
    0|0
  • Türkiyenin aleyhine olacak her türlü eylemde bulunmak

0|0
    0|0
  • devlete karwi olmak

0|0
    0|0
  • Vatan içinde vatan kurmak

0|0
    0|0
  • kime göre neye göre ihanet once onu belirlemek lazım

0|0
    0|0
  • bu düzeni getirenler kimse onlar ediyor işte

0|0
    0|0
  • Türk Ceza Kanunu'nun devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, düşmanla işbirliği yapmak, devlete karşı savaşa tahrik, temel milli yararlara karşı hareket, askeri tesisleri tahrip ve düşman askeri hareketleri yararına anlaşma, düşman devlete maddi ve mali yardım konularını işleyen 302-308. maddeleri, geleneksel olarak vatana ihanet kapsamına giren suçları içerir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Geçmişini silerek gelecek kurmaya çalışmak! Ne Osmanlı, ne Atatürk yabana atılmalı!

1|0
    0|0
  • Anayasanin ilk 3 maddesine karşı çıkmak.

0|1
    0|0
Yükleniyor...