Foto hakkinda ne düşünüyorsunuz?

Foto hakkinda ne düşünüyorsunuz?
Görüş belirtirken saygılı olalım lütfen

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Çok güzel anlatmış, bir arkadaşımda bana: Madem eşin senin için çok kıymetli sadece onun göreceği bir güzelliğin olmasını istemez misin kendinde. tüm erkeklerden sakladığın bedenini sadece onun görmesi onun erişmesi. Bu iki bacak arasından daha kıymetli birşey değil mi? Bu kadının eşine verebileceği en büyük değer değil mi? demişti. Bu da farklı bir bakış açısı sanırım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Açık kızlar çakıl taşı kapalilar da orda Burda gizli gizli sigara içenler sevgilileriyle orda burda ellesenler ağzına alanlar altın elmas oluyor yazarın anlatımına göre 😊 ahh ahh enteresan bu insanlar ya. Kapanirsin acilirsin kimseyi ilgilendirmez açık olanlar söyle boyle demek hangi dine yakışır? Hangi hoşgörüye?

2|0
    0|0
    • 1ay

Başı kapalilarla gercek tesettürlü kardealerimizi karıştırmışsın, ayrıca hoşgörü islama inanmayanlara, inanıp teslim olup da gereğini yapmayanlara değil, müslüman olan kimse yaptığı hata karşılığı uygun bir dille uyarılır ama zorlanamaz

• Cok güzel anlatmış

0|1
    0|0
  • saçma. Neden kapaniriz asıl nedeni nedir. Akil fikirleri güzellikte uckurda. Yaziklar olsun örtüyü bu derece kötü gösteren mahlklara. aciklara bk atmasaniz olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak arkadaşım... Yazacaklarımı çok iyi oku, çok iyi anla.

Bu fotoğraftaki anlatım baştan sona yalan, çok duygulu ve şefkat dolu görünürken ölesiye ayırımcı, taraflı ve doğru da olmayan özellikte.

Yalan çünkü her değerli şey kapalı gizli saklı falan değil. Yer yüzünde, kabak gibi ortalıkta olan bakır gümüş altın madenleri var. Neden o madenleri örnek vermiyor? Yalan. Yani bak sözü söze direk denk getirerek cevap veriyorum.

Sonracığıma, kadın değerli örtünsün öyle mi? Erkek değersiz mi? Biz geberelim, ölelim, eşek gibi çalışıp yıpranalım vs. Sorun yok. Üşüyelim, hastalıktan geberelim, kar kış vs. önemli değil. Çünkü örtünmek, öncelikle tabiat şartlarından korunmak için ortaya çıkmış bir şey. Kİ annenin söylemi ile örtünmek değerli bir şeyi korumak için ise erkek değersiz mi?

Anne, senin güzelliklerine erişmek kelimesini kullanıyor. Nedir bu güzellik? Kadının teni? Klitoris? Meme? Vajina boşluğu? Anüs? Bacaklar? Popo? Ne diyor lan bu? Bunları, cinsel nitelikli uzuv ve organları mı "güzellik" olarak isimlendiriyor? Bir kadın düşünelim... kıllı, buruşuk, hastalıklı, sarkmış, çıbanlı vs. yani vücudu çirkin. Onun örtünmesi gerekmez mi? Güzellik tende popoda memede mi? Hani iç güzellikteydi? Maneviyattaydı?

Sinekler. Evet, çok saygılı bir benzetme. Bir kadından hoşlanıp ona yakınlaşan erkekler, balın üzerindeki sinekler demekki. Bizden saygılı olmamızı bekliyorsun, verilen ve sunduğun örneğe bak. Bu örnek, saygısızlığın dibi... Ben kadını bakarım, onu hoş çekici bulurum, onu arzularım, gidip onunla yakınlaşır, onu çekici bulduğumu, ona sevgi ve saygı beslediğimi anlatır hissettirir gösteririm ve onu elde ederim. Ona vaat ettiklerimi de bir ömür boyu ondan sakınmam. Ben sinek miyim şimdi? Bu soruma cevap vermeni bekliyorum... Saygıyla...

Bu tip din temelli ahlak öykücükleri ölesiye saçma, taraflı ve aslında aşağılayıcıdır. Ve hemen hepsi de, söylenenleri sorgulamadan koşulsuz kabul edenlere hitabendir.

1|0
    0|1
    • 1ay

Yazdıklarında bilgi eksikliği aşırı var hepsini sana açıklardim ama anlayacağını sanmıyorum nitekim alıcıların kapalı görünüyor

• 1ay

E tamam o zaman. Anlaşıldı... Başı açık olan değersiz değil ama kapalı olan daha değerli. Evlilik niyeti olmadan yakınlaşmak insan şanına uygun değil. Senin ve temsil ettiğin görüşün fikirleri bunlar. Gayet iyi anladık. Artık bu yorumları okuyan kimin daha kardeş kimin daha taraflı olduğunu anlayacaktır...

• 1ay

Kullandığın usluptan bile kalitenin farkı ortada, elbet anlaşılacaktır

• çok güzel anlatılmış gerçekten

0|1
    0|0
  • ne narsist bir yaklaşım

0|0
    0|0
  • Buna uyan fazla kesim yok gibi bişey
    _Üstü minare altı gerhane gibi geziyorlar ortada
    Sözüm meclisten dışarıdır.

0|0